Olej opałowy czy gaz?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja

Olej opałowy czy gaz?




przez sebarmageddon » 26/03/09, 20:17

cześć wszystkim

Chciałbym wiedzieć, co jest lepsze między ropą a gazem?

- za przewagę cenową, paliwową lub gazową (z uwzględnieniem podatków GDF i opłat abonamentowych)?
- ekologicznie gaz czy olej opałowy?

w tej chwili moi rodzice mają kocioł na olej, nie pracuje w sposób ciągły, faktycznie uruchamia się jak coś domaga się ciepła, słychać jak się uruchamia, a na zewnątrz widać dym który wychodzi z komina na około minutę i przestaje dymić na czarno

moja mama chciałaby postawić gaz zamiast oleju opałowego, dlatego zadaję pytanie, myślę, że kilka opinii jest lepszych niż żadna

dziękuję
a+
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/03/09, 21:42

Węglowodory (łańcuchy cząsteczkowe z węglem i wodorem) emitują mniej CO2, gdy ich łańcuchy są krótsze, a długość łańcuchów maleje, gdy przechodzimy z ciekłego węglowodoru do gazu ...

Wszystko po to, aby powiedzieć, że z punktu widzenia wpływu na środowisko gaz jest lepszy, czy to pod względem emisji CO2, cząstek stałych czy innych uciążliwych związków.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 27/03/09, 09:42

Gaz ziemny jest „historycznie” najtańszy, ale musi być niezawodny. Jego ceny są ustalone na 6 miesięcy (jak sądzę) i dostosowane do ceny ropy.

W przypadku paliwa zmienia się co 3 dni.

Jeśli chodzi o CO2, masz tutaj wszystko:

https://www.econologie.com/emissions-de- ... -3723.html

a) olej opałowy = olej napędowy
b) Gaz GDF = gaz ziemny = CH4 (n = 1 w obliczeniach)
c) Gaz w zbiorniku = propan / butan = podobny do benzyny

Edytuj mały błąd przepraszam:

c) Gaz w zbiorniku = propan / butan = podobny do LPG
Ostatnio edytowane przez Christophe 28 / 03 / 09, 12: 31, 1 edytowany raz.
0 x
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 27/03/09, 21:35

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi ,

Christophe, mówisz, że gaz jest historycznie najtańszy, czy wziąłeś pod uwagę różne podatki i abonament płacony co miesiąc?
jakie są kwoty tych podatków na fakturze?


a+
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 27/03/09, 22:10

Z pewnością możliwe byłoby udzielenie dokładnej odpowiedzi na porównawcze koszty FOD i gazu ziemnego.
Jednak ta odpowiedź byłaby ważna tylkodzisiajmając na uwadze, że konieczna byłaby znajomość tych cen w okresie reprezentowanym przez wybór instalacji przeznaczonej dla jednego lub drugiego z tych paliw.
Jednak nikt nie jest w stanie ocenić względnej ewolucji cen energii, nawet w najbliższej przyszłości.
Wyraźnie pokazały to ostatnie duże wahania cen ropy.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja




przez sebarmageddon » 27/03/09, 23:56

tak ahmed, to prawda, że ​​porównanie między olejem opałowym a gazem jest bardzo skomplikowane
przeszkadza mi to, że wiem, że jest abonament na gaz, wreszcie podatki do zapłacenia powiemy
Czy więc podatki nie powodują wzrostu ceny gazu? bo można by powiedzieć, że gaz jest tani, az drugiej strony mam 100% podatku od tego, a nie znam wysokości tych podatków i abonamentu

oprócz tych problemów jest też zakup palnika gazowego do modyfikacji kotła w przypadku zmiany rodzaju energii do jego dostarczenia ale hej, to kolejny problem

ekologiczna część tego problemu była prostsza :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 28/03/09, 12:19

Christophe napisał:[...] Jeśli chodzi o CO2, masz tutaj wszystko:

https://www.econologie.com/emissions-de- ... -3723.html
W twoim łączu jest mały błąd, Tof, rodzina węglowodorów, o której mówimy, nazywa się alkanami, alkeny mają wiązanie C = C zamiast CC.

Poza tym gaz ze zbiornika asymilowałbym znacznie bardziej z LPG niż z benzyną ...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 28/03/09, 12:25

Ach, dziękuję drwal! Natychmiast poprawię! Tutaj jest zrobione, dodałem też 2 linki w tym jeden: http://fr.wikipedia.org/wiki/Nomenclature_des_alcanes

Ups tak dla LPG i propanu ... to nawet więcej niż asymilacja ... : Oops:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 28/03/09, 12:36

sebarmageddon napisał:Christophe, mówisz, że gaz jest historycznie najtańszy, czy wziąłeś pod uwagę różne podatki i abonament płacony co miesiąc?
jakie są kwoty tych podatków na fakturze?


Tak myślę, że wszystko jest wliczone w cenę, ale hej, biorąc pod uwagę różnice w oleju opałowym ...

Kto ma rachunek za gaz do analizy?
0 x

 


Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 202