Oszacuj emisję CO2 na podstawie zużycia

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Oszacuj emisję CO2 na podstawie zużycia




przez Capt_Maloche » 07/12/07, 15:02

Chcę oszacować emisję CO2 mojego samochodu na podstawie mojego zużycia

1 kg paliwa płynnego = 0.8 kg węgla.
W CO2 należy pomnożyć przez 3.67.

https://www.econologie.com/equation-de-combustion-articles-638.html a écrit : Wiedząc, że gęstość benzyny wynosi 0.74 kg/l i że z 1 grama spalonej benzyny uwalnia się 3.09 g CO2, otrzymujemy: 0.74 * 3.09 = 2.28 kg CO2 na litr spalonej benzyny.

Te 2.28 kg zajmują objętość 2280/44*25= 1295 L CO2 uwalnianego na litr zużytej benzyny.

To samo dotyczy H2O: Stosunek zużycia paliwa do emisji CO2 wynosi 162/114 = 1.42
stąd: 0.74 * 1.42 = 1.05 kg H2O na litr spalonej benzyny.

Wnioski

Pojazd spalający 1 litr benzyny wyemituje zatem nieco ponad kilogram wody i 2.3 kg CO2.


Ile gramów CO8,8 na km dla mojej przestrzeni, która zużywa około 100 l/2 benzyny?

Dlatego spalam 8.8 l/100 km x 2 g = 280 g/km CO200
pasuje do ciebie?

Oznacza to zatem, że aby zarobić mniej niż fatalne 160 g, należy zużyć mniej niż 7 l/100 benzyny

A do diesla?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 07/12/07, 15:12

ACH, CHENIAL!

http://fiches-auto.lacentrale.fr/fiche- ... -2004.html

Spache w verchion 1.9DCI nie dorównuje 160crammes
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 07/12/07, 21:20

Capt_Maloche napisał:ACH, CHENIAL!

http://fiches-auto.lacentrale.fr/fiche- ... -2004.html

Spache w verchion 1.9DCI nie dorównuje 160crammes


Więc diesle będą się sprzedawać coraz więcej......

Czy znasz współczynnik mnożnika dla LPG?

W tej zasadzie „kary” za emitowany CO2 nie bierze się pod uwagę tego, że pojazd przejedzie 10 000 lub 100 000 km w ciągu roku, co jest oczywiście niemożliwe… ale bardziej logiczne byłoby opodatkowanie właścicieli pojazdów według liczby gramów wyemitowanego CO2 na km X liczby km przejechanych w ciągu roku... rodzaj podatku od wyemitowanego CO2, który należy zapłacić na koniec roku.

Jeśli masz 4X4, który emituje 300 g CO2/km i jeździ bardzo mało po wiejskich drogach (tak jest w przypadku wieśniaków w Cantal, którzy narzekają: widziałem to w wieczornych wiadomościach), nie wyślą więcej CO2 niż taksówkarz czy sprzedawca, który pokonuje rocznie 100 000 km pojazdem ważącym nieco poniżej 160 g.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/12/07, 12:43

Proszę bardzo, właśnie sam znalazłeś właściwą odpowiedź!

zamiast opodatkowywać wszystkie pojazdy bez określania przebiegu, lepiej byłoby bezpośrednio opodatkować wadliwy produkt: PALIWO

ale oczywiście będzie to mniej zniechęcające do kupowania samochodów zanieczyszczających środowisko, cokolwiek… kiedy kupujesz pojazd za ponad 30 000 EUR, 1000 EUR mniej lub więcej…

Najbardziej „sprawiedliwy” byłby podatek od paliwa

Ale niesprawiedliwe jest to, że faceci tacy jak NLC nie dostają premii za chodzenie do pracy na rowerze.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79372
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11063




przez Christophe » 08/12/07, 13:06

Capt_Maloche napisał:zamiast opodatkowywać wszystkie pojazdy bez określania przebiegu, lepiej byłoby bezpośrednio opodatkować wadliwy produkt: PALIWO


„Tak” zawsze wraca do tego samego punktu: opodatkowania zanieczyszczeń!

Janco i Hulot chcą nawet, słusznie i przez to, aby ponownie uruchomić francuski przemysł i walczyć z relokacją, przenieść koszty płac na energetykę! To bardzo dobra metoda... ekonomicznie i średnioterminowo!

Tylko tutaj: kto zgodzi się głosować na kk1, które będzie więcej opodatkowywać i tym samym obniżać swoją słynną „siłę nabywczą”? Nawet jeśli w dłuższej perspektywie ta siła nabywcza taką metodą ponownie wzrośnie z powodu „reindustrializacji” Francji! Wyborcy rzadko widzą coś więcej niż czubek własnego nosa...

To bardzo przykre, ale tak już jest...

następnie Kiedy zieloni proponowali zmniejszenie tipp / tic, jest to manewr, który pokazuje, że środowisko nie jest ich pierwszym celem : Evil: : Evil:
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 08/12/07, 13:16

Witam,

Martwi mnie termin:
Ale niesprawiedliwe jest to, że faceci tacy jak NLC nie dostają premii za chodzenie do pracy na rowerze.


Szanuję Cię bardzo, ale kojarzę NLC z innymi typyMyślę, że to niestosowne, powiedziałbym „Sir” lub „Sir”.

Musimy oddać Cezarowi...
Tylko to mnie pociąga!
A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79372
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11063




przez Christophe » 08/12/07, 13:23

O bonusowym rowerze gadałem ale w 2001 r. Zaproponowałem URZĘDOWI MIASTA w Strasburgu zbadanie systemu BONUSÓW pieniężnych lub podatkowych w celu zachęcenia do jazdy na rowerze.

Najwyraźniej zostałem wysłany do róż… twierdząc, że instytut publiczny nie może wynagradzać jednostek…

Krótko mówiąc, nie nadepnęli na swoją odpowiedź… i nie próbowali dalej rozwijać tego pomysłu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 18/12/07, 13:01

Zanieczyszczający samochód 8) kto będzie przejeżdżał 15 000 km rocznie wyśle: 15000 160x1000/2=400 Kg Co2

A ile CO2 uwalnia człowiek na dzień/miesiąc/rok? Uwzględniono odpady organiczne LNG? : Chichot:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79372
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11063




przez Christophe » 18/12/07, 13:43

Capt_Maloche napisał:A ile CO2 uwalnia człowiek na dzień/miesiąc/rok? Uwzględniono odpady organiczne LNG? : Chichot:


Nie wiem, ale dla CO2 na czystym poziomie oddechowym zrobiłem obliczenia kilka lat temu, jest daleki od nieistotnego dla 6 miliardów ludzi.

Rząd wielkości to 20% zrzutów ropy.

Różnica w stosunku do oleju polega na tym, że jest to węgiel „pokarmowy”, który został wchłonięty przez rośliny, które jemy… ponieważ podstawą łańcucha pokarmowego są rośliny…niestety istnieją inne emisje. Im prostsza żywność (na przykład „czyste” zboża), tym mniejszy jest jej wpływ na emisję CO2.

Oto kilka liczb według mięsa: https://www.econologie.com/viande-co2-et ... -3230.html

Kiedy „wielki” powiedział „Jedz jabłka…”, nie mylił się w 100%, z „lokalnym” byłoby jeszcze lepiej… : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79372
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11063




przez Christophe » 18/12/07, 13:47

Capt_Maloche napisał:Zanieczyszczający samochód 8) kto będzie przejeżdżał 15 000 km rocznie wyśle: 15000 160x1000/2=400 Kg Co2


Ludzie rzadko zdają sobie sprawę, że ogrzewanie ich domów często zużywa i emituje znacznie więcej CO2 niż ich samochód (samochody).

Ponieważ „my” rozumujemy w €, zawsze mamy wrażenie, że samochód zużywa, dlatego zanieczyszcza więcej niż kocioł… ale często jest odwrotnie!

W efekcie; roczne zużycie 2000L dla domu zamieszkałego przez 4 osoby (co średnio jest dość niską wartością), odpowiada 40000 km (co jest dużo) dla samochodu spalającego 5L/100!...Widzisz co mam na myśli?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109