Klimatyzacja czy otwieranie okna w samochodzie?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Klimatyzacja czy otwieranie okna w samochodzie?




przez Targol » 04/05/06, 17:09

Witam wszystkich i z góry dziękuję tym, którzy zechcą przyjrzeć się pytaniu, które zadaje nowicjusz.

Przede wszystkim mam nadzieję, że jestem po prawej stronie forum, w przeciwnym razie, proszę mi wybaczyć (i ewentualnie powiedzieć, który forum post).

A więc to wszystko, moje pytanie jest podsumowane w tytule. Tu nie chodzi o branie pod uwagę śladu ekologicznego zamontowania klimatyzacji w samochodzie, kupiłem go z drugiej ręki i klimatyzacja już była (jak prawie we wszystkich nowszych samochodach :zmarszczyć brwi: ). Tematu nie ma.

Pytanie brzmi, na podstawie tej obserwacji: mam w samochodzie klimatyzację pomalowaną na kolor antracytowy (prawie czarny) i mieszkam na południowym zachodzie. czy z ekologicznego punktu widzenia lepiej jest jeździć z półotwartymi szybami (i w ten sposób zwiększyć CX, a co za tym idzie zużycie paliwa), czy też włączyć klimatyzację na rozsądną temperaturę (ustawioną na 24°C, gdy jest 30°C poza).

Czytałem wszystko i wszystko na ten temat i zastanawiałem się, czy w forum kogo interesuje ekologia, to w końcu udałoby mi się znaleźć odpowiedź...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 04/05/06, 17:19

Myślę, że dość łatwo możemy odpowiedzieć, ale wszystko zależy od tego, ile jeździsz... i wpływu na Cx na fakt otwarcia szyby (będzie to oczywiście zależeć od Twojego samochodu... ale te dane są trudne do poznania) znajdować )....

W mieście na pewno otwarcie okna jest ekonomicznie ciekawsze...przy 160 nie wiem.

Ale nie możesz skorzystać z "naturalnej" wentylacji samochodu? (Nigdy nie korzystałem ani nawet nie testowałem klimatyzacji samochodowej… więc?)

W tym przypadku odpowiedź byłaby oczywiście oczywista...
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 04/05/06, 17:20

Czy w swoich badaniach odwiedziłeś poważniejsze strony: np. 60 milionów konsumentów, magazyny motoryzacyjne?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 04/05/06, 17:44

freddau napisał:Czy w swoich badaniach odwiedziłeś poważniejsze strony: np. 60 milionów konsumentów, magazyny motoryzacyjne?


Um... czy to znaczy, że nie jesteśmy tu poważni? :płakać:

W każdym razie nigdy nie będzie danych o otwartym/zamkniętym oknie Cx w ogólnodostępnych dokumentach... Czy teraz producenci sami określają Cx otwartego okna?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/05/06, 18:01

powitanie
Klimatyzacja już nie działa, ale jeśli z niej nie korzystasz, po krótkim czasie zaczyna działać : Evil:
@
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 04/05/06, 18:03

Dziękuję za odpowiedzi.

Aby uzyskać więcej informacji, mam Picassa i moja podróż odbywa się w 100% po drogach departamentalnych, po których jeżdżę z prędkością od 90 do 95 km/h
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Kaczmarek 85
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 05/01/06, 19:00
Lokalizacja: Vendée




przez Kaczmarek 85 » 04/05/06, 19:46

Witam,
Widziałem transmisję na satelicie, w której testował dwa identyczne samochody (2 nowe) przy tej samej prędkości (2 km/h) i na torze. Z obu samochodów opróżniono paliwo w wyniku wyczerpania się paliwa, a później pozostało w nich tę samą ilość. Nie pamiętam regulacji klimatyzacji, ale pewne jest, że przy otwartych oknach test wyszedł wyraźnie pozytywnie... Test ten był prowadzony pod okiem komornika. Czy należy to uważać za prawdę absolutną??? To zależy od wszystkich. Tchao
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Klimatyzacja czy otwieranie okna w samochodzie?




przez Denis » 04/05/06, 23:00

cześć, w moim bmw 84 wymontowałem cały układ klimatyzacji, który trzeba było naładować itp., żeby zwiększyć zużycie, bo nawet na postoju pasek wymaga wysiłku, w moim fordzie focusie był seryjny : Evil:(wolałbym zapłacić mniej i bez klimatyzacji) Używam go przy prędkościach powyżej 80 km/h i od czasu do czasu do „konserwacji” (inaczej go otwieram), ma 5 lat: nigdy nic nie było robione, a to działa! Żałuję, że nie ma takiego systemu jak na moim „deuchu”: przesłona powietrza z prostą kratką!! czujesz wiatr na twarzy, czujesz się prawie jak na motocyklu! :D i żadnego hałasu wentylatora ani turbulencji!! .Cofamy się do systemów, które były super proste, wydajne, ekologiczne i przyjemne :| Już prawie robię dziurę w ostrości, migawką... świetna klasa! : Chichot:
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 05/05/06, 00:02

W tej kwestii raczej zgadzam się z Denisem.
Klimatyzator działa jak alternator: pociągając za niego, napędzasz silnik, a klimatyzator pobiera energię mechaniczną, aby przekształcić ją w energię chłodniczą.
W przypadku alternatora pobieramy energię mechaniczną w celu wytworzenia energii elektrycznej.
To biała maska ​​i biała maska.
W obu przypadkach śledzimy jedynie kolejne etapy transformacji energetycznej.
W tym przypadku producenci nie są mądrzy, wolą czerpać energię z oleju do produkcji chłodu, niż czerpać z energii cieplnej traconej w spalinach.
Nic nie ginie, nic nie jest tworzone, wszystko ulega przemianie.
Tyle że w samochodach straty energii cieplnej są duże.
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 05/05/06, 09:28

Econology napisał:
freddau napisał:Czy w swoich badaniach odwiedziłeś poważniejsze strony: np. 60 milionów konsumentów, magazyny motoryzacyjne?


Um... czy to znaczy, że nie jesteśmy tu poważni? :płakać:

W każdym razie nigdy nie będzie danych o otwartym/zamkniętym oknie Cx w ogólnodostępnych dokumentach... Czy teraz producenci sami określają Cx otwartego okna?


Taratata,

Naprawdę mam problem z komunikacją.
Chciałem powiedzieć... poważne strony, cóż, które uważam za poważne (w sieci zawsze jest wszystko i tyle), które przeprowadzają testy w rzeczywistych sytuacjach.

Econo jest bardzo poważny
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127