Dwutlenek azotu: kto zanieczyszcza najbardziej?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Dwutlenek azotu: kto zanieczyszcza najbardziej?




przez jean63 » 29/01/06, 10:57

Wiadomości w Wanadoo / Clermont-Ferrand : Arrow:

Szczyt zanieczyszczenia dwutlenkiem azotu w Clermont-Ferrand
Atmo Auvergne ogłosiło, że w środę rano w Clermont-Ferrand poziom zanieczyszczenia dwutlenkiem azotu przekroczył zalecany i wymagany próg informacyjny.

Stężenia dwutlenku azotu zarejestrowane w środę o godzinie 09:00 w dwóch stacjach pomiarowych w Clermont-Ferrand wyniosły 273 i 293 mikrogramów na metr sześcienny, wskazało Stowarzyszenie Pomiarów Zanieczyszczenia Atmosfery w Auvergne (Atmo Auvergne) w komunikat prasowy.

Próg zalecenia i informacji ustalono na 200 mikrogramów na metr sześcienny.

Sytuacja ta odzwierciedla powszechne zanieczyszczenie w regionie Clermont-Ferrand-Riom-Issoire. Według tego samego źródła, akumulacji tej substancji zanieczyszczającej, głównie pochodzenia samochodowego, sprzyjały warunki antycykloniczne, które ograniczały dyspersję.

Poprzedni epizod zanieczyszczenia dwutlenkiem azotu miał miejsce 15 grudnia 2004 roku.

Osobom wrażliwym, cierpiącym na astmę lub alergię zaleca się unikanie intensywnej aktywności fizycznej i sportowej. Zachęcamy użytkowników dróg do zmniejszenia prędkości lub korzystania z transportu publicznego lub wspólnego korzystania z pojazdów.

© 2006 AFP


Co myślisz? kto najbardziej zanieczyszcza? kto emituje najwięcej NOx do zanieczyszczonej atmosfery miast?

Myślę, że znam część odpowiedzi, ale wolałbym profesjonalne opinie: ekonologia, andré, nlc, asgard, benoit, jean-françois, cuicui, profesor..(z Grenoble).....etc : Idea: : Arrow:

Dziękuję za odpowiedzi : Arrow: : Arrow:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 29/01/06, 12:34

Duża część tlenków azotu powstaje w transporcie drogowym (szczegóły można znaleźć w Ademe lub Aspa).

Nawet nowoczesne pojazdy (Hdi...) mają trudności z redukcją tych substancji zanieczyszczających.... Pułapki Nox, procesy antyNox lub DeNox nie są jeszcze instalowane w pojazdach prywatnych ze względu na koszty. Z drugiej strony rozwiązania te dotyczą najnowszych silników przemysłowych (np. wtrysk mocznika do samochodów ciężarowych lub wody do silników okrętowych).

Innym głównym zanieczyszczającym Nox jest intensywne rolnictwo z przedawkowaniem nawozów azotowych (ale po tej stronie najgorsze miało miejsce w latach 60. i 70.… Wracamy do bardziej „normalnych” dawek)

Na chwilę obecną zadowalamy się rozwiązaniem typu "zrób to sam" jakim jest EGR (patrz niedawny artykuł na ten temat na stronie forum https://www.econologie.com/forums/a-propos-d ... t1419.html )
Ostatnio edytowane przez Christophe 31 / 08 / 08, 21: 36, 1 edytowany raz.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 29/01/06, 13:07

Myślę więc, że znam odpowiedź : Chichot:

W raporcie http://www.citepa.org/publications/Inventaires.htm#inv4 (s. 47) z CITEPA, znajdujemy dane z IPCC (dużej globalnej organizacji specjalizującej się w gazach cieplarnianych): emisje NOx w 2003 r. rozkładają się pomiędzy różne źródła w następujący sposób:

Transport: 53.5%
Spalanie w budynkach mieszkalnych, usługowych i rolniczych: 19.1%
Transformacja energii spalania: 14.3%
Przemysł spalania i budownictwo: 11.3%
Inne źródła: 1.5%

Więc. Myślę więc, że odpowiedź jest jasna. To dobry transport i dlatego masowo samochód : Evil: co najbardziej psuje nasz tlen za pomocą NOx.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 29/01/06, 13:42

voila :) Dziękuję Rulian!

Zatem transport przyczynia się do efektu cieplarnianego podwójnie: poprzez CO2 ORAZ NoX (również silny gaz cieplarniany)…ale „na szczęście” uwalnia więcej CO2 niż NOx…

Szkoda, że ​​rolnictwo nie ma własnego oblicza i ewolucji... żeby porównać je z danymi z lat 60-tych i 70-tych i przełamać powszechne myślenie oskarżające rolników o WIELKICH ZANIECZYSZCZACZY (aby zwalić winę na innych... .jak samolubne zachowanie „Nie na moim tle”)...I nawet jeśli w tym obszarze jest jeszcze wiele do zrobienia, szczególnie w zakresie zanieczyszczenia wód gruntowych, sytuacja nie jest gorsza niż wcześniej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

Re: Dwutlenek azotu: kto zanieczyszcza najbardziej?




przez NLC » 29/01/06, 14:02

jean63 napisał:Myślę, że znam część odpowiedzi, ale wolałbym profesjonalne opinie: ekonologia, andré, nlc, asgard, benoit, jean-françois, cuicui, profesor..(z Grenoble).....etc : Idea: : Arrow:


Jestem profesjonalistą!!???
Musi być jakiś błąd w tej osobie, jeśli chodzi o zanieczyszczenie, to zupełnie nic o tym nie wiem! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 29/01/06, 14:51

OK dziękuję

Wśród NOx, który wysyła najwięcej :?

- Esencja
- olej napędowy
- LPG
- CNG
- Benzyna + panton
-Diesel + panton

Jak bardzo moglibyśmy mieć nadzieję na zmniejszenie tych emisji, jeśli ujednolicilibyśmy WSZYSTKIE pojazdy w ruchu? :? : Mrgreen:

Od jakich pojazdów warto zacząć?

- Pojazdy ciężarowe z silnikiem Diesla
- Samochody dostawcze z silnikiem Diesla/benzyna
- Samochody osobowe z silnikiem Diesla/benzyna..... Pewnie dużo pytam, ale na pierwszy rzut oka możemy mieć pewne pojęcie :?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 29/01/06, 16:39

Jestem bardzo zaniepokojony tym zanieczyszczeniem......no prawie dlatego, że 13 km na południe od Issoire...na wsi.... : Arrow:

Sytuacja ta odzwierciedla powszechne zanieczyszczenie w regionie Clermont-Ferrand-Riom.Issoire. Według tego samego źródła, akumulacji tej substancji zanieczyszczającej, głównie pochodzenia samochodowego, sprzyjały warunki antycykloniczne, które ograniczały dyspersję.

Wraz z opadami śniegu wszystko zostało oczyszczone; Tego wieczoru w wiadomościach regionalnych FR3 Auvergne usłyszałem, że zaobserwowaliśmy wzrost szczytowego poziomu zanieczyszczeń w godzinach największego ruchu samochodowego w mieście… to bardzo jasne. Już niedługo w tramwaju Clermont-Ferrand, ale samochody jeszcze będą.
Słyszałem lub czytałem, że badania dotyczące zanieczyszczenia w Paryżu, odkąd Delanoé poszerzył pasy dla autobusów, uległy stagnacji lub nawet wzrosły, biorąc pod uwagę, że samochody dłużej stoją na czerwonych światłach!!! : Evil: :: ...........i nie bez powodu.
Rozwiązaniem jest oczywiście to, że silniki nie pracują na postoju (system C3, który zapewnia tę funkcję....ale czy jest sprzedawany?...czy za zakup takiego pojazdu jest dopłata?).

I oczywiście NAJLEPSZA z NAJLEPSZYCH to hybryda TOYOTA Pruis... gdyby nie była taka droga... kupiłabym ją od razu. (plus gwarancja na akumulatory wynosi 8 lat), ten samochód jest świetnie zaprojektowany i przynajmniej nie zanieczyszcza środowiska podczas postoju. Jeśli więc politycy chcą skończyć z LPG, to dlaczego nie dofinansować zakupu takiego pojazdu? To już zrobione, ale zdecydowanie za mało. Podstawowa cena to chyba około 23000 15000 euro... przy zakupie XNUMX XNUMX euro. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Dwutlenek azotu: kto zanieczyszcza najbardziej?




przez Andre » 29/01/06, 22:01

nlc napisał:
jean63 napisał:Myślę, że znam część odpowiedzi, ale wolałbym profesjonalne opinie: ekonologia, andré, nlc, asgard, benoit, jean-françois, cuicui, profesor..(z Grenoble).....etc : Idea: : Arrow:


Jestem profesjonalistą!!???
Musi być jakiś błąd w tej osobie, jeśli chodzi o zanieczyszczenie, to zupełnie nic o tym nie wiem! : Chichot:


Nie jestem przykładem, jeśli chodzi o zanieczyszczenie, z
ogromna ilość paliwa, którą zużyłem, żeby wytworzyć wiatr, blisko 90000 XNUMX litrów benzyny, żeby polecieć samolotem, a nie śmiem liczyć tego na samochody...
Interesuje mnie panton i moje intencje nie są tak szlachetne jak ty, staram się zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć autonomię pojazdu, a tym lepiej, jeśli poprawia to spalanie i nie zanieczyszcza mniej, tym lepiej, jeśli świece i olej pozostają czyste.
Gdybym chciał tylko popracować nad oszczędnością, zrobiłbym barbotaż z olejem do frytkownicy o wiele łatwiejszy niż praca z wodą.
Prawdą jest, że w miejscu, gdzie mieszkam, zanieczyszczenie nie jest oczywiste, ponieważ w waszym kraju otaczają nas ogromne lasy i jeziora, a wiatr wieje z dalekiej północy na śniegu, który wypiera powietrze z miast.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130