Mycie orzechów: naturalny i biodegradowalny detergent

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód

Mycie orzechów: naturalny i biodegradowalny detergent




przez paotop » 16/02/06, 09:13

cóż ... to jest dla tych, którzy często cytują i którzy nie znają tego produktu: orzechów mydlanych?

Właśnie zauważyłem, że nikt o tym nie wspominał (wydaje mi się, że)

orzechy mydlane

Używam od dłuższego czasu 4 lub 5 muszli w małej torbie z tkaniny i jest świetnie, Madame nawet nie dodaje zmiękczacza do tkanin : Chichot: .... a kiedy myje więcej (po 5 lub 6 praniach), wrzucamy je do ogrodu (kompost) i kładziemy inne.

Istnieje wiele witryn, które sprzedają i sprzedają produkt.

można je również znaleźć w niektórych sklepach ekologicznych ...

wypróbowany i zatwierdzony (i tańszy niż detergent do beczek) : Mrgreen: )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 16/02/06, 09:56

Używamy go w domu od 6 miesięcy! To prawdziwy produkt ekonologiczny, ponieważ oszczędza pieniądze i środowisko!
Ostatnio edytowane przez Christophe 27 / 06 / 06, 18: 17, 1 edytowany raz.
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 16/02/06, 10:19

Dla innych polecam te orzechy (niezależnie od jakiejkolwiek strony komercyjnej), używamy ich od prawie roku i działa bardzo dobrze !!!

Wyobrażam sobie, że zgodnie z tym, co mówi Christophe, firma Econologie zaoferuje ją jako produkt partnerski „ekologiczny” : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 16/02/06, 12:10

Benoit- napisał:Wyobrażam sobie, że zgodnie z tym, co mówi Christophe, firma Econologie zaoferuje ją jako produkt partnerski „ekologiczny” : Chichot:


Zasadniczo tak, to jest to ... historia przejścia od teorii do praktyki (wirtualne i piękne pomysły są dobre na początku ... ale bez konkretów trwa to trochę dłużej ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Boubou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 28/02/06, 11:33
Lokalizacja: Alpes-Maritimes




przez Boubou » 27/06/06, 18:14

Cześć!
mała interwencja, by powiedzieć, że mydło jest dobre, ale oczywiście bardzo trudno jest poznać równowagę ekologiczną tego produktu: orzechy pochodzą z Azji i nie są transportowane przez małą wiewiórkę typu „l” epoka lodowcowa ”. Transport jest największym emitentem gazów cieplarnianych. Więc tak, orzechy są lepsze niż detergenty, ale jaki jest wynik? Zadałem to pytanie kilku tak zwanym zielonym detalistom i do tej pory wciąż nie mam odpowiedzi (już ponad 6 miesięcy oczekiwania ...). Ponieważ Econologie oferuje je w swoim sklepie, przypuszczam, że są to informacje w ich zasięgu (w każdym razie powinny!).
Ja raczej proponuję proszek do prania popiołu, dobrze znany naszym babciom. Temat ten był również omawiany przez gegyx 22 kwietnia 06 r. Na postie „katalizator do elektrolizy”.

Działamy w domu już od 3 miesięcy i działa bardzo dobrze:
odzyskujemy popiół z grilla (lub komina dla szczęśliwych, którzy go mają), przesiewamy go, aby usunąć węgiel drzewny. Następnie bierzemy 2 szklanki (typu duralex) popiołu, które wkładamy do 1 litra wody. Odstaw na 24 godziny, od czasu do czasu mieszając. Przefiltruj mieszaninę (powinna być przezroczysta i lekko żółta) i włóż 1 szklankę do przegródki na detergent. Następnie możesz poczuć zapach prania kilkoma kroplami olejku eterycznego (na przykład lawendy)
Jeśli nie ufasz (tak jak ja na początku), możesz spróbować po raz pierwszy z ręcznikami, ręcznikami itp. następnie idź do pralni.
Radzę uważać i nie przeceniać ilości popiołu (typ: wkładam więcej, lepiej się umyje!) Ponieważ mieszanina, jeśli jest zbyt skoncentrowana, może być agresywna dla palców (utrata odcisków palców, aby wysokie stężenie !!!!!).
Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, a nasze pranie jest czyste, nie pachnie dymem (nie wkładamy olejków eterycznych) i to wszystko na okrągło !!!!
Boczny bilans ekologiczny, konieczne jest policzenie spalania drewna (palenisko otwarte w grillu), a więc więcej zanieczyszczeń niż w dobrym zamkniętym palenisku z podwójnym spalaniem (spalanie gazów powstających przy spalaniu drewna) oraz transport drewna (las - > dom: mamy szczęście, że mamy przed sobą las). Zanieczyszczenie, które nagle rozpada się na dwie części: gotowanie jedzenia i pranie.
Szczerze nie sądzę, aby orzechy mogły mieć niższy bilans! Jednak zdaję sobie sprawę, że dla tych, którzy mieszkają w mieszkaniu, popiół nie będzie łatwy do znalezienia!

Pozdrowienia!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 27/06/06, 18:16

Boubou napisał:Cześć!
mała interwencja, by powiedzieć, że mydło jest dobre, ale oczywiście bardzo trudno jest poznać równowagę ekologiczną tego produktu: orzechy pochodzą z Azji i nie są transportowane przez małą wiewiórkę typu „l” epoka lodowcowa ”. Transport jest największym emitentem gazów cieplarnianych. Więc tak, orzechy są lepsze niż detergenty, ale jaki jest wynik?


Będziesz szczęśliwy (e?) Odpowiedź pojawia się dziś wieczorem na stronie ... :)
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 27/06/06, 18:47

Ten przepis jest dobrze znany i prawdopodobnie skuteczny. Niestety nie każdy ma czas i środki, aby go wdrożyć: zaletą orzechów mydlanych, które dodatkowo nie palą rąk niezależnie od dawki.

Jeśli chodzi o bilans i inne zastrzeżenia, zobacz następujący artykuł ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 27/06/06, 21:40

Moim zdaniem pozwala to zwłaszcza zmniejszyć ilość używanego detergentu, ponieważ w przypadku detergentu chemicznego szybko kusi się, aby umieścić trzy razy za dużo.
A tym bardziej, że „detergent orzechowy” uwalnia detergent zgodnie z temperaturą (niska temperatura = niewielka ilość detergentu), a nawet „A ... lh..o mikro potrójne działanie z enzymami” nie.
Jak dobrze zrobiona natura 8)
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/06/06, 12:10

z solą do prania (myślę, że nadwęglan sodu, w biocoopie), efekt usuwania plam jest nieskazitelny. nic do powiedzenia, że ​​używam więcej niż to.

możemy bezpośrednio odzyskać wydajność pralki, która jest teraz biodegradowalna, co nie jest bez znaczenia, w ogrodzie, samochodzie lub toalecie.

Chciałbym wypróbować produkt do mycia naczyń ...

w przeciwnym razie słyszałem, aby pozostać na terytorium Francji, ponieważ transport stanowi problem (a nie łodzie nie są w pantone, chociaż wody ich nie brakuje), że roślina, saponaire byłby bardzo skuteczny.

i aby pozostać tradycyjnym, popiół drzewny (drobne białe sito) użyty w saszetce w płynie do prania o 90 ° lub filtrowanej cieczy uprzednio podgrzanej w szmatce również działa, przetestowałem to.

to już tworzy 2 inne alternatywy ... ale stwarza następujący problem: kto to zrobi? nikt nie wydaje się kuszony, i dobrze jest + łatwo iść na zakupy w biocoop ...

Nie sądzę też, aby wycinanie lasów na południu, które co roku zapala się, jest problemem tworzenia przedsiębiorstw, ale francuskiego szaleństwa, stania się krajem głupich konsumentów ... czy nie byłoby tego trochę? Roll:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Boubou
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 28/02/06, 11:33
Lokalizacja: Alpes-Maritimes




przez Boubou » 28/06/06, 13:13

Christine napisał:Ten przepis jest dobrze znany i prawdopodobnie skuteczny. Niestety nie każdy ma czas i środki, aby go wdrożyć
Jak już wspomniałem dla tych, którzy mieszkają w mieszkaniu, mydła są doskonale dostosowane i znacznie bardziej ekologiczne niż tradycyjne detergenty, nie ma zdjęcia. Z drugiej strony, dla innych, w domu, którzy mają komin lub grill, pranie z popiołem jest nieskończenie bardziej ekologiczne niż orzechy. Przesiewanie 2 szklanek popiołu zajmuje nie więcej niż 10 minut pracy, nie wymaga umiejętności i można to zrobić tylko raz na detergent. Jeśli chodzi o stosowane środki: popiół, sito, szklankę i litrowy słoik! Ponadto możesz bardzo dobrze iść naprzód, poświęcając trochę więcej czasu i tworząc własne zapasy detergentu.
Christine napisał: zaletą orzecha mydlanego, który dodatkowo nie pali dłoni bez względu na dawkę.
Ale powtarzam się, który spala duże ilości węglowodorów niezależnie od dawki. Nie można tego przeoczyć !!! Ponadto, jeśli dałbym to ostrzeżenie, to właśnie dlatego ludzie, którzy chcą spróbować zachować ostrożność i nie palą sobie palców.

Kupowanie, nawet inteligentnie, nie jest celem samym w sobie i umiejętnościami uczenia się znany od dawna to prawdziwa przyjemność. Dla mnie ekologia to nie „konsumowanie inaczej” lub „konsumpcja inteligentna”, ale „maksymalne ograniczenie zużycia” we wszystkich obszarach, zarówno energii, wody, jak i produktów codziennego użytku.
Myślenie, że ludzie mieszkający w domach pójdą na biocoop w poszukiwaniu orzechów, daje mi to samo wrażenie, co ludzie, którzy systematycznie kupują owoce i warzywa z rolnictwa ekologicznego, ale nie patrzą na pochodzenie produktów (które czasami tworzymy z opakowania sposób): popadamy w „konsumpcję, by dać czyste sumienie” bez refleksji w tle, która odtąd staje się coraz częstsza „modny” !!! (jest tylko widok mnożenia tak zwanych produktów ekologicznych).
Wszystko jest kwestią motywacji, a także osobistego zaangażowania w podejście ekologiczne. Osobiście mogę kupić orzechy, które zarezerwuję na miesiące zimowe, tylko wtedy, gdy moje zapasy popiołu nie są wystarczające.
0 x
Kto pociągu w kierunku obecnych krokodyle śmiać

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 68