Restauracje w dużych miastach (celibat)

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Restauracje w dużych miastach (celibat)




przez lejustemilieu » 20/02/12, 08:07

Witam,
W dużych miastach jest mnóstwo samotnych osób.
Gotowanie dla jednej osoby nie jest ani zbyt ekonomiczne, ani bardzo ekologiczne pod względem opakowania, energii, różnych strat.
Dla mnie ciekawie byłoby znaleźć restaurację prowadzoną przez osoby z mojej okolicy, które są bezrobotne lub po prostu wolne.
Zawsze będzie lepsze od gotowych dań dostępnych w supermarketach, tańsze, a przy tym mniej energochłonne.
Ludzie byliby również mniej odizolowani.
Uważam, że pomysł jest do bani.
No cóż, przyznaję, że dzisiaj rano wyleciało mi to z głowy.
: Chichot:
I na koniec, po co ograniczać się do singli?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 20/02/12, 13:13

Nie tylko w miastach żyją samotni ludzie... a na wsi żyje się jeszcze trudniej!

W każdym razie dobry pomysł, a w wersji singlowej umożliwiłby poznanie ludzi :D :D ale jak już dojdzie do spotkania, prosto do restauracji...lol...

Tak naprawdę, z ekonomicznego punktu widzenia, powinna istnieć wersja dla „wszystkich” : Mrgreen:

Chociaż musimy zapoznać się z badaniami (lub przynajmniej danymi liczbowymi) dotyczącymi marnowania żywności w lokalnych dostawach żywności…

Udział energii niezbędnej do „końcowego przygotowania” jest mniejszościowy w porównaniu z resztą energii „zawartej” w żywności (produkcja, przetwarzanie, transport itp.).

Szacuje się, żemy (mieszkańcy Zachodu) jemy 2 litry oleju dziennie https://www.econologie.com/forums/alimentation-et-petrole-on-mange-2l-de-petrole-par-jour-t8851.html

ps: przypomina mi to indyjską stołówkę solarną z kilkoma tysiącami posiłków serwowanych codziennie i gotowanych w solarze poprzez koncentrację, poszukaj, rozmawialiśmy o tym na forum: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/02/12, 12:16

No cóż, już niedługo wymyśli dla nas falanster na nowo...

Pomysł jest fajny i można go nazwać współlokatorem lub jedzeniem z przyjaciółmi. Widzę to wyraźnie, moja córka jest na uniwersytecie, często spotykają się u jednego lub drugiego, aby wspólnie gotować, a każdy student (łącznie z chłopcami) ma „swoją” specjalność.

Jeśli chodzi o Twój pomysł, obawiam się, że po spełnieniu wymogów (higiena, bezpieczeństwo, przepisy podatkowe, socjalne) i kosztów zarządzania (w szczególności pierwszej zaliczki na wynajem lokalu) projekt upadnie lub stanie się biznesem jak każdy inny.

Gdy tylko opuścisz sferę prywatną....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 21/02/12, 14:10

Jeśli chodzi o Twój pomysł, obawiam się, że po spełnieniu wymogów (higiena, bezpieczeństwo, przepisy podatkowe, socjalne) i kosztów zarządzania (w szczególności pierwszej zaliczki na wynajem lokalu) projekt upadnie lub stanie się biznesem jak każdy inny.

To jest rzeczywistość... :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/02/12, 18:51

Dziękuję Europo! : Evil:

To prawda, co! Mam dość standardów narzuconych przez handlarzy papierem do garniturów i krawatów, którzy nie mają problemów z końcem miesiąca.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89