Nadmierne zużycie: 4000 litrów oleju opałowego rocznie!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Nadmierne zużycie: 4000 litrów oleju opałowego rocznie!




przez słoń » 01/02/08, 18:18

Witam, proszę o opinię:

Wychodzę od znajomej, która mówi mi, że spala 4000 litrów paliwa rocznie (w tym EC sanitarne).

to wydaje mi się ogromne
(jeden z moich znajomych zużywa 1500 litrów w porównywalnym domu, kuzyn mojej żony w starym domu z 3000 dzieci zużywa 3 litrów, w tym EC))

okolice Namur, wiejska dzielnica na równinie
dom 15 letni, podwójne ramy itp...
okiennice zamknięte na noc
Rury centralnego ogrzewania izolowane w piwnicy, ale można je poprawić
zawory termostatyczne we wszystkich pomieszczeniach
pani jest obecna w ciągu dnia, ale szczerze mówiąc oszczędna
nie ogrzewamy korytarzy ani piętra, nie ma już dzieci
w domu.
salon jest ogrzewany tylko wieczorem, łazienka rano
Kocioł Buderus dobrej jakości

Znalazłem kilka wad:

brak automatycznej adaptacji temperatury wody w kotle
zawór termostatyczny w pomieszczeniu, w którym znajduje się termostat (kuchnia)
palnik nieregulowany od 3 lat
można poprawić izolację rur w piwnicy (kąty, przyłącza, skomplikowane rury w pobliżu kotła)
nie ma zegara, ale ufam, że mieszkaniec go wymieni

widzisz coś jeszcze?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
nocna
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 13/11/07, 22:40




przez nocna » 01/02/08, 19:28

Widzę inną potencjalną przyczynę:
- Czy kocioł jest przełączony w tryb „lato”, czyli wyłączenie dopływu wody grzewczej w okresie letnim? Jeśli nie, może to prowadzić do dużej ilości dodatkowego zużycia, które zostanie całkowicie zmarnowane.

Jest mało prawdopodobne, że tak będzie, ale zawsze warto się upewnić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/02/08, 19:48

Efektywnie. Czy ktoś orientuje się jakie jest dzienne zużycie paliwa przez kocioł na pozycji letniej?

Wydaje mi się, że kocioł elektryczny z „ekskluzywnym licznikiem nocnym” zużywa od 8 do 12 kilowatów.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 01/02/08, 19:58

4000L to wciąż niewiele jak na nieocieplony dom z kotłem o sprawności 70%...

Jaka powierzchnia i jaki poziom izolacji (15 lat temu były jeszcze izolowane domy handlowe). Średnia temperatura w pomieszczeniu (przy 25°C stale 4000L to niewiele)?

Jak dymi po uruchomieniu kotła?

Jeśli rzeczywiście jest nadmierne zużycie, to przewiduję awarię lub problem techniczny palnika...lub nieszczelność zbiornika : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841

Re: Nadmierne zużycie: 4000 litrów oleju opałowego rocznie!




przez Flytox » 01/02/08, 22:06

Witaj słoniu
Słoń napisał:można poprawić izolację rur w piwnicy (kąty, połączenia, skomplikowane rury w pobliżu kotła)


Skomplikowane rury trafiają tam, gdzie się ich nie spodziewaliśmy i służą... do ogrzewania domu sąsiada lub przyległej szopy. Widziałem to już, gdy sprzedawano część budynku, ogrzewanie nie zostało ocieplone..... : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 01/02/08, 22:16

A kocioł?Ile ma lat?....
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/02/08, 22:46

zapomnij o słabo izolowanym domu i rurach prowadzących gdziekolwiek: wszystkie są widoczne, a dom nie jest podłączony.
Kocioł ma 15 lat, podobnie jak dom.

dom ma prawdopodobnie wymiary 12 x 8 m na ziemi
piwnice, parter, piętro, w domu nie ma już dzieci, sypialnia właścicieli znajduje się na parterze

Ach tak, ta pani jest typem skąpca, więc maks. T° 21°, zawór termostatyczny (o ile oczywiście woda nie jest za gorąca)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7015
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939




przez gegyx » 01/02/08, 23:36

Weryfikacja faktur i dostarczonych wolumenów. Pojemność zbiornika.
Jeśli w ciągu roku jest kilka dostaw, czy latem też dużo zużywa?
---
Czy naprawdę dostarczamy mu takie ilości?
Może istnieć oszustwo pozbawionego skrupułów naftowca.
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 02/02/08, 00:02

Nie jest to normalne, to za dużo przy wskazanym zastosowaniu z zaworami termostatycznymi na grzejnikach.

Dom 15-letni jest zwykle ocieplony (wybudowany w 1992 r.: ocieplaliśmy już znacznie dłużej), ale w przypadku ogrzewania olejowego może być słabo izolowany.

15-letni kocioł olejowy nie jest aż taki stary, z drugiej strony główną przyczynę widziałbym w tym, że palnik jest do regulacji lub nieszczelny, ale jest to widoczne, a następnie znaczny zapas CWU przy źle zaizolowanym zbiorniku, który się chłodzi.

Wyciek ze zbiornika: łatwo sprawdzić czy nie jest zasypany, W przeciwnym razie......mogą pojawić się wątpliwości.

Straty na rurach mogą być trochę winne, ale to nie wyjaśnia takiego zużycia.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 02/02/08, 08:27

Obecnie ogrzewam dom drewnem.
Dom bardzo słabo ocieplony, ponad 100 letni, podwójnie oszklony, ale wcześniej ogrzewałem kotłem olejowym, moje zużycie wynosiło 2500 litrów rocznie, bez podgrzewania wody użytkowej, ta sama powierzchnia domu.
Któregoś roku spaliłem dużo więcej, powód był prosty, znalazłem na drodze ślady oleju opałowego, który doprowadził do sąsiada...przyjechał poczęstować się do mojego zbiornika.... : Chichot:
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 57