Eko-gesty związane z wodą (zapisz to)

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
MivilleAndre
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/07/10, 19:42
Lokalizacja: haute-savoie FRANCJA
x 2

Eko-gesty związane z wodą (zapisz to)




przez MivilleAndre » 02/08/10, 15:55

WODA:

* Regularnie sprawdzaj zużycie wody, odnotowując numer wodomierza, na przykład przed pójściem spać, a następnie przed każdym użyciem: najmniejsza różnica ujawnia wyciek. Wycieki mogą marnować kilkadziesiąt litrów dziennie;
* Aby zlokalizować wyciek, sprawdź zużycie po zamknięciu kurków wlotowych jeden po drugim (pod zlewem, pod zlewem, płukaniem itp.);
* Jeśli chcesz czerpać ciepłą wodę, odzyskaj wodę, która wychodzi jeszcze zimna lub letnia, na przykład do podlewania roślin;
* Zamiast wylewać gorącą wodę, użyj jej do odchwaszczania lub czyszczenia;
* Wody deszczowej można używać do podlewania, mycia samochodu lub zasilania toalety. Jednak powstrzymaj się od picia: tak zebrana woda zasadniczo nie spełnia kryteriów picia, szczególnie na obszarach miejskich.
* Robić naczynia w misce lub w zamkniętym zlewie i nie pozwalając, aby woda spływała;
* Użyj aeratorów (aeratorów) przymocowanych do kranów, aby zaoszczędzić 35% wody.
* wyposaż się w szklankę wody do mycia zębów
* nie kupuj ton bezużytecznych ubrań, koszulka kosztuje 50 euro, ale także 100 litrów wody, pomyśl o tym
* wyposaż się w 300-litrową beczkę do swojego ogrodu i dołącz do kanałów, do migros, kosztuje to tylko 20 euro
* jeśli jesteś stosunkowo silny w majsterkowaniu, spróbuj zebrać wodę z prysznica, aby zastąpić wodę z toalety, przypominam, że kiedy myjemy toaletę, krąży woda pitna
* jeśli masz ogród między zamaskowanymi cytatami, nie wahaj się stworzyć kącika sikania (mężczyzna i kobieta : Lol: ), pozwala to uniknąć utraty 30 litrów wody
* Umyj naczynia, umyj zęby lub dłonie, gol się, ale ... nie pozostawiając bieżącej wody. Gospodarka może osiągnąć 10 m³ rocznie na osobę; za każde użycie wody, powiedz sobie, że jest cenne
* Używaj zmywarki lub pralki tylko wtedy, gdy jest pełna, ponieważ będzie działać dłużej, ponieważ jest używana mniej i oszczędza wodę
* Użyj spłukiwania z podwójną kontrolą (w razie potrzeby wystarczą trzy lub sześć litrów) lub suchych toalet (po każdym przejściu zalej jedną lub dwie kadzi wiórami / trocinami / popiołem, aby uzyskać stosunek węgla / azot sprzyjający kompostowaniu, neutralizuje zapachy);
* Regularnie sprawdzaj płukaną wodę, zamykając kran po napełnieniu, a następnie otwierając go przed użyciem: jeśli woda zacznie płynąć, zbiornik wycieka (może to stanowić kilkadziesiąt litrów dziennie);
* Użyj słuchawki prysznicowej wyposażonej w rączkę przerywacza (ekonomiczne słuchawki prysznicowe), która odcina przepływ, jeśli nie zostanie naciśnięty, w celu zaoszczędzenia 50% wody;
* Wolisz prysznic niż wannę: oszczędza to 100 litrów za każdym razem
* Częściowo zamknąć kran na zlewie i liniach zlewu, aby ograniczyć maksymalny przepływ;
* Dobrze zamknij krany, ale nie zmuszając ich, ponieważ powoduje to zmiażdżenie złącza: kran, który przecieka kropla po kropli, może spowodować utratę do 35 m³ / rok;
* Używaj zaworów mieszających, które oszczędzają 10% wody, jednocześnie regulując temperaturę i przepływ;
* Unikaj używania urządzenia do osmozy bez pompy permeatowej, w przeciwnym razie może on odrzucić do 90% wody w kanale;
* Podlewaj ogród wieczorem, co zapobiega parowaniu wody, jeśli podlewasz wieczorem.

Ok, myślę, że powiedziałem wszystko, co chciałem, ale to tylko pierwsza wersja listy, powiedz mi, czy nadal możemy ją uzupełnić.
0 x
oszczędności, deprywacja, powrót do zdrowia i mądrość - to moje motto!
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 02/08/10, 23:42

* Jeśli jesteś złotą rączką, użyj zbiornika na deszczówkę do spłukiwania toalet, a także pralki lub napełnij ją wodą na żądanie programu (ca trzeba wiedzieć, jak to działa i program prania).
0 x
ecoco2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/06/12, 13:16




przez ecoco2 » 06/07/12, 10:49

Jeśli chcesz nauczyć się jeszcze więcej eko-gestów, polecam tę stronę: http://maville.estaucourant.com/ecoconcours/ecogestes

Jest to bardzo dobrze zilustrowane i wyjaśnione!

Z poważaniem,

EkoCo2
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 06/07/12, 22:37

Aby uzyskać duże oszczędności w wodzie, musisz jeść minimum mięsa.

Aby wyprodukować 15.000 kg wołowiny i 1 litrów wody na 800 kg pszenicy, potrzeba 1 XNUMX litrów wody.


Wół dostarcza 200 kg mięsa lub 1.500 posiłków. Płatki, które zjadł, mogły podać 18.000 XNUMX posiłków.


Źródło:
http://terresacree.org/mediter.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 07/07/12, 00:09

Wół dostarcza 200 kg mięsa lub 1.500 posiłków. Płatki, które zjadł, mogły podać 18.000 XNUMX posiłków.


Cielę (i nadal duże) może być, ale nie wołowiną!
Hoduję 2 świnie rocznie i każda zapewnia +120 kg mięsa po 6 miesiącach.
Jedzą między nimi 2 - + 500 kg zboża.


Wątpię w prawdziwość liczb podanych przez tę stronę. Nawet jeśli on
chętnie je pompuje (kopiuj / wklej) z innej strony.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 07/07/12, 11:43

Królik powiedział:
Hoduję 2 świnie rocznie i każda zapewnia +120 kg mięsa po 6 miesiącach.


Wiem, że u świni wszystko jest dobrze, ale ta liczba wciąż wydaje mi się wysoka.

Jeśli chodzi o wołowinę, moja liczba nie może być daleka od prawdziwej liczby.
W przypadku wołowiny o wadze 750 kg sprzedaje się tylko 269 kg.

Kiedy jemy, czasem pojawia się tłuszcz, a czasem kość, której nie jemy: to dodatkowo zmniejsza faktycznie jadalną część.

Nowe źródło (tym razem koneserów):
http://www.la-viande.fr/rendement-type
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 07/07/12, 12:56

Królik napisał:
Wół dostarcza 200 kg mięsa lub 1.500 posiłków. Płatki, które zjadł, mogły podać 18.000 XNUMX posiłków.


Cielę (i nadal duże) może być, ale nie wołowiną!
Hoduję 2 świnie rocznie i każda zapewnia +120 kg mięsa po 6 miesiącach.
Jedzą między nimi 2 - + 500 kg zboża.


Wątpię w prawdziwość liczb podanych przez tę stronę. Nawet jeśli on
chętnie je pompuje (kopiuj / wklej) z innej strony.


Potwierdzam liczby jlt22

5 litrów wody na jeden kilogram wołowiny ...
Weź przykład stku. Wołowina potrzebuje 3 lat, aby osiągnąć dorosłość i wyprodukować około 200 kg świeżego mięsa. W ciągu tych trzech lat wołowina zużyje 1300 kg ziaren (pszenicy, kukurydzy, soi, owsa ...) i 7200 kg trawy. Do uprawy tych pól potrzeba około 3 milionów litrów wody. Do tego dodajemy 24 000 litrów wody transportowanej przez wołowinę i dodatkowe 7 000 litrów na jej utrzymanie. Krótko mówiąc, aby uzyskać 1 kg wołowiny, potrzeba 15 340 litrów wody ...


http://www.linternaute.com/savoir/dossier/eau-virtuelle/produits.shtml

(konieczne jest użycie 500 l wody do wyprodukowania kg ziemniaków, ale od 20.000 100.000 do XNUMX XNUMX litrów do wytworzenia kg wołowiny ze zbożami z nawadnianych upraw),


http://www.manicore.com/documentation/serre/lutte_individuelle.html
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 07/07/12, 13:12

Na bardzo oficjalnej stronie daje to 15000 1 litrów wody do wyprodukowania XNUMX kg wołowiny i znowu wszystko zależy od systemu produkcji, składu i pochodzenia żywności.

Istnieje również kalkulator śladu wodnego i mnóstwo raportów dotyczących wody

Wszystkie te informacje:

http://www.waterfootprint.org/?page=files/home
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 89