Indywidualny ślad węglowy

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Indywidualny ślad węglowy




przez Christophe » 29/10/07, 23:58

Powstał we współpracy z Jancovici i jest tutaj: http://www.bilancarbonepersonnel.org/

Kliknij różne pozycje menu...

Roh brzydki nie piękny węgiel...

Niemniej jednak jest to nadal dość „podstawowe”… nawet nie mówiąc na przykład o świetlówkach kompaktowych… ani bardzo ważne: kraj zamieszkania (no, przypuszczamy, że francusko-francuski…)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 01/11/07, 22:23

Moja osobista recenzja:

Podział emisji

Emisje w kg ekw. C Niepewność w %
Mieszkalnictwo 1 666,7%
Transport 350,8 10%
Żywność 3 094,4%
Konsumpcja 629,9 47%

Razem 4 741,8 34%

Niepokojący jest widok masy jedzenia i zakupów w porównaniu z konsumpcją mieszkania i transportu (ale hej, regularnie jeżdżę do pracy rowerem).

Z drugiej strony w przypadku mieszkań należy to zredukować do liczby osób tam mieszkających (nie wymagane), tj. 1666,7 / 3 = 555,6 kg Eq C.
Do transportu nie biorę samego samochodu (84,8% śladu węglowego transportu). A więc także po to, aby wrócić do mojej rodziny (nie liczę, gdy jest nas więcej niż 3, rekompensuje to rzadkie chwile, kiedy zostawiam samochód na przerwie i kiedy jestem sam).
Zatem 350,8 x (15,2 + 84,8/3) / 100 = 152,6 kg Równ. C.

Do konsumpcji jest to samo, wszystko dzielimy w domu. Telewizję ogląda trójka, komputery też (jeśli moja córka zaczęła przed 3 rokiem życia) itd. itd. To samo, dzielę przez 2. To jest 3 kg Eq C.

Całkowity przegląd dla mojej skromnej osoby:
555,6 + 152,6 + 3 + 094,4 = 210,0 kg Równ. C

To trochę lepiej niż 4,74 T eq C. I znowu zużywam mniej energii niż moja lepsza połowa, która potrzebuje więcej ogrzewania, włącza się i zapomina wyłączyć światła, zużywa więcej wody itp., itd. Ale hej 4 T Eq C, w tym 77,1% dla żywności, może nie jest tak źle.

A ty?
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117