Prace porządkowe i ekologiczne ogrodnictwo

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79367
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Prace porządkowe i ekologiczne ogrodnictwo




przez Christophe » 10/06/08, 10:37

Poradnik sprzątania i ekologicznego ogrodnictwa. Opublikowane przez miasto Montreal.

Bardziej niż kiedykolwiek, w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi troszczy się o jakość środowiska. Większość chce „dobrze sobie radzić”, ale często po prostu nie wie, jak to zrobić.

Każdego dnia jako konsumenci dokonujemy wyborów.

Możemy zdecydować się na „chemiczne” rozwiązanie producenta lub sięgnąć po ekologiczną alternatywę. Celem tej broszury jest poinformowanie o praktykach
usługi porządkowe i ogrodnicze z poszanowaniem środowiska. Przepisy i sugestie, które tu znajdziesz, to często staromodna wersja nowoczesnego produktu syntetycznego. Formuły te są nie tylko skuteczne, ale także pozwalają zaoszczędzić pieniądze. To zależy od Ciebie !

streszczenie

- Podstawowe zasady ekologicznego sprzątania.
- Ekologiczny zestaw do czyszczenia.
- Wskazówki i przepisy (łazienka, kuchnia, pokój dzienny i pranie).
- Ogrodnictwo: zasady, od czego zacząć?, jednym słowem początek, zarządzanie środowiskiem, środki kontroli, domowe pestycydy, chemia.
- Załączniki i załączniki.


Pobierz tutaj: https://www.econologie.com/une-maison-pr ... -3792.html
0 x
Nocnik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/07/08, 14:58
Lokalizacja: Francja




przez Nocnik » 13/07/08, 15:41

Witam,
Dziękuję za ten poradnik, to naprawdę bardzo, bardzo dobra rada! Mam halucynacje, że dystrybuuje go ratusz w Montrealu, wątpię, aby wiele francuskich gmin odważyło się publikować przewodniki tak otwarcie wrogie chemikaliom...
Z drugiej strony pojawia się problem: chcę przerzucić się do domu na ekologiczne środki czyszczące, w wielu przypadkach już tak jest, ale nadal mam w szafkach pewną ilość toksycznych środków czystości (środek do prania - naczynia, środek do czyszczenia podłóg...), co mam z tym zrobić?
Czy należy dokończyć butelkę przed przejściem na ekologiczne środki czyszczące? (nie, żartuję... : Mrgreen: )
Poważnie, gdzie mogę się ich pozbyć, tak aby nie trafiły do ​​ziemi i wody?
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 14/07/08, 14:28

Jerry napisał: Nadal mam w szafkach wiele toksycznych środków czyszczących (płyn do zmywarek, płyn do podłóg itp.). Co mam z nimi zrobić?
Czy należy dokończyć butelkę przed przejściem na ekologiczne środki czyszczące? (nie, żartuję... : Mrgreen: )
Poważnie, gdzie mogę się ich pozbyć, tak aby nie trafiły do ​​ziemi i wody?

Nigdzie...

Nic więc nie pomoże ubijanie się o pół litra Mr. Clean: wykorzystaj je oszczędnie aby je opróżnić i z biegiem czasu kupować coraz więcej ekologicznych środków czyszczących.
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 14/07/08, 17:48

0 x
Frederic
Nocnik
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/07/08, 14:58
Lokalizacja: Francja




przez Nocnik » 21/08/08, 17:12

Właściwie odpowiedź znajdowała się w przewodniku z 2006 roku, strona 7 :-)
„Jeśli nie chcesz już używać niektórych środków czyszczących, nie wyrzucaj ich do śmieci, a zwłaszcza do zlewów. Zamiast tego skontaktuj się ze swoją gminą, aby dowiedzieć się, gdzie możesz je wyrzucić”.

Spróbuję, SICTOM w moim mieście jest ogólnie dość skuteczny.

W przeciwnym razie, porównując obie wersje (2002 i 2006, mieszane wrażenia: wersja 2006 jest ładniejsza z kolorowymi stronami i zdjęciami (a więc też bardziej wymagająca przy drukowaniu) : Evil: ), ale zniknęło wiele informacji, szczególnie na temat zagrożeń związanych z różnymi produktami. Być może bardziej przystępna do czytania dla gospodyń domowych (lub gospodyń domowych, nie ma powodu) w pośpiechu, ale naprawdę uważam, że jest mniej bogata. Wreszcie jest tam większość praktycznych porad i przepisów na ekologiczne produkty gospodarstwa domowego, to najważniejsze.

Krótko mówiąc, chyba pozostanę przy starszej wersji, paradoksalnie ciekawszej...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 25/02/13, 20:02
Lokalizacja: Belgique
x 4

Domowe środki czystości




przez gina » 21/05/13, 19:22

Domowe środki czystości


Rodzina zużywa średnio od 20 do 40 litrów środków czyszczących rocznie. Niektóre z tych produktów są nieszkodliwe, jednak większość z nich zawiera toksyczne substancje, które podczas stosowania mogą zostać wchłonięte przez skórę lub drogi oddechowe. Ponadto nieuchronnie trafiają do naszych ścieków. Łatwo jednak posprzątać swój dom w sposób ekologiczny.
Składniki zestawu startowego

Czyste mydło
Jest bardziej ekologiczny, ponieważ jest wytwarzany z biodegradowalnego oleju roślinnego, a nie z tłuszczu zwierzęcego i ropy naftowej.
Soda oczyszczona
Soda oczyszczona jest produktem biodegradowalnym, nietoksycznym dla środowiska i zdrowia. Oprócz tego, że jest lekko ścierny, ma właściwości myjące, dezynfekujące, wybielające i dezodoryzujące.
Ocet Biały
Kwasowe właściwości octu sprawiają, że jest on użytecznym środkiem antyseptycznym, który można stosować zarówno do usuwania tłuszczu, jak i do rozpuszczania osadów wapiennych.
Olejki eteryczne (cytrynowy lub eukaliptusowy)
Olejki eteryczne z cytryny i eukaliptusa mają naturalne właściwości antyseptyczne i antybakteryjne.
sok z cytryny

Proponowane przepisy

:arrow: Uniwersalny środek czyszczący
2 litrów wody
60 ml czystego mydła
3 łyżki sok cytrynowy
Płyn do mycia naczyń
Mix:
3 szklanki wody
30 ml czystego mydła
2 łyżki stołowe. ocet
1 C. łyżka sody oczyszczonej

: Arrow: Środek dezynfekujący

Dodaj 10 do 25 ml olejku cytrynowego lub eukaliptusowego na litr wody.
Ważne jest, aby przed każdym użyciem wymieszać zawartość, aby woda i olej dobrze się wymieszały.
Oczyszczacz powietrza
Rozpuścić 1 łyżeczkę. sody oczyszczonej na 2 szklanki gorącej wody. Dodaj sok z cytryny lub jeszcze lepiej dziesięć kropli olejku cytrynowego, lawendowego lub eukaliptusowego.

: Arrow: Produkt do zmywarki.

Więc przeszukałem moje książki w domu w Internecie…. i znalazłam prosty i ekologiczny przepis!
Wystarczy, że zmieszasz taką samą ilość boraksu (który znalazłem w aptece, gdzie boran sodu można znaleźć za 2–3 € za 100 gramów! Na pewno jest go gdzie indziej!) i sody oczyszczonej. Do dozownika mydła włożysz dwie łyżki na jeden ładunek. Osoby takie jak ja, które mają twardą wodę, mogą napełnić komorę dozownika płynu nabłyszczającego białym octem. Przetestowałem tę mieszankę i działa dobrze.

: Arrow: Bardzo skuteczny, ekologiczny i sprawdzony drobiazg

: Arrow: do usuwania plam z wina, soku owocowego itp. na ubraniach lub obrusach
Namocz plamę w odrobinie ciepłego mleka. Następnie wypierz jak zwykle w pralce.
Ten środek działa na plamy z wiśni, truskawek, jagód, wina, a nawet z trawnika. Nie ma potrzeby moczenia odzieży natychmiast po jej zabrudzeniu. Nawet jeśli będzie to następnego dnia, nie ma problemu. Ważne jest, aby nie wyprać ubrania przed wypróbowaniem tej sztuczki.

: Arrow: Rura odpływowa wanny jest zatkana
Wypróbowałem tę całkowicie ekologiczną i skuteczną rzecz: wlej szklankę wodorowęglanu, szklankę soli, a następnie szklankę octu. Pozostawić na dwadzieścia minut przed zalaniem szklanką wrzącej wody. Nie ma żadnego ryzyka dla rur i jest to całkowicie naturalne.
0 x
gigi :D

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : preliator i goście 92