Bezbateryjne dynamo i wielofunkcyjne lampy LED

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Bezbateryjne dynamo i wielofunkcyjne lampy LED




przez Christophe » 27/07/06, 19:25

Od 27 lipca 2006 w sklepie dostępne są nowości tj latarki latarki led bez baterii: latarki
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 10 / 10, 15: 03, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 04/08/06, 23:58

cześć, właśnie przeprowadziłem kilka testów porównawczych pomiędzy:
Lampa HQ Led z korbą i dużą wydajnością
lampa drżąca (duży model od Conrada)
płaską żarówkę

Lampa LED HQ o dużej mocy z korbą świeci 1 wiązką, która jest znacznie szersza niż jej 2 „konkurentów”.
W pozycji 1 dioda jej jasność nie jest wystarczająca, aby skasować pozostałe 2.
W pozycji 3 diod LED światło jest równoważne.
W 5 diodach LED kasuje pozostałe (średnica diod LED 10mm, niespotykana w innych lampach)

Czas świecenia jest znacznie dłuższy od drgającej lampy
Płaska lampa dużo zużywa, jej jasność dość szybko spada.

Jako majsterkowicz robiłem już lampy LED i dość krytycznie odnosiłem się do wszystkich komercyjnych, jakie miałem w rękach (w sumie 7), uważam, że ta jest dość dobrze zaprojektowana, regulowany reflektor, 2 pozycje ustawienia.

Wreszcie bardzo zadowolony :D (poza odgłosem korby, ale jest on taki sam dla wszystkich lamp tego typu)
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 05/08/06, 11:29

Dziękujemy za ten mały test porównawczy...i tak w sklepie ekologicznym zwracamy uwagę na jakość...

Czy masz zdjęcie pozostałych 2 lamp?

ps: diody LED 10 mm? :zaszokować: Czy nie są to bardziej diody LED 5 mm?
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 10 / 10, 15: 03, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 05/08/06, 12:34

ps: diody LED 10 mm? Czy nie są to bardziej diody LED 5 mm?

nie 5, ale 10 mm, jedyne, które już widziałem, były na Ebayu, chyba u włoskiego sprzedawcy.

Obraz

Obraz
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 05/08/06, 12:47

delnoram napisał:nie 5, ale 10 mm, jedyne, które już widziałem, były na Ebayu, chyba u włoskiego sprzedawcy.


Właśnie sprawdziłem i wizualnie (nie da się zmierzyć, bo pod optyką) to raczej 8mm, ale hej, się waham...

Z drugiej strony myślę, że nie chodzi tu o same diody, ale o optykę („kapelusz” zakrywający diody)… gdy jest wyłączona na dole, widzimy diody LED (powiedziałbym 5 mm)… w końcu jest wydaje mi się.

ps: twoja płaska lampa jest wymiatająca :) Powiedziałbym nawet, że jest „cudowna” hihihihihihi
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 05/08/06, 20:34

ps: Twoja płaska lampa jest wyśmienita, powiedziałbym nawet, że jest „wspaniała” hihihihihihi


Tak, ale eksponaty muzealne są rzadkie i drogie : Chichot:

Z drugiej strony myślę, że nie chodzi tu o same diody, ale o optykę („kapelusz” zakrywający diody)… gdy jest wyłączona na dole, widzimy diody LED (powiedziałbym 5 mm)… w końcu jest wydaje mi się.


Miło z twojej strony, że zwracasz się do mnie, żeby ci zaprzeczyć :D
http://www2.produktinfo.conrad.com/cgi-bin/dlc/dlc.cgi?art=154014&ins=62&lang=FR

Obraz
(Tak, wiem, że możemy ustawić zacisk tak, aby wyświetlał 10 mm : Evil: : Chichot: )
A poważniej, nadajnik jest zatopiony w żywicy, która tworzy szkło powiększające,
Nie jestem pewien, czy różni się od 1 LED 3 5 mm.
Ostatnio edytowane przez delnoram 05 / 08 / 06, 22: 56, 1 edytowany raz.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/08/06, 22:43

Miałem do potrząsania lampę LED, oferowaną przez dostawcę. To naprawdę łaskocze, żeby cię rozśmieszyć, nawet jako kopia zapasowa. Trzymałem go długo w schowku w samochodzie, aż się zepsuł.
Odzyskałem jednak magnes, który jest potworem!

Chętnie zobaczyłbym tę lampę korbową

Na co dzień używam latarki czołowej Petzl z 3 diodami LED, która świetnie mi służy, szczególnie do podłączania urządzeń w ciemnych miejscach. Czasem mam to na głowie cały dzień.

Podoba mi się to, że światło pozostaje białe nawet po wyczerpaniu się baterii. Niedawno dostałem uniwersalną ładowarkę, myślę, że kupię komplet akumulatorów Ni-MH (akumulatory są w Belgii bardzo drogie, bo są przeciążone)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 05/08/06, 23:24

słoń napisany
Chętnie zobaczyłbym tę lampę korbową


Nie jest trudne (przynajmniej na zdjęciach
https://www.econologie.com/shop/lampe-a- ... -p-44.html

dla akumulatorów Ni-MH po co lampa : Arrowu: użytkowania, liczba doładowań jest niska, myślę, że 500.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 06/08/06, 12:46

delnoram napisał:Obraz
(Tak, wiem, że możemy ustawić zacisk tak, aby wyświetlał 10 mm : Evil: : Chichot: )


ARGGGGGGG on zniszczył swoją lampę!!!! :) :) :)
Cóż, twoja suwmiarka jest dokładniejsza niż moje oko :D


delnoram napisał:A poważniej, nadajnik jest zatopiony w żywicy, która tworzy szkło powiększające,
Nie jestem pewien, czy różni się od 1 LED 3 5 mm.


Ja też tak myślę... spójrz na moją wiadomość powyżej... Niezależnie od tego, co się liczy, liczy się wynik końcowy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 06/08/06, 12:49

Słoń napisał:Chętnie zobaczyłbym tę lampę korbową


Do Twojej wiadomości, dostarczamy do Belgii (jesteśmy w Belgii...)

Słoń napisał:akumulatory są w Belgii bardzo drogie, ponieważ są przeciążone


Récupel kosztuje tylko 0.10 do 0.30 € na bateriach, to nie jest aż tak przesadzone!
Ale tym lepiej, prawda? To polityka, którą uważam za ekologiczną… nie?
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84