„Zbiory przyszłości”

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

„Zbiory przyszłości”




przez Ahmed » 20/10/12, 22:35

Jak wielu z was (?), Obejrzałem dokument wg Marie-monique robin z zainteresowaniem; Jestem zdumiony, że nie pojawił się żaden wątek na ten temat, dlatego czuję się zobowiązany do zajęcia się tym niedociągnięciem! ... 8)
Chciałbym poznać twoje przemyślenia na temat filmu, a także debaty, która po nim nastąpiła ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549




przez Obamot » 20/10/12, 23:31

Ogromne!

Nie wiem dlaczego, ale widziałem ten dokument na długo przed emisją w ARTE ... (w TV5?). W związku z tym dążylibyśmy do upraw z korzystną równowagą ekologiczną na całej planecie, bez utopii! Niektórzy nawet kwestionują władze publiczne (najwyższy czas ...). Zobacz, kto nalega na powstrzymywanie uciekania się do syntetycznych cząsteczek!

Sprowadziłem z niego również przykłady, aby zilustrować to, o czym mówiłem forum, w szczególności w odniesieniu do hodowli (monokultura VS samowystarczalność w polikulturze bez uciekania się do chemii, jak mi się wydaje przykład Boliwii, a także w Afryce i nie tylko ...). I co z całą pewnością pokazuje, dzięki temu badaniu przeprowadzonemu przez amerykański uniwersytet, że radzimy sobie jeszcze "lepiej" pod względem wydajności "bez chemii" ... Niewątpliwie droga na przyszłość (przykład, który powinienem był dodać do mojego rozszerzenia lol drutu .... : Chichot: przepraszam, dziękuję za zachętę, ale nadal muszę się nauczyć, aby mówić krótko, nie każdemu jest dane, aby od razu tam dotrzeć, ale pracuję nad tym, ahahahahahaha)

Oczywiście ta "światowa trasa" ekonologii zostawiła mnie na moim ... głodzie! Ale całkiem zgadzam się z dużą liczbą mówców (i wcale nie zgadzam się z innymi, koniecznie ^^).

Choć raz słuchamy interesariuszy rolniczych ze świata wiejskiego i szukamy korelacji ... Proszę o więcej! ;)

[Edytuj 23:51] hej, jest już na YouTyoube:
http://www.youtube.com/watch?v=-qX0KHYBum8
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 21/10/12, 13:30

Oczywiście ta "światowa trasa" ekonologii zostawiła mnie na moim ... głodzie!

Raport z MM Robin nie miał być wyczerpujący, jednak dowiedziałem się tam rzeczy, o których nie wiedziałem (co jest dość rzadkie w sprawach, które mnie interesują, ponieważ zwykle nie czekam na wiadomości z telewizji.).

Słowo „ekonologia”, którego nigdy nie użyłem, bo jest to pojęcie bardzo wątpliwe, nie nadaje się do określenia różnych przykładów zawartych w filmie: wręcz przeciwnie, co jest bardziej niezwykłe, są to osiągnięcia funkcjonalne żywności. samowystarczalność, co prawda dzięki odsprzedaży nadwyżek produkcji *, ale nie godzeniu ekonomii i ekologii. Albo musimy rozumieć „ekonomię” w sensie innym niż zwykły, prawdopodobnie pierwotny **.

W debacie (którą śledziłem tylko częściowo) chodziło o aspekt polityczny jako hamulec rozwoju tych praktyk rolniczych: żałowałem, że odnosiło się to tylko do niechęci (delikatnie mówiąc!) Rządu i politycznej emancypacyjny charakter tego rolnictwa nie jest bardziej akcentowany ...
Jednocześnie łatwo jest zrozumieć, że ewolucja w kierunku rolnictwa ekologicznego jest tolerowana tylko wtedy, gdy pozostaje ona delikatnie na swoim miejscu i pełni rolę skrytki w rolnictwie drapieżnym.

Nie musisz być zwięzły, długi i jasny opis, to też mi odpowiada! 8)

* Bardzo klasyczna formuła gospodarki przedkapitalistycznej: działalność (a nie praca) jest skierowana głównie na samowystarczalność, a nadwyżki są wymieniane (za pośrednictwem pieniędzy lub nie) na to, co nie jest produkowane w gospodarstwie.
** Dla starożytnych Greków, którzy wymyślili to słowo, ekonomia odnosi się do zarządzania domem w szerokim znaczeniu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 21/10/12, 13:40

To bardzo dobry film dokumentalny (jak zwykle z Marie-Monique Robin).
Jednak nie czekałem, aż ten dokument przekonuje naturalne rolnictwo, ekologiczne, czy cokolwiek innego.
Dzieła Claude Bourguignon w tej kwestii są bardzo jasne: rolnictwo przyszłości będzie ekologiczne lub konieczne będzie przygotowanie się na najgorsze!

Ahmed napisał:

Jednocześnie łatwo jest zrozumieć, że ewolucja w kierunku rolnictwa ekologicznego jest tolerowana tylko wtedy, gdy pozostaje ona delikatnie na swoim miejscu i pełni rolę skrytki w rolnictwie drapieżnym.


Podobnie jak w przypadku rezerwatów przyrody, rolnictwo ekologiczne jest gwarancją dobrego sumienia dla systemu ... bez zapobiegania plądrowaniu planet.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux
x 1




przez Aumicron » 21/10/12, 16:24

Powiew świeżego powietrza w tym dokumencie. Dobrze widzieć zrównoważone rozwiązania wdrażane w terenie przez producentów. Bardzo często filmy dokumentalne są zależne, ale niewiele jest rozwiązań stosowanych w zamian. Tam rozwiązania są jasne, rezultaty namacalne i to na kilku kontynentach.

Z całego serca mam nadzieję, że zwiększy on świadomość wielu rolników, zwłaszcza we Francji, a także konsumentów.
0 x
Argumentować.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 21/10/12, 18:11

Aumicron, W pełni podzielam twoją przyjemność; Prawdą jest, że prezentacja praktycznych rozwiązań prawdopodobnie sprawi, że jak najwięcej osób zrozumie, że rolnictwo ekologiczne to nie tylko słodkie marzenie baba wyluzowanej zwolenniczki „dymu”, ponieważ zbyt często starają się to przedstawić w mediach.
Niemniej jednak prawdą jest (i trudniej jest przepisać w dokumencie), że problemy autonomii żywnościowej i ochrony gleby nie dotyczą rozwiązań technicznych, ale przede wszystkim względów porządku politycznego (w pozapolitycznym sensie termin) i etyki.
W przeciwnym razie ryzykujemy sprowadzenie tego emancypacyjnego podejścia do prostego katalogu fajnych i mniej lub bardziej egzotycznych wskazówek.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 131