Statystyki kyot-home

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56

Statystyki kyot-home




przez przytulić » 10/12/06, 18:01

Witam,

Sur http://www.kyot-home.com/articles.php?lng=fr&pg=129
wyniki statystyczne mnie zaskakują. Według twoich obliczeń roczna emisja CO2 (Kg / os) zarejestrowanych waha się od stosunku 1 do 1000!
Z tego powodu byłoby miło podać kilka wyjaśnień.

Nadzieję usłyszeć od ciebie.

hug "
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 11/12/06, 13:09

Tak, też tak naprawdę nie wiem. Z jednej strony jest fakt, że kilka osób próbowało zobaczyć, jak to działa, ale nie wprowadziło żadnych prawdziwych wartości.

Te, które są z drewna lub mają ogrzewanie słoneczne, co pozwala uniknąć zużycia energii na ogrzewanie itp.

Dodałem w profilu opis, porady i wskazówki, aby móc dowiedzieć się więcej o sposobach oszczędzania pieniędzy przez ludzi
, a ja postaram się stworzyć pełniejsze narzędzie do analizy wyników.


Oto wyjaśnienie osoby emitującej tylko 34 kg / osobę / rok:

Dom z drewnianym szkieletem.
Izolacja 25 cm ścianka z wełny celulozowej i pełzająca.
Duży przeszklony obszar w fasadach południowo-południowo-wschodnich (u = 1.1)
Kanadyjska studnia z podwójną wentylacją.
Centralne ogrzewanie masowe
Solarny podgrzewacz wody.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 11/12/06, 15:31

Witam przytulić

Odpowiedziałem już w reakcjach Kyot-Home. Idź spójrz.

voilou
0 x
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56




przez przytulić » 11/12/06, 17:04

nonoLeRobot napisał:Te, które są z drewna lub mają ogrzewanie słoneczne, co pozwala uniknąć zużycia energii na ogrzewanie itp.

A obliczenia nie uwzględniają tego?

nonoLeRobot napisał:Dodałem w profilu opis, porady i wskazówki, aby móc dowiedzieć się więcej o sposobach oszczędzania pieniędzy przez ludzi

Klikając profil, zobaczymy jego informacje?

nonoLeRobot napisał:Spróbuję stworzyć pełniejsze narzędzie do analizy wyników.


Możesz dodać 1 kolumnę do zużycia w KWH i jedną dla GHG, zgodnie z ADEME DPe.
http://www2.ademe.fr/servlet/KBaseShow? ... atid=15028

Dom pasywny zużywa mniej niż 15 kWh / m² rocznie
14.50 KG / 100 m2 = 0,145 KG / m2.
Wiedząc, że standard A wynosi mniej niż 5 KG / m2 / rok, 0,145 jest całkowicie ekscentryczny !!!
Według lokalnego ADEME, 90% obecnych francuskich mieszkań znajduje się między F a G.

Jeśli to pomoże, chcę przetestować system, jeśli chcesz :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 11/12/06, 17:48

Dziękuję, Hug, za link do ECD, bardzo ciekawe będzie dodanie porównania do Kyot-home. W przypadku CO2 / m2 będzie to dość łatwe, ale nie wiem, jeśli chodzi o efektywność energetyczną, ponieważ musielibyśmy wprowadzić zmiany, do tej pory nie zajmowaliśmy się efektywnością energetyczną, biorąc pod uwagę liczy się wynik, ostatecznie emitowany CO2.

nonoLeRobot napisał:
Te, które są z drewna lub mają ogrzewanie słoneczne, co pozwala uniknąć zużycia energii na ogrzewanie itp.
A obliczenia nie uwzględniają tego?


Nie rozumiem, dlaczego należy to wziąć pod uwagę, jeśli nie wytwarza CO2 lub bardzo mało CO2.


Nie zrozumiałem twojego problemu z konsumpcją domu pasywnego. Ponieważ zajmujemy się tylko emisją gazów cieplarnianych, możemy bardzo dobrze wyobrazić sobie domy o zerowej emisji rocznie (nie licząc energii elektrycznej z sieci) z ogrzewaniem słonecznym lub drewnem ...

Należy również zauważyć, że w przypadku Kyot-home jest to nieco stronnicze, ponieważ rejestrujący są często tymi, którzy już są zainteresowani problemem, a zatem często mają stosunkowo niskie zużycie.

W przeciwnym razie tak, przy wyborze rejestrującego należałoby wyświetlić opis.

Prawdopodobnie dodamy również pole, aby porównać GHG na m2 z kryterium ADEME. Jeśli chodzi o zużycie w KWH, nie wiem, i tak, twoja pomoc byłaby mile widziana, jeśli chcesz zasugerować, jak wykonać obliczenia i testy.
Ostatnio edytowane przez nonoLeRobot 08 / 06 / 12, 22: 45, 1 edytowany raz.
0 x
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56




przez przytulić » 11/12/06, 17:59

Wydaje mi się, że należałoby znaleźć sposób, aby baza była bardziej niezawodna. Jednym z zainteresowań tej sztuczki jest zabawne zainteresowanie porównaniem. w Kyot-home wprowadziłeś również pomysł porównywania z miesiąca na miesiąc i przyjaznej konkurencji.
Jeśli mogę porównać, zobaczyć, co robią inni, udostępnić, mogę poprawić. Jeśli dane nie są wiarygodne, są od razu mniej interesujące.
To powiedziawszy, nie mam zbyt wielkiego pojęcia, jak to zrobić, oprócz wyeliminowania oczywiście nierealistycznych danych i / lub proszenia rejestrujących o powagę.

hug "

:)
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 11/12/06, 19:18

Jeśli chodzi o wiarygodność danych, masz rację. Pozbądź się potencjalnego żartobliwego zainteresowania KH. Ale jak chcesz filtrować? Być może możemy znaleźć kryteria ... do zobaczenia, ale to nie jest wygrane. I nie możemy zrobić czyszczenia ręcznie, byłoby to nierealistyczne i i tak mało niezawodne.

Za diagnostykę mieszkań ademe dziękuję za linki. Zanurkujemy i zobaczymy, co moglibyśmy dodać do Kyot-Home. Jednak nie interesują nas wartości efektywności energetycznej, a jeszcze mniej CO2 / m2. Liczy się CO2 na osobę, a nie na m2. Celowo karze ludzi przebywających w wielkich rzeczach. Odsyłam cię do najczęściej zadawanych pytań na ten temat w Kyot-home.

Po pytaniach dotyczących ergonomii i wizualizacji wyników innych członków zgadzam się całkowicie. Musisz zobaczyć z Nono, to on zarządza dużymi rzeczami PHP / MySQL.

Jeśli masz pomysły, są mile widziane. Jeśli chcesz, możemy porozmawiać na MSN. W takim przypadku wyślij mi MP.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121