Bardziej ekologiczne hostele z Borloo!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096

Bardziej ekologiczne hostele z Borloo!




przez Christophe » 28/10/09, 12:30

Przepraszam za tytuł, ale był taki kuszący!!

Borloo atakuje teraz szpitale...

Ekologia - Jean-Louis Borloo chce wprowadzić szpitale na ekologiczną dietę

Minister Zrównoważonego Rozwoju Jean-Louis Borloo podpisał wczoraj ze swoją odpowiedniczką ds. zdrowia, Roselyne Bachelot, umowę o zobowiązaniach, której celem jest zachęcać placówki służby zdrowia do działań ekologicznych.

Woda, prąd, ścieki, Dla Ministra Zrównoważonego Rozwoju Jeana-Louisa Borloo francuskie placówki służby zdrowia stanowią kwestię środowiskową o pierwszorzędnym znaczeniu. Dlatego też podpisał wczoraj z Roselyne Bachelot, ministrem zdrowia, porozumienie w sprawie zobowiązań, którego celem jest zmiana nawyków środowiskowych około 4.000 szpitali i klinik na całym terytorium. „Te placówki, do których co roku udaje się co drugi Francuz, mają znaczną zdolność wpływania na lokalną politykę publiczną, podwykonawców i całe społeczeństwo” – podkreśla Jean-Louis Borloo.

Mając prawie 60 milionów metrów kwadratowych powierzchni i 1 milion specjalistów, ich zaangażowanie w inicjatywy promujące zrównoważony rozwój jest w istocie istotnym elementem w osiąganiu celów Forum Ochrony Środowiska Grenelle. Jednym z pierwszych celów jest zmniejszenie zużycia wody. „Nie można tego jednak robić ze szkodą dla higieny, czy to polegającej na myciu rąk i powierzchni, czy też zapobieganiu chorobie legionistów poprzez regularne pobór wody z rzadko używanych kranów” – podkreśla Ministerstwo Ekologii. Jednak – kontynuuje – „wysiłki skupiają się głównie na zmianie zachowań personelu szpitala i pacjentów, a także na stopniowym wdrażaniu mniej zużywającego się sprzętu”.


Źródło: http://www.francesoir.fr/societe/2009/1 ... sante.html

Powiedzieć, że wystarczy trochę zdrowego rozsądku, aby wyposażyć szpitale w bardziej odpowiedzialny sposób… bez robienia wielkiego bałaganu… i marnowania mniej, to więcej na to, co najważniejsze… łącznie z personelem!

Ale po pracy wakacyjnej w szpitalu i zobaczeniu tam bezimiennych śmieci (przepraszam, ale moja uwaga może niektórych zszokować) uważam, że: odpowiedzialność (z punktu widzenia konsumpcji) i służba szpitali publicznych nie idą dobrze w parze!

Zadanie będzie trudne!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 28/10/09, 13:17

Uważam, że marnotrawstwo nie jest charakterystyczne dla służby cywilnej. Pracuję w utrzymaniu ruchu przemysłowego i pracowałem zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. To niesamowite widzieć marnotrawstwo i postawę „nie obchodzi mnie to” wśród ludzi w pracy.
To nie ich pieniądze wydają, to nie są ich pieniądze, więc jest im to obojętne i nie zwracają uwagi...
Na razie nadal istnieje duży problem z ogólnym zachowaniem ludzi (wystarczy zobaczyć torby McMachina wyrzucone na pobocze)

Zatem rząd chce pójść tą drogą, czemu nie (efekt zapowiedzi czy realna chęć zmiany stanu rzeczy?), ale to nie wystarczy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 28/10/09, 13:27

Tak, dobra uwaga, ale myślę, że wszelkiego rodzaju marnotrawstwo jest jeszcze mniej szkodliwe w sektorze prywatnym… ze względu na obowiązek bycia rentownym!

W sektorze publicznym finansowanie opiera się na dotacjach, które MUSZĄ zostać wydane, w przeciwnym razie zostaną zmniejszone w następnym roku budżetowym...

Również pod względem elastyczności i szybkości reakcji przewaga jest w sektorze prywatnym...

To nie jest debata, po prostu bardzo trudno będzie zmienić szpitalne nawyki!
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7003
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2923




przez gegyx » 28/10/09, 14:33

Nie jestem z branży szpitalnej, ale moim zdaniem trudno jest oszczędzać na wodzie....

Jeśli chodzi o higienę, to nie możemy do niej wracać, nie można jej ograniczać, a nawet myślę, że wiele osób na tym poziomie zachowuje się trochę nieostrożnie, bo choroby szpitalne to plaga.

To samo dotyczy wyrzuconych opatrunków i gazi, jednorazowych strzykawek i rurek.
Czyszczenie ubrań i pościeli wydaje się koniecznością.

Teraz nie widzę ekonomicznej korzyści mycia rąk płynem wodno-alkoholowym, zamiast mycia ich w kranie.



Wysiłek można podjąć jedynie w zakresie ogrzewania i izolacji, ale jest to możliwe tylko w budownictwie. To samo dotyczy legionelli zalegającej w rozlewiskach sieci wodociągowych.
Regularne uruchamianie kranów to rozwiązanie typu „zrób to sam”, pozwalające uniknąć przebudowy sieci wodociągowej lub kosztownych urządzeń do czyszczenia lub dezynfekcji.

A co do odpadów to nie wiem. Coraz częściej słyszę o bankructwie hostów. Nie mogą związać końca z końcem, a to właśnie ograniczone zatrudnianie personelu lub zamykanie łóżek pozwala związać koniec z końcem…


W dużych firmach marnuje się sprzęt i wymienia się sprzęt komputerowy co 5 lat, ale w szpitalu urządzenia są bardziej wyrafinowane, czulsze, częściej kontrolowane i bardzo drogie, bo na sprzęcie medycznym panuje mafia.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 30/10/09, 13:51

odpady ekologiczne budynków użyteczności publicznej występują zasadniczo na poziomie... budynku.

na poziomie ekologicznym łatwo dostrzec odpowiedzialny ślad szpitala; musimy jedynie przyjrzeć się jego odmowom związanym ze stosowaniem leku.
Mówię o surowcach, które przychodzą, ale wychodzą, tak naprawdę nie wiemy, jak i jakimi środkami, ludzkimi czy mechanicznymi: pierwiastkami chemicznymi i jądrowymi. mówimy także o odprowadzaniu wody, co wiąże się z... jej uzdatnianiem, oczyszczaniem, rozprowadzaniem, odprowadzaniem do środowiska.
wyobraźcie sobie kogoś, kto korzysta z kompostu z suchej toalety podczas chemioterapii, to jest to samo.

Co więcej, pod względem społecznym szpital jest odzwierciedleniem społeczeństwa. Dlatego też to się zmienia, zwłaszcza wraz z nową ustawą naszej [...] Roselyne Bachelot i jej ustawą zatytułowaną na tę okazję: „Szpital, Pacjent, Zdrowie i… Terytorium”!
cały program, mam nadzieję, że o tym wiecie, „jeśli kochacie swoich bliskich”...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 30/10/09, 14:13

gegyx napisał:A co do odpadów to nie wiem.


Cóż, myślę, że „trochę wiem”.

Pozwólcie, że opiszę moje osobiste doświadczenia związane z pracą wakacyjną, sięgającą lata 1995 roku! (i od tamtej pory nic się nie zmieniło... mój brat pracował tam 2, 3 lata temu)

Pracowałam w kuchni domu spokojnej starości. To hospicjum, ale bez poważnych i zaraźliwych „infekcji”!

No cóż, WSZYSTKO, co leciało na podłogę i wracało, było systematycznie wyrzucane do śmietnika (nie pamiętam, czy to był kompost, ale nawet nie sądzę, w każdym razie nie dla świń!).

Rozumiemy, że dotknięty talerz jest oczywiście wyrzucany (rzadko zdarzały się małe staruszki, które dokończyły swój talerz, powiedziałbym, że masowo 40 do 50% zwrotów), ale…

...kiedy mówię WSZYSTKO, to WSZYSTKO, nawet to, czego w ogóle nie dotykano ani nie otwierano, obejmowało: jogurt, flan... op, to szło do kruszarki! W tym miesiącu zjadłam mnóstwo jogurtu i flanu!

Na bazie znajduje się również DUŻO łatwo psujących się nadwyżek (duża ilość)...

Mogę powiedzieć, że tego lata mój budżet na zakupy spożywcze był bardzo niewielki! Szczególnie pamiętam powrót 4 lub 5 kg tart z jagodami przytulnie w ręcznikach papierowych w plecaku na mojej mafii! : Mrgreen:

Z przyjaciółmi zorganizowaliśmy imprezę z kruszonym ciastem jagodowym! Cześć cześć cześć!!

Dzisiaj, wraz ze wzrostem cen żywności, być może nawiązano współpracę z restauracjami du coeur lub ich odpowiednikami...ale w każdym razie nie było to w 1995 roku! A marnowane ilości muszą pozostać takie same....
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7003
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2923




przez gegyx » 30/10/09, 14:48

Nie generalizuj. Tam opowiesz mi o stołówce w domu spokojnej starości.

Obecnie w stołówkach zakładowych pracownikom nie wolno zbierać mięsa dla psów.
Jeśli to zrobi, zrobi to potajemnie, tak jak robisz to z ciastami z jagodami.

Dawno temu widzieliśmy, jak pracownicy przynosili do domu duże puszki na zupę lub do karmienia ferm kurczaków lub świń. To samo dotyczy suchego chleba.

Widziałem i nie rozumiem, jak opróżniano tace z posiłkami, wyjmowano z nich sztućce, szkło i talerz, a wszystko inne trafiało do tego samego otworu drenażowego, czasem z papierowym ręcznikiem i plastikowym kubkiem. Jest więc skazany na zagładę.

Bzdura, standardy bezpieczeństwa wymagają…

Ja sam zawsze chodzę na mały spacer w pobliżu śmietnika w mojej firmie.
Zawsze dostaję coś w zamian, co mogę przeznaczyć na zrobienie czegoś innego dla firmy. Ale nie mam prawa wyjmować tego ze śmietnika.
Nie mówię wam bezpośrednio o sprzęcie komputerowym wypuszczanym przez firmę zajmującą się rozbiórką. 35 euro za komputer PC w zamian za kupon na zniszczenie, który pozwala na zaprzestanie płacenia podatku od sprzętu firmowego, który nie jest już używany. Za ten komputer pobierany jest miesięczny podatek w wysokości około XNUMX euro.
I tak właśnie organizuje się odpady, zachowując „ekologiczne” standardy.
Komputery PC, które nadal działają, można przekazać pracownikom, ale nie. Kilka lat temu trafiło ono do stowarzyszeń szkolnych, które o to poprosiły, nawet do policji…
Ale ktoś musiał sprawdzić rower, opróżnić dysk twardy i włożyć przynajmniej tył.
Odkąd ten obowiązek przejścia przez pracownika rozbiórki w zamian za nakaz zniszczenia, się skończył.
A co potem robi z tym facet od rozbiórki? Trafia do Chin lub Afryki w celu odzyskania i kończy na wysypisku na świeżym powietrzu lub w morzu...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79456
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 30/10/09, 14:57

gegyx napisał:Nie generalizuj. Tam opowiesz mi o stołówce w domu spokojnej starości.


Nie generalizuję, dzielę się swoim doświadczeniem!!
I to nie była stołówka! To jest kuchnia i dokładnie taki sam sposób działania panuje we wszystkich kuchniach szpitalnych (w Strasburgu)

gegyx napisał:Jeśli to zrobi, zrobi to potajemnie, tak jak robisz to z ciastami z jagodami.


To nie było podstępne...

gegyx napisał:Bzdura, standardy bezpieczeństwa wymagają…


No cóż… z drugiej strony mieliśmy „twarde” sztućce… z mini „linią montażową przenośnika taśmowego” do zmywarki ciągłej, było fajnie :)


gegyx napisał:zaprzestania płacenia podatku od sprzętu firmowego, który nie jest już potrzebny.


Oto problem ZE: zamortyzowany sprzęt jest wyrzucany, a nawet niszczony, aby po raz drugi był zwolniony z podatku!

Należy zatem zreformować system podatkowy, aby położyć kres tego typu bzdurom! Zwykle wyrzucamy, gdy jest zrujnowany lub nie jest już przydatny, a nie wtedy, gdy jest fiskalnie „zero”!

To samo dotyczy przeterminowanej żywności, nawet pracownicy nie mogą jej odzyskać! Gówniany system, który niszczy bogactwo (ale nas to nie obchodzi, ponieważ odpady są koniecznie WLICZONE w cenę sprzedaży NIE marnowanej żywności!)

Ale są inicjatywy, które zaczynają się pojawiać!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 30/10/09, 15:20

...

dlaczego instytucja publiczna wyrzuca sprzęt lub żywność przez okno, nie oglądając się (oczywiście poza personelem), bez „zastępowania go kimś, kto może go potrzebować, wąchając”?

To dobrze, bo później trzeba kupić nowy!
ale... oczywiście do prywatnej firmy.
o to w tym wszystkim chodzi.

aby nadal kupować nowe, w cenie... oczywiście publicznej! to znaczy podwójnie: jakość publiczna! standardy bezpieczeństwa i zdrowia jako wymówkę.

czy to na biurko, szafę, czy na jedzenie.

W tym miejscu pojawia się wada: te prywatne firmy zarabiają duże pieniądze dzięki NOWYM zakupom od społeczeństwa i dbają o to, aby tak pozostało. dlatego też podczas opracowywania budżetów społeczeństwo konsultuje się z sektorem prywatnym, aby dowiedzieć się, ile musi zażądać, aby zaspokoić swoje potrzeby.

sektor prywatny żyje dzięki społeczeństwu, żeby nie powiedzieć grabieży.

kiedy firmy recyklingowe zaczną targować się o usługi gospodarcze i logistyczne, być może to się zmieni, ale jeszcze tak nie jest, ponieważ obie strony robią to… ramię w ramię, że tak powiem. po każdej stronie jest partner i wszyscy są szczęśliwi.


wszystko to, aby kupić NOWOŚĆ.
preteksty są takie same dla gospodarki cyfrowej, która zarabia na najnowszym sprzęcie, który właśnie został wprowadzony na rynek, i która wycofuje wszystkie stare.

na szczęście niektórzy wiedzą, jak rozwiązać problemy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/10/09, 18:25

Christopher powiedział:

.kiedy mówię WSZYSTKO, oznacza to WSZYSTKO, nawet to, czego w ogóle nie dotykano ani nie otwierano, w tym: jogurt, flan...op, to szło do kruszarki!! W tym miesiącu zjadłam mnóstwo jogurtu i flanu!


I tak : Evil: przerwa w łańcuchu chłodniczym!

Być może moglibyśmy sobie wyobrazić „pośrednie składowanie” rzeczy przeznaczonych do wyrzucenia, podczas którego, jakby przez przypadek, osoby spoza firmy mogły przyjść i ukraść. :D lub przechowywanie w torbie ochronnej, aby ułatwić pracę złodziejom śmieci.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 49