Nagrody z zakresu ekologii

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Nagrody z zakresu ekologii




przez Targol » 11/09/06, 16:59

Nie wiem, czy kiedykolwiek słyszałeś o „nagrodach Darwina”, ale przynajmniej wiesz o Oscarach, nagrodach muzycznych NRJ itp.

Zastanawiałem się, czy nie byłoby miło zorganizować nagrody Econolgie?
Zasada:

  • 2 główne rodzaje nagród: źli uczniowie i dobrzy uczniowie.
  • Dla każdego typu kilka kategorii, na przykład: pojazdy, firmy, polityk itp. (do bardziej szczegółowego przestudiowania)


„Konkurs” będzie przebiegał w 2 etapach:
  • I etap: propozycje ekonologów. Członkowie forums zaproponować jednego lub więcej kandydatów w różnych typach/kategoriach. Aby uniknąć kontrowersji, nominacje te muszą być poparte obiektywnymi argumentami.
  • II etap, po upływie określonego czasu, głosowanie wśród nominowanych wybranych spośród kandydatów z pierwszego etapu. Głosowanie można przeprowadzić albo ze strony internetowej (a zatem potencjalnie dostępnej dla wszystkich, w tym okazjonalnych gości), albo z poziomu witryny forum, dla zarejestrowanych użytkowników.

Każdy z etapów trwałby przez z góry określony i znany internautom czas.
Na koniec drugiego etapu mogliśmy przyznać „Nagrody Econologies” i „Nagrody Poubelle” w każdej z kategorii.
(może powinniśmy znaleźć nazwy i „posągi” dla tych nagród).

Qu'en pensez-vous?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79467
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 11/09/06, 17:27

Doskonały pomysł, co do Christine, już myśleliśmy o przyznaniu nagród antyekonomicznych (naprawdę kiepskich studentów...) pewnym „pospolitym” produktom konsumenckim....

Przykład, który przychodzi mi na myśl: nowe Pringlesy, które właśnie ukazały się w „pojedynczych” porcjach… : Evil:
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 588
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312




przez Piotr » 12/09/06, 00:55

W kategorii spożywczej oferuję bidony „vitalitos”: http://www.vittel.be/fr/vitalitos.aspx
W stosunku kalorie zawarte w opakowaniu/kalorie zawarte w produkcie musimy mieć zapis
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 12/09/06, 07:56

Witam,
Tryb humoru dwustrzałowego włączony/
Dla złych facetów „marnotrawny żart”? : Mrgreen: : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 12/09/06, 09:17

Petrus napisał:W kategorii spożywczej oferuję bidony „vitalitos”: http://www.vittel.be/fr/vitalitos.aspx
W stosunku kalorie zawarte w opakowaniu/kalorie zawarte w produkcie musimy mieć zapis


Nie bez powodu właśnie takie napoje wybiera McDonald’s : Evil:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79467
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/09/06, 16:44

Um, przepraszam, ale czy vittel ma kalorie?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79467
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 12/09/06, 17:04

Christophe napisał:Um, przepraszam, ale czy vittel ma kalorie?


Ach tak, ten jest pachnący przezroczystą truskawką (niech żyją perfumy chemiczne...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/09/06, 23:56

Powinieneś pojechać na wycieczkę do Japonii: to specjaliści od indywidualnie pakowanych ciastek, ewentualnie z saszetką żelu krzemionkowego (a to nie jest to, co mówią: moja synowa przynosi mi trochę za każdym razem, gdy tam jedzie). )
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 13/09/06, 09:20

Słoń napisał:Powinieneś pojechać na wycieczkę do Japonii: to specjaliści od indywidualnie pakowanych ciastek, ewentualnie z saszetką żelu krzemionkowego (a to nie jest to, co mówią: moja synowa przynosi mi trochę za każdym razem, gdy tam jedzie). )


Do każdego ciasteczka saszetka żelu krzemionkowego :zaszokować: :zaszokować: ?
Tam dotykamy wzniosłości. Czy żel krzemionkowy nadaje się do kontaktu z żywnością?

Kiedy jogurty będą sprzedawane w indywidualnej lodówce? : Evil:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/09/06, 09:51

żel krzemionkowy w każdym ciastku, nie do końca, ale w mini 15 gramowej paczce chipsów z sosu sojowego, tak!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 77