Lodówka za oknem

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
tetelle
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/02/10, 16:41
Lokalizacja: Tuluza

Lodówka za oknem




przez tetelle » 28/02/10, 16:49

Mam lodówkę i zamrażarkę w tylnej kuchni, w której znajduje się okno z obrazem, z pełnym zachodem, jest gorąco w pokoju i zastanawiam się, co umieścić w oknie, aby lodówka i zamrażarka zużywały mniej, ten rodzaj pokrycia, niewidomy ...
dziękuję za twoją radę
Estelle
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/03/10, 11:23

Musisz oczywiście (oczywiście latem) przedostać się słońca do pokoju.

Nawet przed oknem.

Ideałem byłby baldachim, obliczony tak, aby okno było osłonięte przed słońcem latem, ale nie zimą.

Jeśli potrzebujesz światła, są półprzezroczyste folie, które nieco blokują ciepło.

Jeśli estetyka nie stanowi problemu, a pomieszczenie jest bardzo mało zajęte: płyta izolacyjna (polistyren lub poliuretan) pokryta folią aluminiową, najlepiej na zewnątrz.

... lub migawka ...

Ewakuuj gorące powietrze z góry, czerp świeże powietrze na wschód (oczywiście jeśli to możliwe)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 52