Pieluchy wielorazowe a rozwój motoryczny dzieci

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
yzzhhaa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 28/08/07, 20:50

Pieluchy wielorazowe a rozwój motoryczny dzieci




przez yzzhhaa » 28/08/07, 21:03

Witam, jestem mamą 11 miesięcznej córeczki. Od urodzenia chodzi w pieluchach do prania. Do tej pory wszystko szło dobrze.. ale od wczoraj jest pod opieką opiekunki, która powiedziała mi, że jeśli moja córka nie chodzi na czworakach i nie chodzi, to przez za duże pieluchy. Osobiście uważam, że każde dziecko ma swoje tempo i jest jeszcze młode. Ale chciałbym mieć opinię. Czy pieluchy wielorazowe mogą opóźniać rozwój motoryczny?

Dziękuję, że mnie oświeciłeś. i mam nadzieję, że nie, bo nie chcę przechodzić na pieluchę jednorazową, która zanieczyszcza, drażni pośladki i jest droga..

do zobaczenia wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 28/08/07, 21:39

Cześć Yza (jest +krótki), Twój post może być mylący na a forum skoncentrowany na technice takiej jak ta. Opracowując silnik, najpierw pomyślałem o silniku cieplnym. I wiesz, nie jesteśmy specjalistami od pieluch.
Ale hej, nadal odpowiem ci na temat moich doświadczeń jako taty. Moja córka chodziła w wieku 14 miesięcy i prawie nigdy wcześniej nie raczkuje, mimo że nosiła jednorazowe pieluchy (niezbyt dobre i drogie). Super, spójrz na to z perspektywy, bzdury na temat wychowywania dzieci, sposobów robienia tego czy tamtego, można usłyszeć tony tego, czasem sprzeczne. Więc kto ma rację, kto się myli? tajemnica. Pewne jest to, że każde dziecko jest wyjątkowe i dlatego różni się od pozostałych. Ewoluuje we własnym tempie, kropka. Więc jeśli będzie musiała chodzić w wieku 4 miesięcy, cóż, tak będzie. Celem nie jest uczynienie z niego bestii konkurencji, prawda?
Zachowaj pieluchy tetrowe, to bardzo dobre ekologiczne podejście i kto wie, biorąc pod uwagę gówno, które znaleźliśmy w pieluchach jednorazowych 4-5 lat temu, twoja córka może ci podziękować za ucieczkę od choroby związanej z obecnymi tam produktami.
0 x
Avatar de l'utilisateur
louphil
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 278
Rejestracja: 22/07/05, 01:20
Lokalizacja: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




przez louphil » 29/08/07, 00:48

Cześć yasha. Technicznie rzecz biorąc, nie byłbym w stanie ci odpowiedzieć. Ale jedno jest pewne, to że nasi starsi nie znali modelu jednorazowego użytku. Jak wychowali swoje dzieci? Jak sami zostali wychowani? Uważasz ich za głupszych od naszych pokoleń? W sumie ja nie... Chodź spóźniony miesiąc, 2 miesiące? Więc co ? Tym bardziej, że nic nie jest mniej pewne!!!
0 x
http://wunic.fr

To dlatego, że prędkość światła jest większa niż w przypadku dźwięku
Niektóre z nich genialny powietrze przed klimatyzację ....:D :D :D
MBenoit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 22/08/07, 17:18




przez MBenoit » 29/08/07, 13:02

ah moim zdaniem pieluchy nie mają z tym nic wspólnego.
z drugiej strony zgadzam się z bham, rezygnacja z pieluch jednorazowych to dobry gest ekologiczny i dobry gest dla dziecka: pieluchy jednorazowe wymagają energii do wyprodukowania (w plastiku dc petroleum) przetransportowania i ostatecznego spalenia, ponadto większość podrażnień u niemowląt jest z powodu pieluch (bo są plastikowe).

rozwiązanie: pieluchy (a więc w tkaninach). po pblm jest je wyczyścić. materiał należy wyrzucić do śmieci lub kompostu, a następnie umyć. pranie w pralce nie wychodzi góra góra metoda jaką znam to pralka (http://www.tout-electromenager.fr/appa_ ... st_gem.php): Twoje pieluchy wychodzą białe z białych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 29/08/07, 13:21

Głupie pytanie: czy to takie ważne, żeby pieluchy tetrowe po wyjęciu z pralki były nieskazitelnie białe?

Nie dość, że z łatwością schowasz je pod innymi ubraniami, to dodatkowo ich rolą jest właśnie brudzenie... to po co chcesz je czyścić?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 29/08/07, 14:47

Christophe napisał:Głupie pytanie: czy to takie ważne, żeby pieluchy tetrowe po wyjęciu z pralki były nieskazitelnie białe?

Nie dość, że z łatwością schowasz je pod innymi ubraniami, to dodatkowo ich rolą jest właśnie brudzenie... to po co chcesz je czyścić?


Ponieważ zgodnie ze starym frazesem czyste jest tylko wtedy, gdy jest białe :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 29/08/07, 15:01

Oh

Więc trzeba zrobić zmywalne pieluchy...czarne...

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/08/07, 15:10

no nie, nie czarne!!!

różowy dla dziewczynek i niebieski dla chłopaków : Lol: : Lol: : Lol:

ale najlepiej nago w ogródku iz gąbką wystarczy położyć do łóżka na "prezentację" w "towarzystwie" : Mrgreen:

dla 2 dzieci wychowanych na łodzi zużyłam mniej niż 200 pieluch.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 29/08/07, 16:04

Całkowicie zgadzam się ze wszystkim, co powiedział: a co więcej, nie jest wstydem nie chodzić w wieku 11 miesięcy!!
Każde dziecko ma swój własny rytm, do cholery!
To bardziej niania chce narzucić swój punkt widzenia!
0 x
yzzhhaa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 28/08/07, 20:50




przez yzzhhaa » 29/08/07, 20:32

dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Zamierzam pozwolić mojej córeczce chodzić własnym tempem i ignorować uwagi mojej niani.. zresztą nie chciałam przechodzić na jednorazówki. ale ponieważ się martwiłam chciałam zasięgnąć opinii..

w każdym razie dla tych, którzy nie znają pieluch wielorazowych polecam, nie tylko ze względów ekonomicznych, ale też by ograniczyć nasze odpady! a potem oczywiście na pośladki naszych milusińskich!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76