Dług publiczny, dochodowy biznes (dla niektórych)...

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Dług publiczny, dochodowy biznes (dla niektórych)...




przez Christophe » 20/05/08, 17:09

Jesteśmy w środku dezinformacji... i dług zostaje nam oficjalnie przedstawiony, aby uzależnić nas od zaakceptowania tego, co nie do przyjęcia. Niniejsza książka próbuje rzucić światło na ten temat w inny sposób, abyśmy jako obywatele nie pozwolili sobie zasnąć.

Życzę miłej lektury zainteresowanym tematem.

Cordialement bien
Philippe Derudder


Dla wszystkich, którzy nadal wierzą w niezawodność, stabilność i „rzeczywistość” współczesnego systemu monetarnego…

Dług publiczny, dochodowy biznes

Kto zyskuje na systemie?

Obraz

André Jacques’a HOLBECQ
Filip DERUDDER

„Musimy zmniejszyć zadłużenie! „. Krzyczymy o bankructwie!

Podobnie jak ojciec namawiający dzieci do sprzątania pokoi, nasz rząd mówi nam: „Dość tych śmieci!”
Czas podejść poważnie, odłożyć swoje pretensje społeczne do szuflady, czas pracować i oszczędzać pieniądze”.

Nie powiedziano nam, że około czterdzieści lat temu państwo francuskie nie było zadłużone, jak większość innych narodów. W niecałe czterdzieści lat zgromadziliśmy kolosalny dług wynoszący około 1200 miliardów euro! Po co ? Czy wydarzyło się coś, co sprawiło, że nagle zmuszeni byliśmy pożyczyć pieniądze, a wcześniej byliśmy samowystarczalni? A jeśli tak, kto tak naprawdę na tym zyskuje? Kto emituje walutę?

André-Jacques Holbecq i Philippe Derudder opowiadają nam o prawdziwych przyczynach zadłużenia i potępiają skrupulatnie ukrywane mechanizmy destrukcyjne. Popularyzatorzy „spraw gospodarczych”, ich celem jest umożliwienie obywatelom „wiedzieć”, aby nie dali się zwieść machającym im pod nosem strachem na wróble. Abyśmy przede wszystkim zrozumieli, że mamy wszystko, aby sprostać ogromnemu ludzkiemu i ekologicznemu wyzwaniu naszych czasów, a zadłużenie i pieniądze to tylko „prawdziwe-fałszywe” problemy.

Przedmowa Étienne Chouard


Przedmowa Étienne’a Chouarda:

Wszyscy obywatele powinni doskonale znać podstawowe mechanizmy kreacji pieniądza i długu publicznego: nasza emancypacja polityczna i gospodarcza zależy bezpośrednio – i nieuchronnie – od naszej emancypacji monetarnej. Z tego prostego powodu ta książka jest ważna i niewątpliwie zmieni Twoje rozumienie świata, tak jak zmieniła moje.

W 2005 roku całkowicie poświęciłem się analizie naszych instytucji (francuskiej i europejskiej); W tym samym roku zrozumiałem, że pisanie zasad władzy nie należy do ludzi sprawujących władzę, że wszelkie nadużycia władzy były możliwe dzięki nieuczciwości procesów konstytucyjnych. Rozmawiałem na swoim forum głównych zasad dobrej Konstytucji i napisaliśmy na wiki Konstytucję pochodzenia obywatelskiego, którą nazywam stroną „Plan C”.

Dlatego zacząłem budować narzędzie – które uważam za nowe i obiecujące – na rzecz przyszłej powszechnej emancypacji. Jednak przez niewiedzę całkowicie zignorowałem kwestię absolutnie istotną, z powodu której jakiekolwiek rozwiązanie polityczne wydaje się skutecznie zabronione. Pewnego dnia André-Jacques Holbecq przyszedł do forum Planu C i założył dziwny wątek zatytułowany „Wznów kreację pieniądza z prywatnych banków”…

Reakcja była szybka, a wątek dyskusji stał się jednym z najaktywniejszych i najbogatszych w serwisie: wszyscy razem dość szybko robimy postępy w tym decydującym i mało znanym temacie: to prywatni bankierzy kontrolują władzę polityczną, a prywatna kontrola monetarnej stworzenie jest diabolicznym zamkiem, który głęboko uniemożliwia ludziom jakiekolwiek prawo do samostanowienia.

Z przyzwyczajenia, przez niewiedzę, przez zaniedbanie nieświadomie akceptujemy głęboką i niepotrzebną służalczość: nie ma absolutnie żadnego powodu, aby porzucać kreację pieniądza na rzecz prywatnych banków.

W ten sposób znaczne sumy, stanowiące interesy całej tej prywatnej kreacji monetarnej, były przez dziesięciolecia wycofywane ze społeczności francuskiej, z największą dyskrecją i bez najmniejszego uzasadnienia politycznego lub gospodarczego oraz bez najmniejszej debaty publicznej na ten temat.

Co więcej, z tego niesamowitego drenażu zrodził się ekstrawagancki, odnawiany corocznie dług publiczny, całkowicie dławiący dla usług publicznych i ogólnego dobrobytu. Dług ten w bardzo niesłuszny sposób przypisuje się rzekomemu zaniedbaniu państwa: tak nie jest, ponieważ wydatki publiczne we Francji od dziesięcioleci utrzymują się na dość stabilnym poziomie. Nie, w rzeczywistości u źródła długu publicznego, począwszy od 1973 r. we Francji i na całym świecie, chodzi o prywatny majsterkowanie w zakresie majątku publicznego; Oczywiście bankowość międzynarodowa już istnieje i czas najwyższy ją zidentyfikować i opisać jej występki.

Zrozumienie tej niesprawiedliwej niewoli i uświadomienie jej wszystkim obywatelom już przygotowuje nas do kolejnego wyzwolenia.

Ponieważ dostałem tu taką możliwość, z głębi serca pragnę podziękować André-Jacquesowi Holbecqowi i Philippe’owi Derudderowi: w swoich różnych książkach, napisanych samodzielnie lub wspólnie, znacznie wzbogacili moją analizę polityczną na temat nadużycia władzy uświadamiając mi istnienie decydującego trybu w ucisku ludzi (urodzonych wolnych) poprzez pracę przymusową. Oboje rzetelnie szukają, każdego słuchają, spędzają tysiące godzin na wyjaśnianiu i wyjaśnianiu na nowo tego, co zrozumieli.

A ponieważ jest już prawie moim sąsiadem, André-Jacques staje się przyjacielem; i widzę, jak postępuje pełną parą, zabierając nas ze sobą.

Jest hojny i pragmatyczny, w naturalny sposób dostrzega swoje błędy, jego działanie jest pożyteczne, bardzo pożyteczne, dla dobra publicznego. Cieszę się, że go poznałam i zachęcam Cię, abyś z kolei go odkrył.

Etienne Chouard


Przeczytaj fragment

Edycja: w praktyce postępuj zgodnie z „przypadkiem greckim” https://www.econologie.com/forums/dette-publ ... t9654.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 07 / 11, 12: 22, 2 edytowany raz.
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 20/05/08, 17:19

Świetnie i dzięki za informację.

Osobiście nie należę do tego typu konsumentów.

Niestety, ogólnie rzecz biorąc, Francja jest w pełni zintegrowana z systemem od 40 lat.

Zobaczę, czy uda nam się znaleźć tę książkę po obniżonej cenie, używaną, chyba że jest nowa. Nadal nie zamierzam pożyczać, żeby to kupić!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 20/05/08, 19:39

Właśnie został wydany: cena wydawcy 12 €...

Z drugiej strony nie wiem, czy Fnac, czy Amazon to sprzedają…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/05/08, 00:47

Świetnie, mam nadzieję, że istnieją jasne odpowiedzi

Zawsze się zastanawiam, komu stany są winne pieniądze
i czy te pożyczone pieniądze zostały dobrze wykorzystane? itp..

to powiedziawszy, z pewnością wygląda to na ściąganie haraczy
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Hydraxon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/02/08, 17:07




przez Hydraxon » 21/05/08, 01:32

Amazon to sprzedaje, tak.

Cóż, dług państwa ma formę obligacji, które emitują. Od tych obligacji płacona jest składka, są to odsetki. Kupują je wszyscy uczestnicy giełdy. Ogólnie im się to podoba, daje im to bezpieczne tytuły. Jeśli poprzez rakietę mówisz o tym, że spekulanci otrzymują odsetki płacone przez podatnika, nie jest to błędne.

na pytanie „czy te pieniądze zostały dobrze wydane” odpowiedź brzmi jednoznacznie: nie. Zadłużanie się w celu inwestycji lub w obliczu trudnego okresu jest dopuszczalne, ale Francja zadłuża się nawet z tytułu kosztów operacyjnych w okresach dobrej koniunktury gospodarczej.
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 21/05/08, 10:10

na pytanie „czy te pieniądze zostały dobrze wydane” odpowiedź brzmi jednoznacznie: nie. Zadłużanie się w celu inwestycji lub w obliczu trudnego okresu jest dopuszczalne, ale Francja zadłuża się nawet z tytułu kosztów operacyjnych w okresach dobrej koniunktury gospodarczej


Zgadza się, państwo już musi ciąć koszty funkcjonowania, a pracy jest w tym sporo.

To musi być dobrze opisane w książce.

Kiedyś rozmawiali o tym w programie TF1 Pernauda, ​​którego nazwy zapomniałem. Niesamowita liczba obiektów budowlanych i/lub budynków użyteczności publicznej zbudowanych za darmo lub niewykorzystanych… i wszystkich innych odpadów.

Czasami widzę Sprzęt przerabiający nawierzchnie drogowe mimo, że są w idealnym stanie (i zatrudniający sektor prywatny: Colas et cie).

Cóż, kupię tę książkę, żeby raz na zawsze naprawdę się znudzić; Mam książkę o złym zarządzaniu Pałacem Elizejskim. Rozumiem, dlaczego Carla chciała tam pojechać i spędzić 4 lata! wydaje się nawet, że Sarko przeprowadziłby casting na „możliwą” Pierwszą Damę… tak, tak i co więcej, uważam, że to prawda.

I nie mówię tu o kolosalnych wydatkach posłów, którzy uchwalili ustawę, zgodnie z którą poseł, jeśli nie zostanie ponownie wybrany, będzie na bezrobociu na 5 lat (i to w olbrzymiej skali, nie mającej nic wspólnego z zasadami Assedica) ...te same emerytury są ogromne i na tych samych warunkach nie trzeba dla nich 40 rent.

Marnotrawstwo nie ma końca. więc gdy winimy ludzi pracy, Sarko i spółka są trochę przesadzeni : Evil: i że Remundo się z tym zgadza......będzie szczęśliwy R!! : Lol:
0 x
Hydraxon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 17/02/08, 17:07




przez Hydraxon » 21/05/08, 12:32

Absolutnie się nie zgadzam. W przypadku państwa tak potężnego i bogatego jak Francja pewne ekscesy związane z obecnością niekompetentnych osób na wysokich stanowiskach są rzeczą normalną (Zasada Piotra...). Jeśli chodzi o pensje posłów, jest to minimum, jakie należy wypłacać osobom na ich poziomie kompetencji, aby nie trafiali do sektora prywatnego. Nieszczególnie chcę, żeby rządzili mnie wyłącznie ludzie, których ani Total, ani Sanofi nie chcieliby mieć na stanowisku zastępcy szefa departamentu.

Ograniczanie wydatków państwa niekoniecznie zmniejsza udział głupich wydatków państwa. W każdym razie zaostrzenie warunków otrzymywania zasiłków dla bezrobotnych i zwrotów ZUS jest o wiele skuteczniejszym sposobem dotrzymania obietnicy ograniczenia wydatków państwa.

Ponieważ wydaje się, że nikt nie chce pozbyć się państwa paternalistycznego, jest to problem dochodów, a nie wydatków. Najwyraźniej na razie polityczny koszt długu jest niższy niż koszt podwyżki podatków.

Kiedy mówię o państwie paternalistycznym: myślę, że śledziliście konflikt rybaków. Diesel rośnie, domagają się pomocy państwa, aby sobie z tym poradzić. A JT twierdzi, że do ich śmierci przyczynia się także akwakultura... Ale po co ten nieustanny wysiłek terapeutyczny? Gdybyśmy postępowali zgodnie z naszym systemem gospodarczym, wzrost cen oleju napędowego byłby właśnie okazją do powstrzymania tej pochłaniającej ropę działalności rybackiej na rzecz akwakultury. Zatrzymanie kilku rybaków sprzedających ryby, których nie można uzyskać w akwakulturze, po wysokiej cenie ze względu na drogi olej. Zamiast tego państwo płaci za ratowanie działalności, która zawsze będzie mniej opłacalna.
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 21/05/08, 14:29

Tak, zgadzam się z tobą, ale jest to dyskusyjne

Gdybyśmy postępowali zgodnie z naszym systemem gospodarczym, wzrost cen oleju napędowego byłby właśnie okazją do powstrzymania tej nadmiernie zużywającej ropę działalności rybackiej na rzecz akwakultury. Zatrzymanie kilku rybaków sprzedających ryby, których nie można uzyskać w akwakulturze, po wysokiej cenie ze względu na drogi olej. Zamiast tego państwo płaci za ratowanie działalności, która zawsze będzie mniej opłacalna.


W akwakulturze występuje odwrotny efekt: widziałem coś takiego u łososia północnoatlantyckiego hodowanego na południowym Pacyfiku w Thalassie i nie mówię tu o szkodach ubocznych dla flory i fauny morskiej tego obszaru (południowa Argentyna – zachód): wirusy itp... Kanały Patagońskie, zbudowane przez Norwegów.....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 07/07/11, 12:19

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/07/11, 00:05

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 73