Detektor wycieku mikrofal

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
davidex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 19/03/07, 11:10
Lokalizacja: Savoy

Detektor wycieku mikrofal




przez davidex » 19/03/07, 11:41

Witam,
produktem, który moim zdaniem miałby znaleźć swoje miejsce w sklepie econologie.com, byłby wykrywacz nieszczelności do kuchenek mikrofalowych.

Osobiście mam Freebox HD, który używa Wi-Fi do wyświetlania moich programów telewizyjnych. Mam kuchnię otwartą na salon i za każdym razem, gdy uruchamiam kuchenkę mikrofalową, przepływ Wi-Fi jest całkowicie zamazany, a odbiór mojego telewizora jest przerywany. :zaszokować: Stąd mój strach przed wyciekaniem z kuchenki mikrofalowej i konieczność sprawdzenia mojego piekarnika ...

Istnieją bardzo małe detektory, które nie wymagają zasilania i za bardzo niską cenę (na przykład Voltcraft MT128), ale nie znam wydajności tego urządzenia.

W zestawach znajdują się również detektory, które służą do gromadzenia się dla entuzjastów elektroniki (ale droższe, na przykład w Comelec).

Nie kupiłem jeszcze Voltcraft MT128, sprzedałem tylko 4,95 € w Conradzie (mam nadzieję, że mam prawo zgłosić tego sprzedawcę), ponieważ ten sklep wymaga minimalnego zamówienia 25 €. Niestety nie mam nic innego do zamówienia ... :|

Być może zamówienie grupowe ujrzy światło dzienne, jeśli ten produkt nie będzie mógł zostać dodany do sklepu, a inne osoby zainteresują się tym artykułem?


Z poważaniem,
David.
0 x
- Audaces Fortuna juvat -
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79454
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 19/03/07, 12:06

Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 06 / 13, 14: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon

Re: Mikrofalowy wykrywacz nieszczelności




przez Obelix » 19/03/07, 12:09

davidex napisał:Witam,

Osobiście mam Freebox HD, który używa Wi-Fi do wyświetlania moich programów telewizyjnych. Mam kuchnię otwartą na salon i za każdym razem, gdy uruchamiam kuchenkę mikrofalową, przepływ Wi-Fi jest całkowicie zamazany, a odbiór mojego telewizora jest przerywany. :zaszokować: Stąd mój strach przed wyciekaniem z kuchenki mikrofalowej i konieczność sprawdzenia mojego piekarnika ...

Z poważaniem,
David.


Witam,

Brak spektakularnych wycieków w perspektywie!
Ale używane częstotliwości radiowe są bliskie, a zatem interferencje są nieuniknione. Tylko dobra odległość między elementami może poprawić sytuację!

To powiedziawszy, monitor przecieków w sklepie ekonologicznym nie wyglądałby źle !!

Obelix
0 x
davidex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 19/03/07, 11:10
Lokalizacja: Savoy




przez davidex » 19/03/07, 12:17

Delnoram przesłał zdjęcie tego urządzenia do:
https://www.econologie.com/forums/les-micro- ... 96-10.html

Europejska norma EN 60335-1 wskazuje, że wycieki mikrofalowe nie mogą przekraczać 5 mW w odległości 5 cm od ścian (zgodnie z wikipedią). Nie wiem, czy to urządzenie jest wystarczająco precyzyjne / niezawodne, aby wykryć ten próg. Być może jest to wskazane w instrukcji użytkowania?

Jeśli Delnoram jest w pobliżu, jego opinia na temat działania detektora Voltcraft MT-128 jest mile widziana.

Z poważaniem,
David.
0 x
- Audaces Fortuna juvat -
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79454
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 19/03/07, 12:53

davidex napisał:Europejska norma EN 60335-1 wskazuje, że wycieki mikrofalowe nie mogą przekraczać 5 mW w odległości 5 cm od ścian (zgodnie z wikipedią). Nie wiem, czy to urządzenie jest wystarczająco precyzyjne / niezawodne, aby wykryć ten próg. Być może jest to wskazane w instrukcji użytkowania?


Biorąc pod uwagę cenę, nie należy oczekiwać cudów precyzji ... Jest to bardziej orientacyjne niż cokolwiek innego ...

davidex napisał:Jeśli Delnoram jest w pobliżu, jego opinia na temat działania detektora Voltcraft MT-128 jest mile widziana.


Będzie tam dziś wieczorem :)
0 x
davidex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 19/03/07, 11:10
Lokalizacja: Savoy




przez davidex » 19/03/07, 13:40

Christophe napisał:Biorąc pod uwagę cenę, nie należy oczekiwać cudów precyzji ... Jest to bardziej orientacyjne niż cokolwiek innego ...


Jeśli inne osoby kupiły wykrywacz nieszczelności, warto porównać czułość ich urządzenia. Lepiej kupić urządzenie nieco droższe, ale naprawdę pouczające, niż urządzenie tylko orientacyjne. Zobaczymy, czy Delnoram może powiedzieć nam więcej.
0 x
- Audaces Fortuna juvat -
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79454
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 19/03/07, 13:41

davidex napisał:Jeśli inne osoby kupiły wykrywacz nieszczelności, warto porównać czułość ich urządzenia.


Pod warunkiem, że masz ten sam model piekarnika i że jest on używany w tych samych warunkach pracy (w szczególności zużycie i wiek, ponieważ najwyraźniej się to liczy) ...
0 x
davidex
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 19/03/07, 11:10
Lokalizacja: Savoy




przez davidex » 19/03/07, 13:52

Christophe napisał:Pod warunkiem, że masz ten sam model piekarnika i że jest on używany w tych samych warunkach pracy (w szczególności zużycie i wiek, ponieważ najwyraźniej się to liczy) ...


Już wtedy, gdy specyfikacje / instrukcje użytkowania ich detektora nieszczelności wskazują minimalną czułość, może to być pierwszy krok we właściwym kierunku.
0 x
- Audaces Fortuna juvat -
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 19/03/07, 17:11

Więc dla MT-128 Voltcraft nie ma instrukcji obsługi, którą pamiętam i nie bez powodu są tylko 2 wskazania na urządzeniu „Bezpieczeństwo” i „Niebezpieczeństwo” :|

Jedyne wykryte „przecieki” znajdowały się przed oknem piekarnika, a na 10 cm Voltcraft nie mógł nic lepiej wykryć.

Fale elektromagnetyczne wzmacniacza napięcia transformatora są nieco bardziej obecne, zależy to od konstrukcji pieca.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
denis09
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/06/06, 11:23

mikrofalowy wykrywacz nieszczelności




przez denis09 » 19/03/07, 17:32

dla tego dziwnego, nienaukowego, jaki jestem, jaki jest cel tego wykrycia, czy istnieje niebezpieczeństwo, gdy są jakieś wycieki? i jakie niebezpieczeństwo? oprócz ingerencji innych wysłanników różnych i różnorodnych fal.
Denis
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 85