IWOP

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2

IWOP




przez cień » 29/06/14, 21:37

Ładne żarówki
http://www.express.be/business/fr/techn ... 205964.htm

Jeśli przypadkiem znajduję się w złym miejscu, pomocna dłoń przywróci go na właściwe miejsce
BJ
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13743
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :




przez izentrop » 29/06/14, 23:36

Witam,
Ta wiadomość nie wydaje się taka niedawna. http://www.mondialisation.ca/ampoule-et ... le/5336898
Oszustwo musiało nie wystartować ;)
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 30/06/14, 10:56

Pu.... oszustwo w najlepszej formie. Moderator mógłby usunąć ten błąd z mojej strony i podziękować firmie IZENTROP za jej skuteczność
Przepraszam za hałas : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/06/14, 16:56

Artykuł, który Izentrop sugeruje do przeczytania, jest bardzo interesujący.

Trwałość elektroniki nie jest taka trudna: przede wszystkim kwestia projektu (demontażu), wymiarowania komponentów, doboru komponentów. No i oczywiście duże komponenty są drogie.

W zeszłym roku wymieniłem centralę alarmową, której po 31 latach 24-godzinnej pracy (ponad 24 270.000 godzin) zaniknęło zasilanie. Faktycznie, mogłem go naprawić, ale szybsza była (opóźnienie) wymiana i klient chciał skorzystać z pewnych ulepszeń. Mam detektory, które są stabilne od 1986 roku (245000 1990 godzin) i jestem fanem „vintage” Hi Fi. Urządzenia sprzed XNUMX roku są łatwe do rozwiązania.

Wszystko jest oczywiście kwestią kosztów: oczywiste jest, że na miejscu wybór następuje szybko: w obliczu ceny naprawy (koszty podróży, koszty wysyłki, potrzeba stabilności) wymieniamy.

Mój ojciec, pionier świetlówek pod koniec lat 40., umieścił w domu kilka protoświetlówek, na które wydał zamówienie: „Pani Rolland, czy zechciałaby mi pani zrobić o pół obrotu więcej na włóknach”, zobaczyć. 50 lat później nadal jechali.

Musimy także spojrzeć na wszystko z innej perspektywy: tak, lodówka Admiral mojej matki z 1952 r. nadal działała w 2005 r., ale kosztowała nas prąd tyle, ile 2 inne...

I czasami spotykają nas miłe niespodzianki: w 1989 roku założyłem swoje pierwsze mikroprocesorowe jednostki sterujące (DSC). Kiedy je zobaczyłem, powiedziałem sobie: wow, nie wytrzymają tak długo, jak Tecnoalarme ze swoją wystawną konstrukcją. I chociaż nagrzewają się, co nie jest dozwolone, wiele z nich przekroczyło 18 lat służby. I powtarzam to sobie za każdym razem, gdy ktoś pokazuje mi nowy model.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 30/06/14, 18:16

Zgadzam się z Tobą, słoń w sprawie potencjalnego zrównoważonego rozwoju elektroniki; Mam sąsiada, który majstruje przy starych zestawach lampowych TSF i wzmacniaczach tego samego typu i wszystko działa cudownie pomimo ich pewnego wieku (i oczywiście po pewnych naprawach). Pozostaje to aktualne w przypadku bardziej nowoczesnej elektroniki, o ile komponenty mają prawidłowe wymiary.

Jeśli chodzi o artykuł cytowany na początku wątku, przeczytałem go uważnie: zawiera wszystkie typowe „niechlujne” składniki marketingowe… to jest niepokojące.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 30/06/14, 22:20

Ahmed napisał:Zgadzam się z Tobą, słoń w sprawie potencjalnego zrównoważonego rozwoju elektroniki; Mam sąsiada, który majstruje przy starych zestawach lampowych TSF i wzmacniaczach tego samego typu i wszystko działa cudownie pomimo ich pewnego wieku (i oczywiście po pewnych naprawach). Pozostaje to aktualne w przypadku bardziej nowoczesnej elektroniki, o ile komponenty mają prawidłowe wymiary.

Jeśli chodzi o artykuł cytowany na początku wątku, przeczytałem go uważnie: zawiera wszystkie typowe „niechlujne” składniki marketingowe… to jest niepokojące.

to działa. Z całą pewnością wysoki koszt energii z lampami Cmos
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 30/06/14, 22:20

Ahmed napisał:Zgadzam się z Tobą, słoń w sprawie potencjalnego zrównoważonego rozwoju elektroniki; Mam sąsiada, który majstruje przy starych zestawach lampowych TSF i wzmacniaczach tego samego typu i wszystko działa cudownie pomimo ich pewnego wieku (i oczywiście po pewnych naprawach). Pozostaje to aktualne w przypadku bardziej nowoczesnej elektroniki, o ile komponenty mają prawidłowe wymiary.

Jeśli chodzi o artykuł cytowany na początku wątku, przeczytałem go uważnie: zawiera wszystkie typowe „niechlujne” składniki marketingowe… to jest niepokojące.

to działa. Z całą pewnością wysoki koszt energii z lampami Cmos
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/07/14, 09:51

cień napisała:

to działa całkowicie. Z pewnością koszt energii jest bardzo wysoki w przypadku lamp Cmos


i przyznaję, że nie wszystko zrozumiałem :płakać: . Jeśli chcesz "przetłumaczyć"?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13743
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :




przez izentrop » 01/07/14, 09:51

Witam,
Jak podaje nowa strona internetowa http://www.iwop.es/iwop.php , Biznes Benito Murosa ma się dobrze. Obecnie udziela na swoje lampy 10-letniej gwarancji. Nie na zawsze, ale prawie.

Najlepsze diody LED mają gwarancję 50000 100 godzin pracy przy wydajności XNUMX lm/W

To 100000 214 godzin i XNUMX lm/w http://www.iwop.es/productos.php
Czy to możliwe, czy jest to kłamstwo?
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 01/07/14, 11:31

Słoń napisał:cień napisała:

to działa całkowicie. Z pewnością koszt energii jest bardzo wysoki w przypadku lamp Cmos


i przyznaję, że nie wszystko zrozumiałem :płakać: . Jeśli chcesz "przetłumaczyć"?


stworzenie tej lampy wykonano z komponentów o bardzo niskim zużyciu energii : Chichot:
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 57