Jest mnóstwo! Szybkie pieluchy i hybrydy!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Fallaiypenser54
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 30/01/09, 06:14

Jest mnóstwo! Szybkie pieluchy i hybrydy!




przez Fallaiypenser54 » 29/04/09, 08:30

Witam.
Nie rozumiem, dlaczego firmy w dalszym ciągu czerpią zyski kosztem naszej planety. Dlaczego nie przejść na pieluchy wielorazowe lub samochody hybrydowe?
Naprawdę coś jest nie tak z ludźmi.
Bien à vous,
Buntownik.

:x
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 29/04/09, 08:46

cóż, czuję się dobrze, mała tyrada wcześnie rano, ale potem.....

to my sami lub.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 29/04/09, 09:41

Cóż, jeśli myślisz, że samochody hybrydowe uratują planetę, to marketing greenwashingu działa dobrze…

Co „uratuje planetę” (i nie tylko) jest zaprzestanie korzystania z samochodu, a najlepiej w ogóle go nie kupuje...ale gdyby to tylko pieluchy i samochody "zanieczyszczały" bylibyśmy w pięknym świecie...na przykład ogrzewanie zanieczyszcza znacznie bardziej niż większość samochodów

Jest to konieczne głęboko zmienić nasz styl życia, a tym samym WARTOŚCI naszego społeczeństwa jeśli chcemy mieć nadzieję, że uda nam się zrobić coś, co „uratuje planetę”… to nie jutro ani pojutrze: to jest dzisiaj, nasze pokolenie!

Głupi przykład: państwo promuje pracę na odległość poprzez zwolnione z podatku podróże z pracy do snu... z drugiej strony przyznaje dotacje na energię fotowoltaiczną, co ma odwrotny skutek w postaci utrzymywania wysokich cen i kontrolowania „wychodzenia z rynku” !

Kiedy politycy zdadzą sobie sprawę ze swojej głupoty w tej kwestii, zrobimy duży krok!

Dla tego, który ma dość, to musi być okres, bo wczoraj też się zdenerwowałem: Czy jesteś zmęczony tymi wszystkimi neonowymi, zielonymi witrynami? :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 29/04/09, 14:28

@fallaiypenser54
Nie czekaliśmy, aż Twoja świadomość zacznie używać pieluch
można prać. Gorąco zachęcam do rozpoczęcia.

Jeśli chodzi o samochody hybrydowe, stanie się to, gdy będziemy mieli
sposobów, aby nam je zaoferować.W obecnych czasach (kryzys zobowiązuje)
priorytetem są mieszkania i żywność.Ekologia w dużej mierze przechodzi
w drugim rzędzie, właściwie dla niektórych zaczyna to być luksusem
rzeczy, jeśli nie jest to pułapka na idiotów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 29/04/09, 18:26

Myślę, że będę dla ciebie trochę milszy fallaiypenser54!

Witamy i za podnoszenie świadomości, brawo! tak, być może dostałeś to trochę później, ale jest.

Ja też nie mogę zmieniać samochodu, nie stać mnie na to, ale samochodu używam tylko raz, dwa razy w miesiącu! i pojechać na wakacje.

Jemy organicznie (AMAP) i zbieramy deszczówkę, wymieniono żarówki, a toalety kompostujące zastąpiły klasyczne w piwnicy. Kompostowanie i selektywne sortowanie, zakupy na pchlich targach i w Emaus, mnóstwo recyklingu i dwa razy myślimy, zanim wyrzucimy!

od poniedziałku piekarnik na energię słoneczną i pieluszki do prania (nie wiedziałam, że to międzynarodowy tydzień pieluch zmywalnych, ale hej, pracuję nad tym tematem od 3 tygodni!!!) do części profesjonalnej. używamy tylko łóżek drewnianych i zakładamy nie kupuj żadnych nowych plastikowych zabawek! kupowane są tylko zabawki akceptowalne ekologicznie (ale trzeba patrzeć na cenę!!!! : Evil: ).

Cóż, jeśli masz jakieś rady lub sugestie, przyjmę je.

ach! Zapomniałem, samodzielnie zbudowana turbina wiatrowa, projekt wymiany okien, które mają trzydzieści lat i prawdopodobnie nigdy nie były konserwowane (jesteśmy 9. najemcą od 1978 r.!!!), a także zielony dach na tarasie nad tarasem w ramach rekompensaty do jego betonowania.
0 x
Fallaiypenser54
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 30/01/09, 06:14

Bunt!!!




przez Fallaiypenser54 » 30/04/09, 07:33

Salut!
Widzę, dokąd z tym zmierzasz! Po prostu uważam, że to beznadziejne i że zamiast trwać w naszych niezdrowych nawykach, moglibyśmy spróbować używać produktów, które mniej zanieczyszczają środowisko!
Wciąż taki buntowniczy!
A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 30/04/09, 08:09

Myślę, że właśnie to wszyscy robimy w tej sprawie forum, więc jeśli taki jest Twój cel, jesteś we właściwym miejscu, aby uzyskać wszystkie odpowiednie wskazówki i dotrzeć do celu.

jeszcze raz witaj, w recyklingu bezpośrednim znajdziesz mnóstwo pomysłów, które dzięki małym wskazówkom pomogą Ci wprowadzić Cię w recykling rzeczy, które wcześniej wyrzucałeś. Wierzę, że tak łatwiej zacząć.

Jeśli chodzi o bunt, to uważam, że nie jest to skuteczna metoda edukacyjna, ale dawanie przykładu i dzielenie się doświadczeniami to jedna.

Jestem w trakcie przerabiania mamy na pieluszki wielorazowe, jednocześnie sama uczę się z nich korzystać, od 2 lat wszyscy moi sąsiedzi zaczęli kompostować, jestem z tego dumna, a sąsiadka (nazwijmy to super marnotrawstwo!) zacznij jeść organiczne warzywa i kupuj warzywa i mleko z gospodarstwa (podróżując!!!!) u nas, to też mnie uszczęśliwia.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112