Wyrzucanie śmieci: skonsoliduj kolekcję

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25

Wyrzucanie śmieci: skonsoliduj kolekcję




przez NAWET » 18/06/08, 09:29

Halo

Porada, którą praktykuję od prawie roku:

Odkąd mój kompostownik stał się istotną częścią mojego ogrodu warzywnego, zmniejszyłem ilość odpadów o prawie połowę.
Tak bardzo, że mój kosz był pełny tylko przez tydzień/dwa.
Pewnego dnia, kiedy napełniłem kosz do połowy, zauważyłem, że śmieciarze narzekają, że muszą zatrzymywać się po kosz na śmieci do połowy pusty. Problem w tym, że czasami mamy odpady, które nie wytrzymują przebywania 2 tygodni na słońcu POW!
Wpadłem więc na pomysł, żeby swoje worki ze śmieciami wrzucić do kontenerów sąsiedniego kolektywu.

bilans

Ciężarówka już się nie zatrzymuje, co generuje mniejsze zużycie paliwa, a śmieciarze nie narzekają :D

Możemy zatem zastanawiać się nad korzyścią płynącą z faworyzowania mnożenia pojedynczych pojemników zamiast grupowania OM w celu ograniczenia obiegu pojemników na śmieci ( nawet jeśli odbywa się to wyłącznie na zasadzie dobrowolności):?:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 18/06/08, 10:57

Pomysł jest dobry, ale może stanowić problem w obecnym stanie systemu podatków, wynajmu pojemników na śmieci itp. Tym bardziej, że panuje tendencja do rozliczania się poprzez ważenie śmieci i umiarkowanie doceniamy płacenie za śmieci sąsiada.

Ale z drugiej strony myślę o tym kolektywnym systemie, który widzieliśmy w Holandii – ale który istnieje gdzie indziej – który polega na umieszczaniu dużych kontenerów – oczywiście z sortowaniem – gdzie cała okolica przychodzi po to, by wyrzucić swoje śmieci. Nie wiem dokładnie, jak zorganizowany jest system podatkowy, powinieneś się dowiedzieć. Ale pomimo dość dużych początkowych inwestycji, przypuszczam, że organizacje zajmujące się zbiórką osiągają korzyści skali i ostatecznie wszyscy wygrywają.

Czy jest na sali osoba mówiąca po holendersku, która może znaleźć dla nas jakieś referencje?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 18/06/08, 11:00

Dzielenie się i solidarność to jeden z kluczy do zrównoważonego świata.

Na przykład myślimy z sąsiadami o wspólnym zakupie sprzętu do ogrodu. Jaki jest sens posiadania podwójnego, a nawet potrójnego wszystkiego dla obiektu, który służy ci tylko przez kilka godzin w miesiącu?

Jak zostanę prezydentem wymuszę kompostowanie dla każdego kto ma ogródek... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 18/06/08, 11:21

Opodatkowanie według wagi, aby wzmocnić pozycję :?

to także kolejny sposób na jeszcze większą indywidualizację : Evil:

Czy dobrowolna wspólna zbiórka nie oszczędza pieniędzy?
: Idea: Możemy również pomyśleć o systemie mieszanym, indywidualiści płacą według wagi, podczas gdy zgrupowane kontenery nic by nie kosztowały : Chichot:

Mówiąc o kompostowniku i przegrupowaniu, słyszałem o przegrupowaniu obszarów w miastach dla osób, które nie mają takiej możliwości.

bilans

Zmniejszenie objętości OM i produkcja kompostu
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 18/06/08, 11:25

Zawsze uważałem spalanie odpadów nadających się do kompostowania, które nadal masowo odbywa się we Francji, za aberracja termodynamiczna: woda jest transportowana w celu lepszego jej odparowania (za pośrednictwem paliwa/gazu lub energii z innych plastikowych odpadów domowych wszelkiego rodzaju), a następnie... : Evil:

Ale zajmuje się działalnością dużych grup, takich jak Su*z, a poza tym to jednostka płaci notowania giełdowe, więc po co zmieniać system, który „działa”?
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 06 / 08, 11: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 18/06/08, 11:32

Wyraźnie za twoim „humorem” : Evil: zaaprobowałby Pan system grupowania materiałów nadających się do kompostowania :P
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 18/06/08, 11:37

Dokładnie i tak jest już od lat w Belgii i Niemczech (oraz w innych krajach UE)…

W najgorszym przypadku są 2 pojemniki: 1 na kompostowalny, 1 na „resztę”.

W najlepszym wypadku jest ich… 12? Jeśli oddzielimy różne tworzywa sztuczne...

W przeciwnym razie możesz zrezygnować z sortowania „reszty”. Ale ponieważ wszystko jest zważone, lepiej posortować, oto mały fotoreportaż, który zrobiliśmy na ten temat: https://www.econologie.com/le-tri-select ... -3212.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 06 / 08, 11: 38, 1 edytowany raz.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 18/06/08, 11:37

Opodatkowanie według wagi w celu wzmocnienia pozycji Pytanie

to także kolejny sposób na jeszcze większą indywidualizację

Nie, to sposób na wzmocnienie poprzez dotknięcie miejsca, w którym boli: portfela. Pozwala również ludziom uświadomić sobie, że nasze zachowania nie są bez konsekwencji:
- Nasze opłaty za zasoby naturalne nie są bezpłatne
- Nasze odpady nie znikają jak w czarnej dziurze: ich zagospodarowanie wiąże się z kosztami.

Tak działa system w Belgii i nawet jeśli nie wszystko jest idealne, waga odpadów z gospodarstw domowych została podzielona przez 3.

Możemy również pomyśleć o systemie mieszanym, indywidualiści płacą według wagi, podczas gdy zgrupowane kontenery nic by nie kosztowały

Tak, a świstak zawija czekoladę
: Mrgreen:
Ale Besançon wprowadził nieco sfatygowany system, który wydaje się działać:
http://www.rue89.com/2007/09/24/et-si-on-payait-nos-ordures-menageres-au-kilo
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 18/06/08, 11:39

Ben Christine, wciąż widzieliśmy wiele koszy z kłódkami w Belgii... więc też bardziej w stronę indywidualizmu...

Widzimy również dużo odpadów wzdłuż dróg, hej tak, to 1% dupków, którzy nie chcą płacić za kilogram : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
NAWET
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 11/06/08, 10:25




przez NAWET » 18/06/08, 11:48

Christine napisał:
Możemy również pomyśleć o systemie mieszanym, indywidualiści płacą według wagi, podczas gdy zgrupowane kontenery nic by nie kosztowały

Tak, a świstak zawija czekoladę
: Mrgreen:
Ale Besançon wprowadził nieco sfatygowany system, który wydaje się działać:
http://www.rue89.com/2007/09/24/et-si-on-payait-nos-ordures-menageres-au-kilo


Mówię, że możemy również zabić 2 kamienie: boli lub boli (portfel) i walczyć z indywidualizmem, jednocześnie podnosząc świadomość na temat zbiorowej służby i korzyści skali do osiągnięcia.

Świstak też nie je czekolady zawiniętej w folię. : Chichot:

Tymczasem w ciągu 1 roku postawiłem mój kontener ledwie 10 razy i sąsiedni pojemnik nie ma się gorzej : Lol:
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 85