Podnoś świadomość w swojej społeczności na temat Kioto...

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East

Podnoś świadomość w swojej społeczności na temat Kioto...




przez Forumecolo » 28/02/06, 10:54

Mam nadzieję, że będzie to efekt kuli śnieżnej...
Proponuję tutaj akcję, którą wykonuję na swoim Forum Ekoobywateli i która polega na zadaniu wybranym przez Państwa urzędnikom pytań o możliwości, jakie posiadają w celu znacznego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. A to czasami znacznie odbiega od wymagań Protokołu z Kioto... więc utrudniłem wam trochę pracę, opracowując tekst listu, który możecie wysłać do okolicznych społeczności...
Panie Tartanpion
ulica pokoju
xmille Tataouine
tartanpion@my FAI.fr

Do wiadomości pana Le Maire
Gmina Tataouine

PRZEDMIOT : Przykład do naśladowania: Chalon Sur Saône.


Sporządzono w Tataouine, luty x 2006 r.


Lord,
Wiecie, że w ciągu stulecia stężenie „gazów cieplarnianych” wytwarzanych przez działalność człowieka wzrosło o 50%, czego główną konsekwencją jest wzrost ogólnej temperatury na planecie.
Za pośrednictwem tego listu chciałbym zwrócić Państwa uwagę na przykład miasta Chalons Sur Saône, które z zauważalnym sukcesem wdrożyło „program PRIVILEGES” (Projekt Inicjatyw CITIES na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych). . Program ten, będący częścią projektów Komisji Europejskiej Life-środowisko, obowiązuje przez okres 3 lat i obejmuje 5 obszarów działania. Jego celem jest wykazanie poprzez wyniki, że możliwa jest redukcja emisji gazów cieplarnianych szybciej niż proponowano w porozumieniach z Kioto z 1997 r. i potwierdzono w Johannesburgu w 2002 r.
Będąc wrażliwym na problemy powodowane przez globalne ocieplenie, byłbym dumny, gdyby gminy w moim departamencie poszły za udanym przykładem Chalon Sur Saône. Dlatego chciałbym wiedzieć, jakie są Państwa zamierzenia w związku z tym projektem?
Aby pomóc Ci w uruchomieniu tego typu projektu w Twojej gminie, niezbędne informacje znajdziesz na następujących stronach:
www.program-privileges.org
www.defipourlaterre.org
W oczekiwaniu na odpowiedź proszę przyjąć, Szanowny Panie, wyrazy mojego najszczerszego pozdrowienia.
Jako załączniki możesz dostarczyć kopie stron internetowych défipourlaterre lub przywilejów...
Przygotowałem do tego gotowy arkusz, który możesz pobrać tutaj:
http://forumecolo.free.fr/Dossiers%20Ec ... mmunes.doc

To wszystko, wystarczy więc wydrukować i wysłać do okolicznych społeczności...

O postępie akcji będę informować na bieżąco...
więc na razie...
Dzięki członkom przesłuchano już w tej sprawie 15 gmin...

LICZNIK = 15


@ wkrótce
Ostatnio edytowane przez Forumecolo 01 / 03 / 06, 14: 26, 1 edytowany raz.
0 x
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 01/03/06, 06:26

Ewolucja :

Licznik = 19


:D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/03/06, 10:01

Byłoby miło umieścić http://www.kyot-home.com/ w linkach do listu... :|
0 x
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 01/03/06, 13:57

Uważam, że Kyot'home to bardzo dobry projekt, ale jest przeznaczony dla domów prywatnych... i dlatego nie był zbyt odpowiedni dla gminy!
Nie znajdziesz!!

Reklamuję też Kyot'Home, nie martw się... :D

@ wkrótce

: Mrgreen:
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 01/03/06, 14:28

Ale chodzi o to, że przeżywa mocny powrót forum ekologiczny ;)

Być może mógłbyś zasugerować Kyot'Home jako stronę internetową, którą można polecić burmistrzom, do których piszesz...

Obliczenia KH są w dużej mierze przydatne dla gmin, ale prezentacja terenu z pewnością się do tego nie nadaje.
0 x
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 01/03/06, 14:51

Rulian napisał:Ale chodzi o to, że przeżywa mocny powrót forum ekologiczny ;)
Przychodzę i wychodzę głównie w ramach wolnego czasu... :? Między moją pracą a moją forum, często nie mam już dużo czasu... : Chichot:

Inaczej dobrze zrozumiałem ideę, ale boję się, że trochę wszystko pomieszam... w tego typu mailach trzeba być precyzyjnym i od razu przejść do sedna, jeśli rozmawiam z nimi oprócz Kyota” Do domu, obawiam się, że to będzie dla nich za dużo i będzie trochę pomieszane... Czasem nie są zbyt mądrzy, albo patrzą na te litery tylko jednym okiem... więc!! :P

Ale Kyot'Home, reklamuję się dziś po południu na innych forums gdzie jestem zarejestrowany... 8)

@ wkrótce
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 78