Spaliłem swój kompaktowy fluorescencyjny 1ere!

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Spaliłem swój kompaktowy fluorescencyjny 1ere!




przez Christophe » 11/04/07, 12:17

Właśnie straciliśmy naszą pierwszą świetlówkę kompaktową: podczas ostatniego wieczora zrobiło się gorąco.

To pierwsza kompaktowa świetlówka, którą "wypalamy", więc bardzo mi to przeszkadzało ... Ale po demontażu jakby przez przypadek był to model kupiony 1 € za sztukę od Hardiscounter'a (za testy przeprowadzone na świetlówkach kompaktowych ) ... To był Ectron z serii testów i prawie nie działał (z wyjątkiem testów).

Jakby nie było cudu: świetlówki 1. cena to morze **. W takim przypadku wpływ na środowisko i ekonologię jest w dużej mierze negatywny... (szara energia, recykling, transport ...) : Evil:
0 x
goodeco
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 14/02/06, 06:54
Lokalizacja: Marsylia

Re: Spaliłem swoją pierwszą świetlówkę kompaktową!




przez goodeco » 11/04/07, 13:15

Christophe napisał:).

Jakby nie było cudu: świetlówki 1. cena to morze **. W takim przypadku wpływ na środowisko i ekonologię jest w dużej mierze negatywny... (szara energia, recykling, transport ...) : Evil:


z doświadczenia, że ​​wszystkie żarówki, które kupiłem w 1. cenie lub marce o dużej powierzchni, nie trwają długo jak na części samochodowe itp
0 x
W wiecznej nauki
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 11/04/07, 13:23

Co masz na myśli mówiąc „nie długo”?

Marka dużej powierzchni, której nie mamy (z wyjątkiem 2 z Ikei ... nie jest najlepsza pod względem wydajności świetlnej, więc nie używamy ...), ale mamy Massive za 6 € każda (więc prawdopodobnie jakość dużych powierzchnia).

Z tych najczęściej korzystamy (salon, kuchnia, komputer ...) i wydają się dobrze wytrzymywać (pomimo wielu włączeń / wyłączeń) i mają dobrą moc świetlną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 11/04/07, 16:51

„Duża powierzchnia” Mam taki, który był używany przez prawie 12000 6000 godzin, podczas gdy został podany za XNUMX (niedawno wymieniony, ponieważ stracił jasność), pochował wiele swoich kongenerów niezależnie od ich proweniencje.

Bez wątpienia wyjątek potwierdzający regułę ...? : Chichot:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 11/04/07, 17:07

Tak, delnoram, moi rodzice kupili Leroy Merl ** o mocy 15 W, który świeci bardzo silnie podczas zapłonu, prawie brak czasu nagrzewania, więc dobre pierwsze wrażenie.

Wady nie wiem, czy to jest korzystne dla życia (krótki czas nagrzewania) ... odpowiedz za kilka lat :D
0 x
goodeco
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 14/02/06, 06:54
Lokalizacja: Marsylia




przez goodeco » 11/04/07, 21:27

Christophe napisał: Co masz na myśli przez „niedługo”?

Mam 3 lampy o mocy 60 W, aby oświetlić mój salon, kontrolowany przez ściemniacz.
Wkładam 2 żarówki jednej marki i 1 innej
Żarówki o dużej powierzchni nie trwają 3 miesiące Mówię o tej sprzedawanej pod nazwą dużej powierzchni.
Włożyłem żarówkę Philips i minęły ponad 2 lata
Działa.
Ja zapalam średnio 3 godziny dziennie z różnymi odmianami, co daje 270 godzin dla dużej powierzchni.
Więc dla mnie nie ma zdjęcia Wolę włożyć 1 do 2 euro więcej, to trochę więcej dla mojego portfela i jeden mniej do kosza co 3 miesiące.
0 x
W wiecznej nauki
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 11/04/07, 22:08

Uh goodeco, mam wątpliwości ... mówimy o kompaktowej świetlówce, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
kmala
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 03/10/06, 20:50
Lokalizacja: Gironde




przez kmala » 12/04/07, 16:05

A priori świetlówka kompaktowa nie lubi zbytnio kaprysów napięcia, w moim domu pali się dość szybko z pewnością z powodu elektrowni, która czasami zmienia się w napięciu
0 x
goodeco
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 14/02/06, 06:54
Lokalizacja: Marsylia




przez goodeco » 13/04/07, 09:18

Christophe napisał:Uh goodeco, mam wątpliwości ... mówimy o kompaktowej świetlówce, prawda?


Ups… Chciałem tylko wspomnieć o tym, że 1. nagrody niekoniecznie są opłacalne,
i nie określiłem tego.

Aby powrócić do tematu, kupiłem kilka lat temu 1 świetlówkę kompaktową, aby sprawdzić, czy jest poprawna, ale się nie zachowała.
Więc jestem bardzo zainteresowany twoimi testami. : Arrow: : Chichot: : Chichot:
W moim przypadku, jeśli spojrzę na cechy, które są podane w sklepie na tym typie:
Żarówki LED gospodarczych i

Właśnie to kupię, cena mnie trochę powstrzymuje. Ale inwestowanie w swoje świece lub świece : Chichot:

Kmala napisał:A kompaktowa świetlówka Priori nie lubi zbytnio kaprysów napięcia, u mnie pali się dość szybko z powodu elektrowni, która czasami zmienia się w napięciu.


Radzę zadzwonić do EDF, aby złożyć skargę, w moim przypadku wystąpił problem z przepięciem, ponieważ kilku sąsiadów wykonało ten sam ruch w tym samym czasie, wprowadzili technika, który zainstalował urządzenie do pomiaru szczytów napięcia i myślę, że zrobili coś dobrego, ponieważ od tego czasu zostało to ustalone.
0 x
W wiecznej nauki
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 13/04/07, 09:20

kmala napisał:A priori świetlówka kompaktowa nie lubi zbytnio kaprysów napięcia, w moim domu pali się dość szybko z pewnością z powodu elektrowni, która czasami zmienia się w napięciu


Próbowałeś? Żarówki Megaman Ingeneium? Oni są właśnie zaprojektowany, aby (lepiej) opierać się fluktuacjom (stąd ich nieco wyższa cena) ... Ponieważ świetlówka, która szybko się pali, jest nieekonomiczna ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 50