Kupiłem purpurowy i żółty marchew ...

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Kupiłem purpurowy i żółty marchew ...




przez Christophe » 24/05/13, 21:32

W supermarkecie znalazłam fioletową i żółtą marchewkę:

Obraz

Jeszcze nie próbowałem, powiem ci, czy jest smaczny…

: Chichot:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/05/13, 15:53

Cześć, Tophe!

Te kolorowe marchewki mamy tutaj od kilku lat i naprawdę nie znalazłem, żeby smakowały inaczej niż inne i żeby zrobić naprawdę dobre porównanie, musiałyby być posadzone w tym samym ogródku warzywnym i świeżo zebrane.

Nadal poinformujesz nas o swoich wrażeniach!
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7004
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2926




przez gegyx » 25/05/13, 17:42

Jeśli to jak pomidorki koktajlowe, żółte, pomarańczowe, zielone...
Uważam, że smak nie pasuje do zwykłego, czerwonego koloru : Chichot:

Jak na danie z cukinii zwrócone, mieszanki zieleni i pomarańczy są nadal przyjemne dla wzroku, a co za tym idzie dla apetytu.

W przypadku papryki zielonej i czerwonej, które dobrze łączą się w smaku, mieszana pomarańcza dodaje tylko więcej estetyki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 25/05/13, 19:17

kolorowe marchewki istniały zawsze, dopiero w XVII wieku firmy nasienne zmodyfikowały je tak, aby były bogatsze w karoten, aby uzyskać więcej smaków
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 25/05/13, 22:22

gegyx napisał:Jeśli to jak pomidorki koktajlowe, żółte, pomarańczowe, zielone...
Uważam, że smak nie pasuje do zwykłego, czerwonego koloru : Chichot:


O ile zgadzam się co do żółtek, które są zupełnie bez smaku (pomarańcze nie smakowały, ale zakładam, że to żółto-czerwona mieszanka...), o tyle nie zgadzam się co do zielonych, a zwłaszcza wiśni, które należą do najsmaczniejszych pomidorów ! Żeby było lepiej, znam tylko krymską czerń!
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 26/05/13, 00:19

3 lata temu spróbowałem białej marchewki...tak dla smaku.

Jeśli chodzi o pomidory, fiolet Cherokee ma dość szczególny i interesujący smak, ale jest to ciemnoczerwony pomidor.

W pomarańczowym pomidorze Mandarynki i Carotina nie są tak bez smaku, a po zielonej stronie Evergreen nie pozostawił mi złych wspomnień po stronie smaku.

w tym roku planowałem skosztować Moonglow, ale pogoda dopisała moim sadzonkom :(
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 26/05/13, 14:39

Całkowicie del!

Tutaj wczoraj spróbowałem surowego „żółtka”:

Obraz

Fajna gradacja kolorów, dla smaku... trochę mniej niż pomarańcza, ale też nie bez smaku, uznałem to za... odświeżające...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/05/13, 17:36

Zainteresowanie może dotyczyć dekoracji talerza podczas odbioru. Któregoś dnia spróbowałem chipsów z fioletowego pdt: bêêêêk!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 26/05/13, 20:01

Co Yuck? Uwielbiam kolorowe chipsy: marchewkowe lub buraczkowe, a nawet selerowe!! A ponieważ nie są podawane, jemy ich mniej, to wszystko dobrze!

Cóż, właśnie zjadłem uh... fioletową, ale raczej "krwawą marchewkę według wyglądu"...

Piękny kolor po obraniu, o wiele smaczniejszy niż żółty, powiedziałbym nawet, że smaczniejszy niż konwencjonalny (jem marchewki ekologiczne, odkąd dowiedziałam się o zabiegach stosowanych na konwencjonalną marchewkę)!

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
niedźwiedź polarny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 02/04/14, 10:44




przez niedźwiedź polarny » 02/04/14, 16:06

Ja też jestem wielką fanką kolorowych chipsów... ale są takie drogie!
0 x
Chroń naturę

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 84