EDF Energies Nouvelles: „bardzo duży sukces” według Euronext.

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

EDF Energies Nouvelles: „bardzo duży sukces” według Euronext.




przez bham » 29/11/06, 16:21

No cóż, energie odnawialne cieszą się zainteresowaniem rynków finansowych. Czy byłyby pieniądze do zarobienia....? Ale właściwie jakie odnawialne źródła energii opracowane przez EDF są opłacalne?

http://www.boursorama.com/infos/actuali ... ws=3815197

Euronext z zadowoleniem przyjął w środę „bardzo udany sukces” notowania EDF Energies Nouvelles, 118. notowania na swoich rynkach od początku roku.

Operator giełdy przypomina, że ​​wyspecjalizowana w energetyce odnawialnej spółka zależna EDF uplasowała na rynku 12,14 mln akcji, co stanowi łączną kwotę pozyskanego kapitału na kwotę 339,9 mln euro.

Ogółem oferta zarezerwowana dla inwestorów instytucjonalnych była nadsubskrybowana około 31 razy, a oferta cenowa otwarta dla klientów indywidualnych prawie 10 razy.

Bazując na pierwszej notowanej dzisiaj cenie, tj. 32,60 euro (skok o 16,4%), kapitalizacja rynkowa EDF Energies Nouvelles wyniosła 1,96 mld euro.

Na początku popołudnia akcje spółki wzrosły o 19% do 33,3 euro.

„Ta oferta publiczna wzmacnia sektor nowych energii na Euronext”, podkreśla Euronext w swoim komunikacie prasowym.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 29/11/06, 16:37

Portmonetki się zapełniają, ale atmosfera nie jest pusta (oczywiście CO2...)

Te same bzdury co do wymiany dwutlenku węgla... (to nie ja, to Jancovici to mówię...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 29/11/06, 17:38

Widziany:
Zastaw
Nowa akcja EDF Energies Nouvelles triumfalnie weszła na giełdę w środę z wyceną na poziomie „bańki internetowej”, czyli sześciokrotności obrotów, dzięki apetytowi inwestorów na szybki rozwój energetyki wiatrowej.

"Ich program inwestycyjny robi wrażenie. Jest liderem na rosnącym rynku energetyki wiatrowej. Na razie wszyscy kupują, ale być może będzie reakcja" - komentuje broker, zauważając, że firma zaoferowała sobie wartość "godną bańka internetowa” z pierwszego notowania.

O godzinie 12:00 (11:00 GMT) akcje EDF Energies Nouvelles wzrosły do ​​33,33 euro, o 19% więcej niż cena w IPO (28 euro za akcję), wyceniając spółkę na około 2 miliardy euro, czyli sześciokrotność jej obrotów .

Energia wiatrowa stanowi dziś 78% zainstalowanych mocy produkcyjnych, reszta pochodzi z hydrauliki, biomasy i energii słonecznej.

„Sektor wiatrowy jest bardzo obiecujący. Dowodem tego jest fakt, że główni gracze zdecydowanie stawiają na energie odnawialne, takie jak hiszpańska Iberdrola, która wraz ze Scottish Power utworzy trzecią europejską grupę energetyczną” – skomentował sprzedawca akcji niezależnego brokera.

Francuska farma wiatrowa podwoi się w 2006 r., osiągając na koniec roku 1.500 megawatów (MW) w porównaniu z 757 MW na koniec 2005 r., ogłosiła Michèle Pappalardo, prezes Agencji Zarządzania Środowiskiem i Energią. konferencji, która odbędzie się 16 listopada w Amiens.

„Na koniec października mieliśmy 1.337 MW, a rok 2006 zakończymy na 1.500 MW” – oznajmiła. „Od dwóch lat z rzędu podwajamy moc zainstalowaną francuskiej floty, składającej się obecnie z około tysiąca turbin wiatrowych” – podkreśliła.

Spółka zależna EDF „w swojej niszy ma dość niewielu konkurentów, dominuje na swoim rynku, więc jest to dobra inwestycja, akcje powinny wzrosnąć” – wyjaśnił inny sprzedawca akcji z dużego europejskiego banku.

„Apetytu inwestorów jest ogromny, ale wycena jest mimo wszystko wysoka”, uspokaja to samo źródło.

Utworzona w 1990 r. spółka EDF Energies nouvelles osiągnęła w 2005 r. obrót w wysokości 336,2 mln euro i odnotowała zysk operacyjny brutto (Ebitda) w wysokości 62,3 mln euro.

Debiut spółki pozwolił także na bardzo istotne podwyższenie kapitału.

„Podwyższenie kapitału wynosi 525 mln euro, w tym udział zarezerwowany dla EDF” – zauważają analitycy amerykańskiego brokera Raymond James, według którego akcja nie jest aż tak kosztowna, biorąc pod uwagę oczekiwany rozwój grupy w ciągu najbliższych dziesięciu lat. .

„Biorąc pod uwagę dużą widoczność modelu ekonomicznego, w którym cena za MWh jest gwarantowana przez ponad 10 lat, w porównaniu z tradycyjnymi dostawcami energii elektrycznej – których cena energii elektrycznej zależy od ceny CO2 i paliw – rynek mógłby wycenić wzrost EDF EN powyżej sektora” – ocenia Raymond James w notatce dla swoich klientów.

Zatem to energia wiatru je stymuluje.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 29/11/06, 17:45

Pojutrze -20%...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/11/06, 18:24

powitanie

bla! Wziąłem trochę, ale rozdali tak mało, że nie wystarczy mi na finansowanie mojego elektrolizera :zmarszczyć brwi:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 29/11/06, 18:32

Zac napisał:powitanie

bla! Wziąłem trochę, ale rozdali tak mało, że nie wystarczy mi na finansowanie mojego elektrolizera :zmarszczyć brwi:

@+


Na przykład „Straciłem RMI na giełdzie”…ouvaton? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 29/11/06, 19:28

Powiedziałeś

EDF ?
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 29/11/06, 20:27

Szkoda, że ​​nigdy go nie otrzymałem... : Chichot:
Jednak nie chodzi tu o brak narzekania!
Ach, te nadużycia monopolu...
0 x
Razem możemy zmienić

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112