Film "Nowe psy stróżujące" 11

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29

Film "Nowe psy stróżujące" 11




przez wirbelwind262 » 06/01/12, 20:41

Witam i dobrego roku!
11 stycznia przyszłego roku premiera filmu”Nowe organy nadzoru" na podstawie tytułowego eseju Serge'a Halimi

streszczenie:
Media ogłaszają się „przeciwwładza”. Jednak zdecydowana większość gazet, stacji radiowych i stacji telewizyjnych należy do grup przemysłowych lub finansowych ściśle powiązanych z władzą. W maleńkim ideologicznym obwodzie mnożą się z góry przeżute informacje, stali mówcy, nadmierna rozgłos, sztuczne konfrontacje i zwolnienia.
W 1932 roku Paul Nizan opublikował Les Chiens de garde, aby potępić filozofów i pisarzy swoich czasów, którzy pod przykrywką intelektualnej neutralności narzucali się jako strażnicy ustalonego porządku. Dziś strażnikami są ci dziennikarze, felietoniści i medioznawcy, którzy stali się ewangelistami rynku i strażnikami ładu społecznego. W sardoniczny sposób Les Nouveaux Chiens de Garde sporządza inwentarz prasy, która dobrowolnie zapomina o wartościach pluralizmu, niezależności i obiektywizmu, które rzekomo ucieleśnia. Film z mocą i precyzją wskazuje na rosnące zagrożenie, jakim jest informacja zamieniana w towar.
źródło: http://www.lesnouveauxchiensdegarde.com/

artykuł wiki o książce > http://fr.wikipedia.org/wiki/Les_Nouveaux_Chiens_de_garde
(mam nadzieję, że nie robię duplikatów...)
Miłego wieczoru!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/01/12, 22:36

Nie wiedziałem, że ten film istnieje, ale cieszę się, że go znalazłem:

Często czytam fora belgijskich gazet:

powinieneś zobaczyć, zwłaszcza na www.lesoir.be jak szybko zostaniesz zwolniony ze swojego stanowiska, kiedy

- oferujesz (choćby umiarkowanie) opinie lub analizy socjologiczne na temat zagranicznych przestępców lub tzw. uchodźców, którzy nadużywają systemu bezpieczeństwa
- potępiasz kontrolę zespołu 4 (4 samozwańcze partie demokratyczne: socjalistyczna, katodowa, liberalna, zielona)
- szerzysz ideę komunistów lub FN
- potępiasz manipulacje, np. policji, w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego

Gazety, które były przeciwwagą w latach 70., depczą władzy dzisiaj.

Zakaz: pozytywne nadawanie najdrobniejszego echa FN lub wspieranie najmniejszej krytyki pod adresem ludności obcej z obawy przed pozwem ze strony MRAX.
Niektórym osobom w ogóle zabrania się przeprowadzania wywiadów: czasem rozsądne słowa służą im za pub.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: "Nowe psy stróżujące" film 11/01/




przez Sen-no-sen » 07/01/12, 12:41

wirbelwind262 napisał:Witam i dobrego roku!
11 stycznia przyszłego roku premiera filmu”Nowe organy nadzoru" na podstawie tytułowego eseju Serge'a Halimi


Czytałam książkę jest bardzo dobra!
Merci pour l'info.
a+
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 07/01/12, 13:03

wirbelwind262 napisał:
...film wskazuje na rosnące zagrożenie ze strony informacji przerobionych na towar.

To wcale nie jest zagrożenie, bo taka jest obecna rzeczywistość.

Nie jestem osobiście wrogo nastawiony do rozpowszechniania „idei”* FN, w imię wolności słowa pozostaje faktem, że przy braku edukacji politycznej ich wpływ jest niefortunny… rozwoju tego ostatniego niż cenzura FN.

*Trudno mi nie cytować tego słowa, zastosowałem ten konkretny kontekst!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 07/01/12, 13:07

Czy przegapiłem jakiś odcinek?
Jaki jest w tym wszystkim związek z FN?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 07/01/12, 14:09

Jest Słoń kto mówi o imigracji...

Jeśli jesteśmy za liberalizmem, jeśli uważamy za normalne, że nasze gospodarki destabilizują swoje, to wydaje mi się nielogiczne odmawianie migrantom prawa do przyjazdu do Europy: jest to racjonalny wybór dla podmiotu gospodarczego takiego jak rozumiejący teorię.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 07/01/12, 16:33

Ahmed napisał:
Jeśli jesteśmy za liberalizmem, jeśli uważamy za normalne, że nasze gospodarki destabilizują swoje, to wydaje mi się nielogiczne odmawianie migrantom prawa do przyjazdu do Europy: jest to racjonalny wybór dla podmiotu gospodarczego takiego jak rozumiejący teorię.


Dokładnie.
Najgorsze jest to, że niektórzy politycy sprzedają nam przemówienia na temat tożsamości narodowej, niebezpieczeństwa islamizmu itp., pomijając fakt, że masowa imigracja z lat 60. " nowicjusze w betonowych pudłach... wyobrażając sobie, że to wszystko zadziała!

Z jednej strony opowiadamy się za wydalaniem i stygmatyzacją „imigrantów”, z drugiej otwieramy upusty globalizmu i jego procesji migrantów do maksimum… polityka w pewnym sensie oksymoron.

W rzeczywistości problemy rasizmu, wycofywania się ze społeczności, przestępczości itp. są bezpośrednim wynikiem poszukiwania wykładniczego wzrostu, najgorsze jest to, że nie zamierzają przestać!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/01/12, 20:49

Ahmed powiedział:

wrogo nastawieni do rozpowszechniania „idei”* FN, w imię wolności słowa, pozostaje faktem, że przy braku edukacji politycznej ich wpływ jest niefortunny… i mam nadzieję, że bardziej rozwój tych ostatnich niż cenzura FN.


Problem polega na tym, że w punkcie, w którym się znajdujemy (tj. zmierzamy prosto w przepaść), potrzebujemy WSZYSTKICH dobrych pomysłów. Problem polega na tym, że politycy u władzy filtrują idee według 2 kryteriów:

- muszą pochodzić od nich
- muszą służyć do ponownego wyboru

pasek punktowy

jak chcesz osiągnąć efekt w tak obrzydliwym stanie?

politycy zajmują się tylko jednym placem budowy: ich utrzymaniem.
Dobro publiczne ich nie obchodzi.

Ważne jest między innymi to, że rozwiązania pochodzące od „innych” są usuwane : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112