Co jeśli CO2 nie miałoby nic wspólnego z globalnym ociepleniem?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Co jeśli CO2 nie miałoby nic wspólnego z globalnym ociepleniem?




przez Christophe » 17/06/08, 18:30

Drobne refleksje do przemyślenia, popraw i jeśli to konieczne, rozproszone...ale uważaj, aby nadmierna konsumpcja nie zajęła pierwszeństwa!

Autor musiałby nam też wytłumaczyć, jego zdaniem, skąd się bierze obecne ocieplenie… czy więc tylko metan?

LEWITACJA CIĘŻKICH GAZÓW

Ogólnie rzecz biorąc, lewitacja to fantastyczne zjawisko, które pozwala przezwyciężyć grawitację. To indyjska specjalność, podobnie jak deska do paznokci fakira. Europa również ma ten geniusz cudowności odziedziczony po indoeuropejskim pochodzeniu etnicznym. Nauki wróżbiarskie od dawna są zjednoczone w nauce astrologii, pierwszej dyscyplinie wróżbiarskiej, opartej na poetyckiej relacji między położeniem gwiazd a nieuchronną przyszłością. Pokusa była wielka, aby nadać naukową okleinę tym naukom wróżbiarskim praktykowanym przez naszych współczesnych astrologów, kwalifikowanych jako meteorolodzy lub klimatolodzy. Złe duchy posunęły się tak daleko, że znalazły bogaty rym jednej sylaby, aby zakwalifikować te fantastyczne dyscypliny.

Aby uzasadnić tę lewitację, niezależnie od gęstości, używamy prądów konwekcyjnych, strumieni strumieniowych na wysokości i prądów powietrza nieco niższych. Wydaje się całkowicie akceptowalne, że gazy, cztery razy cięższe od powietrza, lewitują nawet w strefach stratosferycznych, nawet w przestrzeniach międzygwiazdowych.

W jakim stopniu dane gazy wywołują efekt cieplarniany?

Możemy wykonać inwentaryzację od najlżejszej do najcięższej:

WODÓR jest najlżejszy, czyli gęstość w stosunku do powietrza wynosi 0,07
metan 0,55
Tlenek węgla CO 0,966

Tam dochodzimy do idealnych warunków mieszania i lewitacji

Tlenek azotu NO 1,036
Dwutlenek azotu NO2 1,588
Dwutlenek węgla CO2 1,52
Ozon O3 1,66
Gaz siarkowy SO2 2,21
Chlor Cl 2,45
Freon CCl2F2 4,42

Zrozumiałe jest, że najlżejsi wstępują do nieba. To z nimi też nadmuchujemy balony, a także balony pogodowe meteorologów i innych astrologów. Ale co się z nimi stanie w niebie? Skoro Ziemia ją produkuje, powinna być nią otoczona atmosfera. Natura robi wszystko dobrze, ponieważ lżejsze są potężnymi reduktorami. Tak wrażliwe, że utleniają się w kontakcie z powietrzem, przekształcając się w ciężkie gazy, które powrócą do ziemi. Nie ma zatem ryzyka, że ​​wybuchną w górnych warstwach atmosfery, do których nie będą mieli czasu dotrzeć.

Więc? Najcięższe, w jaki sposób wzniosą się, aby zawiesić warstwę ozonową, mniej lub bardziej perforowaną, zaatakowaną przez „jeszcze cięższe”, czyli chlor i freon z naszych lodówek i puszek z aerozolem?

ODPOWIEDŹ ze strony naszych „naukowców”: konwekcja i prądy powietrza, dla jednych turbulencje, dla innych ruchy Browna i rozcieńczanie. Nie odważyli się powiedzieć „przez lewitację”, ale sprowadza się to do tego samego, większej wiedzy.

WYJAŚNIENIE: podsumowuje się to w myśli wojskowej spopularyzowanej przez media: „starać się zrozumieć to zacząć być nieposłusznym”. Sprzeciwianie się temu negacjonizmowi oficjalnej myśli medialnej jest skandaliczne: jest zaprzeczeniem poezji. Nie masz wstydu! Ludzie małej wiary.

Zakwestionowanie tej lewitacji jest równie „politycznie” niepoprawne, jak zaprzeczanie cudowi pompy ciepła. Wszyscy nasi politycy, fantastyczne pomniki naukowej i technicznej ignorancji, śpiewają tę samą piosenkę, „pewni siebie i dominujący”, opancerzeni w pięknej ignorancji, którą dzielą z najbardziej wykwalifikowanymi ze swojego elektoratu.

Czy nie posuwają się aż do płaczu z powodu zniknięcia koralowców Pacyfiku, pożartych przez kwas węglowy, z którego są jednak zrobione? Czyż nie widzą tych koralowych wysp zatopionych przez podniesienie się rozszerzonych wód i podniesionych przez topniejące kostki lodu Oceanu Arktycznego? Szkoda, że ​​zresztą nowe wyspy pojawiają się przy okazji podwodnych erupcji wulkanów. To być może słynne wyjątki potwierdzające regułę.
Tak więc nasz Prezydent Rzeczypospolitej znajduje rozwiązanie, ostateczne rozwiązanie, lekarstwo na wszelkie zło: podatek konsumpcyjny: „Dziękuję, już daliśmy”

Nie ważne. No dalej, głosuj na nich ... Amen.

F. Tatard
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 17/06/08, 18:34

Uh ... :zaszokować:

Co to ma wspólnego z tytułem postu?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 17/06/08, 18:39

Raport jest taki:

Dwutlenek węgla CO2 1,52


Zatem zdaniem autora nie jest możliwe, aby CO2 był odpowiedzialny za globalne ocieplenie, ponieważ pozostaje „na niskim poziomie”.

Co więcej, na poziomie roślin i planktonu jest raczej korzystne, że CO2 jest najbardziej skoncentrowany na niskich wysokościach, prawda?

Teraz szklarnia o wysokości 1 m nagrzewa się szybciej niż szklarnia o wysokości 10 m ... więc ... czy odbicie jest naprawdę istotne?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: A gdyby CO2 nie miało nic wspólnego z globalnym ociepleniem?




przez drwal » 17/06/08, 18:44

Christophe napisał:
F. Tatard napisał:Czy nie posuwają się aż do płaczu z powodu zniknięcia korali Pacyfiku, które zostały zżerane przez kwas węglowy, z którego są jednak zrobione?
Wszystko! Roll:
Czy korale są zrobione z „kwasu węglowego”? Korale mają szkielet wapienny, którym jest węglan wapnia i wydaje mi się, że wzrost temperatury bardziej im przeszkadza niż zakwaszenie oceanów.

Christophe napisał:
F. Tatard napisał:Czy nie widzą tych koralowych wysp zatopionych przez podniesienie się rozszerzonych wód i unoszonych przez topniejące kostki lodu Oceanu Arktycznego? Szkoda ponadto, że nowe wyspy pojawiają się przy okazji podwodnych erupcji wulkanów. To być może słynne wyjątki potwierdzające regułę.
A więc ? Czy wzrost objętości oceanów odpowiedzialnych za zanurzenie całych państw, takich jak Vanuatu, może być spowodowany erupcjami wulkanów?
Co to za bzdury galimatias? :zmarszczyć brwi:



Christophe napisał:
F. Tatard napisał:Tak więc nasz Prezydent Rzeczypospolitej znajduje rozwiązanie, ostateczne rozwiązanie, lekarstwo na wszelkie zło: podatek konsumpcyjny: „Dziękuję, już daliśmy”

Nie ważne. No dalej, głosuj na nich ... Amen.

F. Tatard
Ten pan nie lubi podatku węglowego od pojazdów? I chociaż ogranicza swoją konsumpcję!



Christophe, dlaczego opowiadasz takie bzdury? :|
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 17/06/08, 18:49

Przekazuję, żeby pobudzić debatę i przygotować ewentualną paradę;) ...

1) W przypadku koralowców to kwasowość je zjada ... ale nie bezpośrednio kwas węglowy, tylko CO2 obniża ph wody. Temperatura może ich zabić, ale to, co je zjada, to kwasowość ...

2) Myślę, że źle przeczytałeś ... czy to ja?

3) +1
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 17/06/08, 18:49

Christophe napisał:Raport jest taki:

Dwutlenek węgla CO2 1,52


Zatem zdaniem autora nie jest możliwe, aby CO2 był odpowiedzialny za globalne ocieplenie, ponieważ pozostaje „na niskim poziomie”.
Tak ... nie jest pierwszym, który wyszedł z tego rodzaju bzdurami ...


Christophe napisał:więc ... czy refleksja jest naprawdę istotna?
Z mojej strony odpowiedź brzmi NIE !! : Lol:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 17/06/08, 18:54

Przekazuję ten temat autorowi, zobaczymy, czy będzie interweniował bezpośrednio :) oto fragment jednego z jego e-maili:

Widziałem ludzi próbujących, z wiatrem potężnych dmuchaw, wypędzić CO2 z winnic. Jest zbyt ciężki, aby odlecieć bez szybkiego upadku. Obliczyłem, ile wyprodukowały fermentacje i zainstalowałem aspiratory odśrodkowe z niskim przepływem, ale dobrą próżnią. Przy minimalnych mocach problem został rozwiązany. Ciężkie gazy, poza niską rozpuszczalnością w powietrzu, nie mogą wznieść się w niebo i „osiąść”, jak pokazuje doświadczenie na wpół zapalonej świecy. I znowu, tylko doświadczenie może potwierdzić tę hipotezę. Wolę omówić to z tobą niż z teoretykami gatunku Jancovici (w załączeniu jest mała przedwojenna strona do czytania, wysłana już z innymi prostymi eksperymentami do wykonania)

Obraz
Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 17 / 06 / 08, 19: 12, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 17/06/08, 19:11

Christophe napisał:[...] 1) W przypadku koralowców to rzeczywiście kwasowość je zjada ... ale nie bezpośrednio kwas węglowy, tylko CO2 obniża ph wody. Temperatura może ich zabija, ale to, co je zjada, to kwasowość ...
Sprawdzenie wykonane, to temperatura ich zabija.
Zakwaszenie oceanów (rzędu 0.2 do 0.3 jednostek pH w 2100 r.) Będzie stanowić problem dla wszystkich organizmów morskich ze szkieletem węglowym, ze względu na to, że równowagowa reakcja C w wodzie będzie dążyć do spadku węglany na korzyść wodorowęglanów. Czyniąc węglan wapnia znacznie trudniejszym.
Ale żadnego „jedzenia” wapienia organizmów morskich w zasięgu wzroku… przynajmniej nie od razu!
Obraz


Christophe napisał:[...] 2) Myślę, że źle przeczytałeś ... czy to ja?
Nie wiem ... Albo źle zrozumiany, to nie jest jasne ... : Mrgreen:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 17/06/08, 19:14

Niezła krzywa, ale nic nie rozumiem : Mrgreen:

W przeciwnym razie umieściłem 2 skany w poprzednim poście.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 17/06/08, 19:23

Christophe napisał:Raport jest taki:

Dwutlenek węgla CO2 1,52
Zatem zdaniem autora nie jest możliwe, aby CO2 był odpowiedzialny za globalne ocieplenie, ponieważ pozostaje „na niskim poziomie”.
Tylko jedno krótkie pytanie'autor : jak to jest, że możemy zmierzyć zawartość CO2 w atmosferze na Mauna Loa na wysokości 4200 m? Według jego genialnych teorii, ten „ciężki” gaz nigdy nie powinien być w stanie unieść się tak daleko, prawda? Roll:

Zawsze mnie rozśmiesza tych ludzi, którzy, ponieważ „obserwowali (w piwnicy, ogrodzie lub gdzie indziej…) ça nie zadziałały ”, uważają się za posiadaczy prawdy sprzecznej z obecnym konsensusem ...
Uwaga, z przykładami takimi jak Allègre, mają przed sobą świetlaną przyszłość (może niedługo ... :płakać: )
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97