Czy Francuzi nie dbają o ekologiczny wpływ zakupów?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Czy Francuzi nie dbają o ekologiczny wpływ zakupów?




przez Christophe » 14/02/11, 19:14

KONSUMPCJA – Francuzi mniej wrażliwi na ekologiczny charakter produktów

Badanie przeprowadzone przez Cetelem i dotyczące zakupów nowych lub używanych, wszystkich towarów razem wziętych, ujawnia to tylko 56% francuskich konsumentów bierze pod uwagę ekologiczny charakter produktu przed jego zakupem.

Kryterium ekologiczne bierze pod uwagę 56% Francuzów przy zakupie produktu. Z tą liczbą Francja jest daleko w tyle za średnią europejską, która wynosi 62%. To samo dotyczy preferencji narodowych: 42% francuskich nabywców twierdzi, że bierze pod uwagę pochodzenie produktu przy zakupie, w porównaniu z 47% w pozostałej części Europy.

Liczby te można częściowo wytłumaczyć faktem, że francuscy konsumenci są również najbardziej wrażliwi na ceny produktów. Cena dotyczy 98% zakupów wobec 96% pozostałych.


Źródło: http://www.enviro2b.com/2011/02/14/cons ... -produits/

Uwagi:

a) W praktyce liczby te wydają mi się już dość wysokie: 56% gospodarstw domowych, które biorą pod uwagę wpływ na środowisko? Przepraszam, kiedy widzi się wyniki ekologów w różnych wyborach, cóż, naprawdę trudno mi w to uwierzyć…

Jeśli tak, to dlaczego wciąż wszędzie widzimy jabłka z Republiki Południowej Afryki? Dla mniejszości?

b) Przypomina mi to i kontrastuje z ankietą sprzed jakiegoś czasu (której nie mogę już znaleźć, proszę o pomoc!), która mówiła, że ​​(podobno) ponad 80% Francuzów bierze pod uwagę wpływ swoich zakupów na środowisko. .

Wyobraź sobie, że oczywiście NIGDY nie wierzyłem...

c) Wszystko to wymaga doprecyzowania ze względu na źródło „Cetelem” (kredyty konsumenckie). Respondentami są więc a priori osoby, które skorzystały (przynajmniej raz?) z kredytu konsumenckiego.

To po raz kolejny pokazuje różnicę między słowami a czynami...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28764
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5556




przez Obamot » 14/02/11, 19:51

Oczywiście! Podziękowania dla naszego nauczyciela statystyki, który pokazał nam, jak łatwo jest zniekształcić „badanie”…

Wystarczy zobaczyć, jak pytania są zorientowane na ten sam problem. Tego rodzaju:

„Czy zależy Ci na ekologicznym wpływie Twoich zakupów?” (Odpowiedź prawie zawarta w pytaniu...)

OU

„Jakie jest główne kryterium, które przechyla szalę w kierunku decydującego wyboru przy zakupie artykułu?”

: Chichot:

Obsługa jest jeszcze lepsza z “wiele opcji wejścia” lub po zaznaczeniu pola między innymi, nawet jeśli nie jest to najważniejsze z twoich obaw, stosunkowo łatwo jest upewnić się, że udzielona odpowiedź jest przypisana do kategorii - której ostatecznie nie wybrałbyś/nie wybrałbyś jako pierwszy . Lub nawet co jest przeciwieństwem twoich prawdziwych obaw!

Co sprowadza się do tego, że twój „głos” mówi to, co chce powiedzieć dyrektor…

Ale jeśli to bank, to możemy mu ufać, potwierdzają to sondaże : Mrgreen:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/02/11, 00:03

Sprzedawcy, którzy robią statystyki przedmiotów zakupionych przez swoich klientów, płacąc ich pieniędzmi, sprawiają, że prawdziwa ankieta jest znacznie mniej stronnicza!!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 15/02/11, 19:37

W ekonomii politycznej obowiązuje podstawowa zasada: „kupujący dąży do maksymalizacji swojego zadowolenia”.
Istnieją kryteria, zwłaszcza w zamówieniach publicznych, co widać w niektórych specyfikacjach.

Niemniej jednak, jeśli np. moja żona preferuje sezonowe warzywa, są dni, kiedy nie ma wyboru, ograniczona budżetem.

W przypadku innych zakupów niektóre wybory są trudne: Peugeot lub Kia z gwarancją na 7 lat (ten sam importer w Belgii)
Znając ceny niektórych części wahasz się...

Jakiś czas temu na tej stronie pojawił się wpis o ekologicznych tartufach: łatwo dokonać pewnych wyborów, kiedy się ma pieniądze.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 15/02/11, 22:49

Uważam, że tego typu ankieta nie jest poprawna, ponieważ mierzy jedynie powierzchowny aspekt zachowań konsumenckich.

Jak mówi słoń, decydującym punktem pozostaje budżet przeciętnego francuskiego konsumenta.

Osobiście zawsze patrzę na wskazania ekologiczne, ale ze względów finansowych bardzo rzadko kupuję produkty, które bym wolała!

Jest jeszcze jeden punkt, który wydaje mi się ważny, a mianowicie we Francji nie mamy już zaufania do przedstawionego kryterium „ekologicznego”.

Pomiędzy greenwashingiem, błędnymi argumentami producentów, aby nas zmylić, pseudoetykietami i innymi oszustwami, które zmuszają nas do wzięcia sztucznych pęcherzy za naturalne latarnie, proste oznaczenie „produkty ekologiczne” nie jest już traktowane zgodnie z jego wartością godziwą.

Osobiście znowu, kiedy widzę produkt, który „ostentacyjnie” wyświetla napis „ekologiczny” na opakowaniu, moją pierwszą reakcją jest podejrzenie oszustwa!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 16/02/11, 07:47

Grelinette napisał:
Osobiście znowu, kiedy widzę produkt, który „ostentacyjnie” wyświetla napis „ekologiczny” na opakowaniu, moją pierwszą reakcją jest podejrzenie oszustwa!


A ja, moim pierwszym odruchem jest przeczytanie opakowania, czy jest ekologiczne, czy nie.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/02/11, 09:34

Masz rację, Grelinette, mówiąc:

Osobiście znowu, kiedy widzę produkt, który „ostentacyjnie” wyświetla napis „ekologiczny” na opakowaniu, moją pierwszą reakcją jest podejrzenie oszustwa!


Jeszcze wczoraj wieczorem przed telewizorem moja żona wypowiadała się przeciwko reklamie płynu do prania, która reklamowała ich nowe, przyjazne dla środowiska opakowanie.

Nie zaprzeczając jednak wysiłkom niektórych firm, należy zdać sobie sprawę, że reklama, marketing i produkcja to przede wszystkim biznes dynamicznych dyrektorów z dużymi samochodami i wszystkimi zanieczyszczeniami ...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89