Eko-Bilans CO2 w ... butelkę piwa Heineken!

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Eko-Bilans CO2 w ... butelkę piwa Heineken!




przez Christophe » 11/10/11, 12:54

Niektóre liczby dotyczące bilansu ekologicznego dwutlenku węgla „płynnego chleba”:

262,5 grama CO2

Oto wpływ na środowisko małej szklanej butelki piwa (25 cl) Heineken.

Od kłosa jęczmienia po obróbkę opakowań, w tym pieprzniczkę… Przepraszam, Konsumencie, 100 ml piwa to 105 gramów ekwiwalentu CO2 na planecie. Po zmniejszeniu do rozmiaru omawianej butelki (25 cl) otrzymujemy: 262,5 g. równ. CO2.
Nic dziwnego, że najbardziej wymagającym etapem jest wydobywanie surowców z opakowań i ich produkcja. Szklana butelka, etykiety, kapsułka i pompka kartonowa 43% bilansu. Niemniej jednak wszystko składa się w 79,3% z odzyskanych materiałów i w 100% nadaje się do recyklingu.

Obraz

Etap rolniczy stanowi nieco ponad 10% ekologicznej wagi piwa. Analiza cyklu życia sygnowana jest przez BIO Intelligence Service, firmę konsultingową specjalizującą się w ocenie środowiskowej produktów.
Bo holenderski browar, pierwszy pod względem obrotów we Francji, jest jedną ze 150 firm, które chcą spróbować swoich sił w oznakowaniu ekologicznym. Celowy ? Środek obiecany we wrześniu 2007 r. nie jest już obowiązkowy. Przypomnijmy, że ustawa Grenelle 2 przewidywała jej uogólnienie 1 stycznia 2011 r. Po ostatecznym głosowaniu nad tekstem pod koniec czerwca 2010 r. pozostał tylko roczny eksperyment.

Ale „niezbędne jest przejście w kierunku nowych sposobów informowania o ekologicznym wpływie produktów konsumpcyjnych”, przypomina w komunikacie prasowym Patrick Villemin, przewodniczący komitetu ds. zrównoważonego rozwoju Heineken France. Dlatego grupa robi wszystko: dedykowana sekcja na swojej stronie internetowej: ankieta online do zbierania opinii konsumentów, kod flash w hipermarketach dający dostęp do strony internetowej zawierającej wszystkie informacje na temat wpływu małej butelki piwa.
Heineken France postawił sobie za cel „zostać najbardziej ekologicznym browarem-dystrybutorem do 2013 roku i [utrzymać] pozycję lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju”. Nasza sugestia, aby im pomóc: postaw na ekologię. Co w branży piwnej kapie.


Źródło: http://www.terraeco.net/262-5-grammes-de-CO2,19585.html

ps: ciekawe mamy prawie parytet masowy (1g piwa = 1g CO2) :) w porównaniu z innymi napojami...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 11/10/11, 21:04

…i w 100% nadaje się do recyklingu.
Szklany materiał może być, ale nie energią potrzebną do jego przekształcenia w butelkę, ale to jest jego istotny składnik (patrz wykres)...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5543




przez Obamot » 11/10/11, 21:13

Heineken: 1 gr = 1 gr Co2...

A ile kosztuje Zweineken?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5543




przez Obamot » 11/10/11, 21:19

Ahmed napisał:
…i w 100% nadaje się do recyklingu.
Materiałem szklanym może być, ale nie energia niezbędna do jego przekształcenia w butelkę, ale to jest jego zasadniczy składnik (patrz wykres)...


To zależy... W przypadku trumny, to jest trumna, a Christophe zapomniał o śladzie CO2 transportu na cmentarz!

Zielonopijcy wiedzą, co mają robić :D
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 11/10/11, 21:51

Mówiąc o butelkach piwa, czy wiesz, że dokonałem niezwykle niepokojącej osobistej obserwacji, obserwacji, która jest sprzeczna z fizyką klasyczną* (być może dlatego, o ile mi wiadomo, nikt nigdy tego nie stwierdził)?

Każdemu z Was udało się zaobserwować imponującą liczbę pustych puszek porzuconych w przyrodzie na ścieżkach... Może byliście zadowoleni, kupy wielkich niezdarnych ludzi, z tej prostej obserwacji; Jak możesz sobie wyobrazić, posunąłem analizę dalej.

Moja wyjściowa hipoteza zakłada, że ​​1- według wszelkiego prawdopodobieństwa te butelki przybyły pełne wraz z ich właścicielami; 2- zawartość wspomnianych butelek przechodzi przez żołądki ich posiadaczy, zgodnie ze znanym obrzędem, zwanym „obcowaniem z naturą”.

Pozostaje wyjaśnić zasadnicze: dlaczego puszka, raz uwolniona z zawartości, jest przedmiotem tak powszechnego porzucania?
Pesymistyczne umysły na próżno będą odwoływać się do uprzejmej nieuprzejmości.
To wyjaśnienie jest wyjątkowo pozbawione rygoru naukowego i jedynie przekazuje rozpowszechnione uprzedzenia.

Zaprawdę, powiadam wam, to dlatego że pusta puszka waży znacznie więcej niż pełna, bo inaczej jak wytłumaczyć, że wkład energetyczny wypitego piwa nie jest wystarczający na transport powrotny?

*Może jest tam, kto wie, materiał do opracowania silnika surrunitaire?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 11/10/11, 22:04

Bardzo dobra proza ​​Ahmeda! Waham się przed kopiowaniem/wklejaniem w humorze :)

Cytowane powyżej badanie dobrze bada szklaną puszkę... szkło, które ekologicznie też mnie niepokoiło od jakiegoś czasu... właściwie od 2006 roku, kiedy ważyłem szklane butelki Coca-Coli i porównywałem różne opakowania tej trucizny...

Obraz

Blog: https://www.econologie.info/index.php?20 ... -coca-cola
Powiązana debata: https://www.econologie.com/forums/coca-cola- ... t2422.html

Bo jeśli pusta puszka niekoniecznie jest cięższa od napełnionej puszki (choć hihihih), to pusta puszka szklana jest dużo cięższa od pustej puszki metalowej...

Byłoby zatem bardzo interesujące mieć tę samą „metaliczną” wersję…

ps: Obamot, trzeba powiedzieć Schweineken (w Alzacji) : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88