Naprawdę zielona energia

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Naprawdę zielona energia




przez SixK » 27/12/05, 14:44

Oto oryginalny sposób na wytwarzanie prądu od podstaw:
http://news.caradisiac.com/De-l-energie ... ment-verte

Przyznaję, że już o tym myślałem, ale widziałem, jak częściej korzystam z zestawu małych roślin... Ale ostatecznie dobre, duże drzewo wydaje się równie skuteczne :)

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 27/12/05, 16:14

Mam nadzieję, że drzewa nie ucierpią za bardzo.
Jeśli tak się stanie, elektrownie wiatrowe zostaną zastąpione lasami.
Które po dobrej kilkudziesięcioletniej produkcji będą wykorzystywane do produkcji
meble, papier i drewno opałowe.
Żadnych strat, tylko zysk. Nauka jest piękna.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 27/12/05, 16:34

Słyszałem już o tym efekcie (chyba bioelektryczność...), ale uważam, że artykuł jest napisany w zbyt optymistyczny sposób... Według danych, które posiadałem, uzyskane moce są znacznie niższe niż deklarowane.

Uważam, że w przypadku starego (tak dużego) dębu było to co najwyżej 50 W... to znaczy przy całkowitej optymalizacji odzysku...

Teraz trzeba zbadać pomysł!

Przyjrzę się temu i spróbuję uzyskać dodatkowe informacje!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 29/12/05, 18:46

Tutaj znalazłem osobę, która ze mną o tym rozmawiała, spróbuje odzyskać jakieś dokumenty, aby napisać prawdziwy artykuł na ten temat :)
0 x
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 29/12/05, 21:59

na stronie proponuje się to:
„Lagadinos zaprasza Cię do samodzielnego przeprowadzenia eksperymentu poprzez wbicie 3 cm aluminiowej igły w pień drzewa (dowolny) i metalowy kołek na głębokość około dwudziestu centymetrów w ziemię, a następnie podłączenie ich do konwencjonalnego woltomierza. Zobaczysz napięcie 0.8 do 1.2 wolta.”

Zgadzam się, ale jeśli wrzucimy te dwa metale do szklanki wody, to też zadziała, po prostu wynaleźli baterię na nowo.
ps działa lepiej z miedzianym aluminium
prąd powstaje, gdy słaby metal zostanie umieszczony w obecności metalu szlachetnego. w tym przypadku to aluminium oddaje swoje elektrony i rozkłada się na tlenek glinu

Cóż, może się mylę i pomysł pozostaje do zbadania.
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 30/12/05, 13:39

Moim zdaniem elektrody utlenią się i proces może nie działać zbyt długo, a dodatkowo drzewo będzie się palić....

Jestem pewien, że ten proces zadziałałby również na ludziach, ochotnikach? :-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7001
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2921




przez gegyx » 30/12/05, 18:14

W tym samym typie sondy wewnętrznej,
w skrzyni jest stary „rozjemca pokoju” i wychodzą przewody zasilające, ale tam trzeba zapewnić prąd…
++++
W tych wiadomościach dotyczących zielonej energii mogą istnieć dwa możliwe systemy:
1-Eksperymentuj, aby zainteresować dziecko fizyką: woltomierz z jedną elektrodą wbitą w owoc, a drugą na zewnątrz; przy kwasowości ddp jest minimalne.
2-Pomysł Tesli i innych: elektrodę w ziemi i drugą jak najwyżej na niebie (np. słup na szczycie wzgórza, na balonie na uwięzi, na szczycie słupa); występuje ddp z powodu innego zjawiska, atmosferycznego.
W każdym razie wszystkie żywe ciała z ładunkiem „neutralnym” muszą mieć dodatnie wnętrze i ujemną zewnętrzną stronę… Roll:
Gegyx
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130