Dziura w ubezpieczeniach społecznych, niektóre dane ...

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Dziura w ubezpieczeniach społecznych, niektóre dane ...




przez Christophe » 20/11/09, 14:10

Jeśli nie chcę, aby 100% rachunku za opiekę zdrowotną było bezpłatne (drzwi otwarte na WSZYSTKIE nadużycia i całkowite pozbawienie władzy ludności), należy wziąć pod uwagę poniższe liczby ... nawet jeśli nie źródła potrzebne do ich weryfikacji.

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE

50 sekund zapierającego dech w piersiach czytania. Aby nadrobić deficyt bezpieczeństwa, nasi drodzy władcy stwierdzili, że najlepszą rzeczą jest zmuszenie nas do zapłacenia ...

a) Od teraz za konsultację lekarską płacimy 1 euro,
b) Podczas zwolnień lekarskich jesteśmy ograniczeni.
c) Przed wizytą u specjalisty musimy skonsultować się z lekarzem ogólnym ...
d) Za każdy zabieg powyżej 91 euro wychodzi nam 18 euro z kieszeni,
e) Podatek w wysokości 0,50 c od pudełek

Wszystkie te środki mają wypełnić słynną dziurę, która liczy obecnie 11 miliardów.

Czy wiesz jednak, że:

a) Część podatków od wyrobów tytoniowych przeznaczonych na ubezpieczenia społeczne nie podlega zwrotowi. 7.8 mld
b) Część podatku od alkoholu przeznaczonego na ZUS nie jest zwracana. 3.5 mld
c) Część składek na ubezpieczenie komunikacyjne przeznaczonych na ZUS nie podlega zwrotowi 1 miliarda
d) Podatek od zanieczyszczających branż przeznaczony na ubezpieczenie społeczne nie jest zwracany 1,2 miliarda
e) Część podatku VAT przeznaczona na ZUS nie podlega zwrotowi. 2.0 mld
f) Opóźniona płatność na rzecz Ubezpieczeń Społecznych za zamówienia z pomocą 2.1 mld
g) Opóźnienia w płatnościach firm 1.9 miliarda

Dokonując głupiego dodatku, dochodzimy do liczby 20 miliardów euro.

Wniosek: jeśli osoby odpowiedzialne za Ubezpieczenia Społeczne i nasi gubernatorzy wykonali swoją pracę skutecznie i szczególnie uczciwie, rzekome 11 miliardów dziur stanowi obecnie 9 miliardów nadwyżki.

Liczby te pochodzą z raportu dotyczącego kont Ubezpieczeń Społecznych.

Przekaż tę wiadomość. Odwracając się, być może pewnego dnia pojawi się na biurku myśliciela, który ma spędzać czas na zarządzaniu pieniędzmi podatników.

Gdyby władze publiczne były naprawdę przekonane, że musimy spożywać 5 owoców i warzyw dziennie, aby uratować nasze zdrowie, a tym samym ubezpieczenie zdrowotne, zlikwidowałyby VAT na te produkty!

Z poważaniem.

Evelyne DUBIN, sekretarz generalny
Zastępca Dyrektora Generalnego

INDL: Narodowy Instytut Rozwoju Lokalnego

Avenue Michel Serres
BP 32
47901 AGEN Cedex 9

Poczta: e.dubin @ indl. Ks


ps: te 20 miliardów niewątpliwie trafia do kieszeni lichwiarzy długu publicznego ... : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Dziura w ubezpieczeniach społecznych, kilka liczb




przez Macro » 20/11/09, 14:37

Christophe napisał:ps: te 20 miliardów niewątpliwie trafia do kieszeni lichwiarzy długu publicznego ... : Evil:


I to jeszcze nie koniec ... Nasz drogi prezydent ponownie uruchamia krajową pożyczkę od tych samych lichwiarzy ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/11/09, 14:40

Ach nie, jest inaczej, ponieważ jest to pożyczka publiczna, taka jak pożyczka EdF: to Francuzi otrzymają odsetki (zresztą zapłacone przez siebie, a zwłaszcza ci, którzy nie pożyczyli Stan).

Wciąż trochę różni się od długu publicznego, którego niemniej chciałbym kiedyś poznać listę lichwiarzy i odpowiadające im kwoty ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 20/11/09, 14:43

Mnie jest coś, czego nigdy nie rozumiałem z tą dziurą, dokładnie tak dochodzą do takiego długu.
Mogę być głupi, dobry podstawowy Francuz jest głupszy niż przeciętny, ale chciałbym zrozumieć, jak prywatne towarzystwa wzajemne (komplementarne) są beneficjentami, jednocześnie zwracając większą część naszej opieki niż secu, podczas gdy ten ostatni, pomimo wszystkich „planów” wprowadzonych w celu spłaty zadłużenia i wszystkich pośrednich dochodów, które normalnie powinien otrzymać (tytoń, alkohol itp.), wciąż się zadłuża.

Moim zdaniem za tym wszystkim stoi wielki szarpnięcie, a bezpieczeństwo i jego słynna „dziura” muszą być wykorzystane na coś innego niż nasze zdrowie.
Albo, ale chodzi o to samo, jest to tylko pretekst do coraz większego opodatkowania nas pod pozorem „solidarności”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 20/11/09, 14:47

Nie jestem ekonomistą ... Pożyczamy pieniądze od ludzi, którzy je mają ... Ci ludzie nie zamierzają oddawać odsetek ... kto zbierze te odsetki ??? Podatnik. Kto sfinansuje kredyt ??? Banki ... Osobiście dobrze by mi zrobiło pożyczenie moich ekonokroków państwu ... Żeby móc zbierać kilka% rocznie ...
Zamiast idioci ... zainwestuję w moją niezależność energetyczną ...

Powiem tak jak Ken ... Chcesz wiedzieć, kto cię dorwie ... Podążaj za pieniędzmi ... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/11/09, 15:17

Forhorse napisał:Mnie jest coś, czego nigdy nie rozumiałem z tą dziurą, dokładnie tak dochodzą do takiego długu.


Tylko państwa i przedsiębiorstwa publiczne mogą sobie na to pozwolić, to ich przywilej !! W sektorze prywatnym byłoby to bankructwo ...

Zastanawiam się z drugiej strony, czy w dziurze "oni" mają rok po roku addgios ... w skrócie, zainteresowanie ...

Ubezpieczenia wzajemne to tylko uzupełnienie ciężkiej części, na którą opiekuje się ochrona, dzięki czemu mogą zarabiać pieniądze.

Forhorse napisał:Moim zdaniem za tym wszystkim stoi wielki szarpnięcie, a bezpieczeństwo i jego słynna „dziura” muszą być wykorzystane na coś innego niż nasze zdrowie.
Albo, ale chodzi o to samo, jest to tylko pretekst do coraz większego opodatkowania nas pod pozorem „solidarności”


Tak toutafé i moim zdaniem to jeszcze jedno, to odsetki od długu publicznego ... płacone w większości już bardzo bogatym ... wygnańcom podatkowym z Francji ...

Makro, pożyczka publiczna, stąd jej nazwa, pożycza od osób fizycznych, które mają pieniądze na inwestycje, więc to oni są beneficjentami dużej części odsetek (reszta to opłaty za zarządzanie) w przeciwieństwie do dług publiczny, którego twórcy są w większości „prywatni” w odniesieniu do francuskiej koncepcji „publicznego” (osoby fizyczne, banki, inne państwa…).

Jak wspomniano powyżej: gdyby kk1 miał listę twórców, którzy by mnie zainteresowali ...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Dziura w ubezpieczeniach społecznych, kilka liczb




przez Leo Maximus » 20/11/09, 15:28

Christophe napisał:Jeśli nie chcę, aby 100% rachunku za opiekę zdrowotną było bezpłatne (drzwi otwarte na WSZYSTKIE nadużycia i całkowite pozbawienie władzy ludności), należy wziąć pod uwagę poniższe liczby ... nawet jeśli nie źródła potrzebne do ich weryfikacji.

Osobiście jestem zwolennikiem 100% pokrycia, pod warunkiem, że dokładnie przeanalizuję, o co należy, a czego nie powinno się zadbać.

Przykład z życia: mój syn dwukrotnie doznał kontuzji podczas jazdy na nartach (nie w szkole). Wsparcie ze strony ochrony, niezliczone prześwietlenia, rehabilitacja, apteka, szyny itp. Krótko mówiąc kilka tysięcy euro za 2% bezużytecznej opieki, refundowanej w 90% przez ZUS i spółkę wzajemną za spędzanie wolnego czasu. Pomnóż to przez miliony przypadków każdego roku ... Nie mam nic przeciwko sportom zimowym, to świetnie, ale konsekwencjami wszystkich wypadków innych niż wypadki przy pracy musi zająć się oprócz ubezpieczenia.

Podobnie jak w przypadku wypadków drogowych, nie płaci się za ubezpieczenie społeczne, ale za ubezpieczenie samochodu poprzez podwyższenie stawek.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dziura w ubezpieczeniach społecznych, kilka liczb




przez Christophe » 20/11/09, 15:37

Leo Maximus napisał:Osobiście jestem zwolennikiem 100% pokrycia, pod warunkiem, że dokładnie przeanalizuję, o co należy, a czego nie powinno się zadbać.


Ach, to dobrze powiedziane! Prawdziwy fragment przemówienia sarkosowskiego : Lol: : Lol: : Lol: (przepraszam, jeśli to cię uraziło). Mówiąc poważnie, chcesz 100%, ale to na Y% zabiegów z Y <100% oczywiście ... to już trochę prawda?

Leo Maximus napisał:Krótko mówiąc, kilka tysięcy euro za 90% bezużytecznej opieki refundowanej w 100% przez ZUS i spółkę wzajemną za spędzanie wolnego czasu. Pomnóż to przez miliony przypadków każdego roku ...


To jest rodzaj nadużycia, o którym właśnie myślałem ... przedawkowanie, nadmierna diagnoza jest tego częścią ... nadużycia nie pochodzą TYLKO od „pacjentów”.

I odwrotnie, jeśli nie podejmiemy maksymalnych środków ostrożności i jeśli wystąpią komplikacje lub nawet konsekwencje na całe życie, koszty społeczne mogą w niektórych przypadkach być nawet wyższe, prawda?

Leo Maximus napisał:Podobnie jak w przypadku wypadków drogowych, nie płaci się za ubezpieczenie społeczne, ale za ubezpieczenie samochodu poprzez podwyższenie stawek.


Houla ... delikatna teza!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 20/11/09, 15:39

Christophe napisał:
Makro, pożyczka publiczna, stąd jej nazwa, pożycza od osób fizycznych, które mają pieniądze na inwestycje, więc to oni są beneficjentami dużej części odsetek (reszta to opłaty za zarządzanie) w przeciwieństwie do dług publiczny, którego twórcy są w większości „prywatni” w odniesieniu do francuskiej koncepcji „publicznego” (osoby fizyczne, banki, inne państwa…).

Jak wspomniano powyżej: gdyby kk1 miał listę twórców, którzy by mnie zainteresowali ...


Tyle że nasz drogi prezydent ogłosił, że osoby prywatne nie będą zabiegane ... że pożyczka ta będzie sfinansowana przez rynki ...

Te same rynki, na których kilka miesięcy temu zamienialiśmy się o kilka miliardów euro i które pod pretekstem kryzysu zwalniają ludzi wszystkimi ciosami ...

Dla secu ... otrzymałem ten e-mail już dwa lata temu ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 20/11/09, 15:41

W ruchu drogowym ... Najliczniejsze zgony to ... Piesi i rowerzyści ... albo dwie kategorie nieubezpieczonych podczas ich podróży ...
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97