Oszczędzanie baterii ... pilot bez baterii

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Oszczędzanie baterii ... pilot bez baterii




przez Targol » 21/06/06, 15:08

OK, nie jestem pewien, czy wybrałem właściwy. forum, ale jestem pewien, że ten post tak naprawdę dotyczy ekologii w domu.

Aby zadowolić Christophe'a, opowiem Ci o przedmiocie, który kupiłem na eBayu i który jest całkowicie zgodny z filozofią tej strony: Jest to uniwersalny pilot, który może zastąpić 6 urządzeń i może być programowany kodem lub nauka ze starym pilotem (praktyczne, jeśli tak jak ja masz urządzenia nieznanej marki).

Do tego czasu nie zobaczysz, co ten post robi na tej stronie i masz rację 8) .

To, gdzie ten pilot staje się przyjazny dla środowiska, to to, że działa bez baterii.
Tak naprawdę po odwróceniu bestii nie ma włazu na akumulatory. Z drugiej strony na górze zębatka i koło zębate. Wystarczy go obrócić i – Wizzzz, Wizzzz – pilot działa.

Kupiłem swój rok temu i jestem z niego bardzo zadowolony. Tak naprawdę jedyną wadą, jaką znajduję w nim, jest to, że mamy tendencję do nadmiernej zabawy kołem. : Lol:

Krótki. Chciałbym zwrócić uwagę na ten ekologiczny przedmiot, który znalazłem przez przypadek na eBayu i którego nie znajdziesz nigdzie indziej (nawet jeśli wejdziesz na stronę producenta...).

Rozsądna cena wynosząca około 15 euro zostanie szybko zwrócona oszczędnością baterii. Poza tym bateria to prawdziwa katastrofa ekologiczna: na jej wyprodukowanie zużyto 1000 razy więcej energii, niż później zwrócono. : Evil:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
niko54730
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 21/09/09, 18:22




przez niko54730 » 21/09/09, 18:29

Cześć,

Aktualizuję ten post, ponieważ dostałem ten pilot z francuskiej strony i jak mówi Targol, jest świetny, poza tym, że często kręcimy kierownicą za darmo. : Chichot:


Obraz


PS: Dla zainteresowanych strona nazywa się ecolocool chociaż nie wiem czy mamy prawo podawać taką nazwę....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 21/09/09, 19:16

To jest zajebiste :D

Jedna z pierwszych wiadomości od przyjaciela Targola 8)

Chłodny


miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 21/09/09, 20:03

Lietseu napisał:Jedna z pierwszych wiadomości od przyjaciela Targola 8)


Jasne jest, że to wszystko nie czyni nas młodszymi. : Lol:

Najgorsze było to, że potem kupiłem 40 sztuk na eBayu.
Wciąż mam ich trochę na tyłach garażu.
W każdym razie jest to naprawdę mocny zapper.
Pierwsza trwała ponad 3 lata pomimo przemocy ze strony moich dzieci.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549




przez Obamot » 21/09/09, 23:33

To jest znakomite i to mnie w największym stopniu interesuje... Tym bardziej, że generalnie korzystam z baterii pochodzących z recyklingu. w moich pilotach i bardzo szybko działają bardzo źle...grrrrrrr...Czasami czuję, że kocie pazury rosną... :D

Z drugiej strony powtarzam sobie, że jeśli to obrócimy, energia musi gdzieś uciec, prawda?

Więc albo trafia do mieszkania i nie ma problemu. Albo trafi do akumulatora, a potem pewnego dnia będzie musiał zostać wymieniony.

Wyjaśnienie?

[tryb żartu włączony]
Targol napisał:pomimo przemocy ze strony moich dzieci.
„Dziecko-kat”
— Fernand Reynaud.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 21/09/09, 23:46

Obamot napisał:Więc albo trafia do mieszkania i nie ma problemu. Albo trafi do akumulatora, a potem pewnego dnia będzie musiał zostać wymieniony.

Wyjaśnienie?


Nie wiem, czy energia wytwarzana przez sterownik jest magazynowana w akumulatorze, czy w mieszkaniu... Chociaż skłaniałbym się bardziej ku akumulatorowi, biorąc pod uwagę czas, jaki jest dostępny dla prądu po „pompowaniu”.
W każdym razie tak jak pisałem wcześniej najdłuższe doświadczenie z tym zapperem trwało 3 lata i to nie magazyn energii zawiódł.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549




przez Obamot » 22/09/09, 01:20

Czytałem gdzieś, że mali geniusze w niektórych przypadkach wymieniali akumulatory na mieszkanie (+ montaż doraźny...). Może warto pomyśleć o zbadaniu...

Dowiem się, schemat zajmie kilka dni, bo już mam trochę dość kartelu akumulatorowego... (lol)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gruszka Belle Helene
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 389
Rejestracja: 16/05/07, 09:21
Lokalizacja: południe
x 1




przez Gruszka Belle Helene » 22/09/09, 08:39

Najgorsze było to, że potem kupiłem 40 sztuk na eBayu.


Dlaczego 40 ???? odsprzedaż????

System wydaje się ciekawy, ale jeśli żywotność jest ograniczona do mniej więcej 3 lat, to niewiele i generuje odpady inne niż baterie, prawda???

Osobiście do naszych starych telewizorów (no cóż, mają dopiero 10 lat) mamy oryginalny pilot. Cóż, działa to gorzej, w szczególności nie możemy już zwiększyć dźwięku, ale możemy go obniżyć : Lol: (nie ja, panie zielony, eh... lol) i nie wymieniamy baterii nawet raz w roku.
Dlatego uważam, że nie zużywa aż tak dużo. Może nowe piloty zużywają więcej????
0 x
Gruszka Belle Helene
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/09/09, 09:13

: Arrow: Moje, dostarczone przez Targol nie zużywa się zbytnio.
Ale też nie używam go zbyt często. :?
Nie zmieniam też często baterii w zapettech.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/09/09, 09:32

Tak, moim zdaniem zestaw dobrej jakości baterii alkalicznych AAA powinien wystarczyć na 2-3 lata.
Moim zdaniem mała powierzchnia fotowoltaiczna, jak na kalkulatorach, byłaby tańsza od tego koła.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 68