Czysty i tani dostawca energii elektrycznej we Francji

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
marc6585
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 14/10/08, 14:31

Czysty i tani dostawca energii elektrycznej we Francji




przez marc6585 » 14/10/08, 15:01

Szukam dostawcy czystej energii elektrycznej (nie jądrowej) za rozsądną cenę. Uwielbiam Enercoop, ale nie stać mnie na to :?
pomysł ??
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 14/10/08, 15:09

Witam i witam

Poza Enercoopem nie ma wiele ...

Po Enercoop (dość daleko w tyle) pojawia się GEG (elektryczność z Grenoble, więc nie wiem, czy możesz go mieć wszędzie): https://www.econologie.com/forums/comparatif ... t3808.html

Pkoi nie Enercoop? To nie jest takie drogie ...i czy naprawdę tanie jest zielona energia elektryczna? Najczystsza energia to ta, której nie wydajemy ...

Nie słuchaj reklam Edf lub Total ... : Mrgreen:

ps: http://www.geg.fr/recherches-frequentes.php co widzę na dole? : Chichot:
0 x
tony64
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 14/10/08, 14:34




przez tony64 » 14/10/08, 15:30

Przyszedłem do tego od jakiegoś czasu forum, wtedy postanawiam interweniować !!

istnieje również Planete UI, który wytwarza 100% zielonej energii, ale nie wiem nic więcej ...: P
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 14/10/08, 15:38

Zabawne, że masz takie samo IP jak marc6585

Żartujesz sobie z nas?
0 x
tony64
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 14/10/08, 14:34




przez tony64 » 14/10/08, 16:07

dobrze ok ... odebrano !!!
Nie wiem wiele o IT !!!

tak naprawdę sprzedaję ich produkt od drzwi do drzwi i wiosłuję jak szalony ...
nikt nie mówi o interfejsie Planete, ale produkt jest bardzo ładny

poszło być fajnym i pomóż mi otworzyć debatę !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/10/08, 23:03

Szkoda, że ​​od początku chciałeś oszukiwać, ponieważ ten dostawca nie wygląda źle ...

Nie istniał w czasie porównania?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/11/08, 12:00

otrzymany pocztą elektroniczną tekst dotyczący wyboru dostawcy „zielonej” energii elektrycznej.
wybór jest enercoop, chciałbym mieć informacje na temat interfejsu tej planety, porównanie?
cennik znajduje się tutaj:
http://www.planete-ui.com/grille-tarifaire-ttc.php

jak myślisz

Mój portfel ma moc: w zależności od tego, jak wydawam pieniądze, wywołuję pewien rodzaj gospodarki, a zatem społeczeństwa.

kontekst
Obecnie tylko jedna firma bojowników jest w stanie zaoferować identyfikowalność energii elektrycznej wyłącznie odnawialnej (*). Projekt ten był możliwy dzięki mobilizacji kilku ekologicznych organizacji pozarządowych i sympatyków, ale przyszłość jego niezależności zależeć będzie od sieci ekologów, którzy zmobilizują się do innowacji w zakresie odnawialnych i demokratycznych środków produkcji.
Energie odnawialne, takie jak słońce, są dostępne na całej planecie i dostępne dla wszystkich jej mieszkańców. Jest to w pewnym sensie ekologiczna i pokojowa energia, którą wystarczy zebrać. Bez zbędnych ceregieli musimy zgromadzić ludzi, stowarzyszenia, firmy, które chcą współpracować w celu opracowania dachów słonecznych jako wiarygodnej alternatywy dla energii jądrowej.

(*) ENERCOOP: 11, rue des Régises 75020 Paris Tel: 0 811 093 099 lub http://www.enercoop.fr/

Oferujemy dwie super funkcje

1 zmienia dostawcę energii elektrycznej

2 Inwestowanie w energię odnawialną, aby wyjść z epoki nuklearnej

Alain

>>>, __ o Stowarzyszenie Cyber ​​Alain UGUEN @cteurs
>> _- \ _ <, twoja @ power mouse
> (*) / '(*) http://www.cyberacteurs.org

PS: czy są ludzie zainteresowani utworzeniem przez Cyber ​​@cteurs funduszu zasilanego twoimi darowiznami (odliczanymi od podatków należnych w wysokości 66%), który zostałby wykorzystany na połowę inwestycji w energię słoneczną we Francji i na połowę zainwestować w energię słoneczną w Afryce?

Super @ction 1 Wybierz dostawcę energii elektrycznej zgodnie ze swoimi wartościami!

w załączeniu prezentacja wykonana przez François Sivardière, członka Cyber ​​@cteurs i członka (od 2005) oraz konsumenta Enercoopa od lipca 1er 2007, oraz lokalnego korespondenta dla Grenoble.

EKOLOGICZNE

Producenci spółdzielni wprowadzają do sieci tyle samo zielonej energii, ile konsumujesz.
SOLIDARNOŚĆ
Enercoop jest zatwierdzony przez państwo jako firma solidarnościowa.

CITIZEN
Enercoop jest jedynym dostawcą w uznanej spółdzielni użyteczności publicznej i zbiorowym interesie.

Zapisanie się na ofertę energii elektrycznej Enercoop nie wiąże się z żadnym ryzykiem:

- zarządzanie siecią pozostaje monopolem
- jeśli nie jesteś zadowolony, możliwy jest powrót do oferty regulowanej operatora historycznego (ustawa z 2008 ze stycznia)

ZIELENIE JEST ŁATWE!
Brak zmian technicznych instalacji lub interwencji na licznikach podczas zmiany dostawcy.

Brak podejścia z obecnym operatorem: Enercoop zajmuje się rozwiązaniem bieżącej umowy, a następnie zarządza relacjami z siecią transportową i dystrybucyjną.

Brak ryzyka zakłócenia dostaw w dniu zmiany. Jakość i ciągłość dostaw energii elektrycznej gwarantuje sieć dystrybucyjna.

FORMULARZ SUBSKRYPCJI


Można pobrać
formularz subskrypcji
http://www.enercoop.fr/images/files/Bul ... ercoop.pdf

lub zadzwoń na 0 811 093 099.

Aby skontaktować się z Enercoop (prośba o informacje, oferta):
commercial@enercoop.fr

2 Wspólne inwestowanie w energię odnawialną, aby wyjść z epoki nuklearnej
Przy wsparciu sieci „Sortir du nucleus” i Cyber ​​@cteurs

Jeśli jesteś zainteresowany tym projektem, napisz bezpośrednio do Thierry Lumière:
investirdanslesenr@laposte.net


Co to jest fotowoltaiczny dach słoneczny?

Energia fotowoltaiczna ma wiele zalet:
- Tę technologię można stosować praktycznie na wszystkich powierzchniach wystawionych na słońce.
- Rozmiar instalacji można łatwo dostosować do potrzeb i środków.
- Operacja nie powoduje zanieczyszczenia. Bez emisji gazów, bez odpadów, bez ryzyka wypadku.
- Konserwacja i naprawy są bardzo niskie, ponieważ żadne części mechaniczne nie są w ruchu.
- Czas zwrotu energii wynosi średnio trzy lata w całym okresie eksploatacji instalacji dłuższy niż 20 lat.

Gdzie zainstalować dachy słoneczne?
Dzięki wyposażeniu dużych powierzchni dachu możemy zwiększyć produkcję prawdziwie odnawialnej energii elektrycznej. Instalacje te zajmą kilkaset m² w modułach fotowoltaicznych. Projekty te łączą właściciela budynku i osoby, które chcą zainwestować, aby wesprzeć wyjście z energii jądrowej i zapewnić czystą i bojową energię elektryczną.

Dla tych, którzy chcą działać na rzecz zrównoważonego rozwoju, „zbiorowe inwestycje w dachy słoneczne” są odpowiedzią na to pragnienie:
1) zaspokajają potrzeby elektryczne bez zanieczyszczania planety
2) inwestują swoje pieniądze w czystą technologię i wspierają rozwój energii słonecznej.
3) finansuje wymagania środowiskowe i aktywistyczne.
4) uczestniczyć we wspólnym projekcie, solidaryzować się z działaczami sieci „Sortir du nucleo”.
I więcej… w zależności od wyobraźni grupy i projektów przyszłego społeczeństwa spółdzielczego.

Spółdzielnia i wojujące społeczeństwo
To spółdzielcze i aktywistyczne społeczeństwo ma na celu zrzeszenie tych, którzy chcą działać razem w tym samym projekcie. Jest to członkostwo, które przedkłada interes ogólny nad interes prywatny. Członkami spółdzielni mogą zostać ludzie, stowarzyszenia, firmy. Funkcjonowanie jest demokratyczne i przejrzyste zgodnie z zasadą „1 osoba = 1 głos”. Zyski służą z jednej strony do rozwijania nowych projektów, z drugiej na wynagradzanie wspólników zgodnie z decyzjami walnego zgromadzenia. Część zysków zostanie przeznaczona na wsparcie walki antynuklearnej na świecie. Projekt uzyskał wsparcie ze strony sieci „Sortir du jądrowej”.

Dołącz do grupy sterującej
Aby przestudiować statut tego spółdzielni i napisać główne osie rozwoju tego kolektywnego i wojującego projektu, zapraszamy wolontariuszy do grupy sterującej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Lyonie w 9, rue Dumenge (metro Croix-Rousse), w poniedziałek 1er w grudniu o 20h.

Jeśli chcesz dołączyć do tego projektu inwestycji zbiorowej (nawet jeśli nie możesz uczestniczyć w spotkaniach w Lyonie),
zapraszamy do odtworzenia biuletynu intencyjnego poniżej i przesłania go do nas e-mailem lub pocztą.
Ten biuletyn nie zobowiązuje cię do przyszłego społeczeństwa. Biuletyn ten ma na celu zidentyfikowanie przyszłych partnerów w projekcie.

Thierry Lumière

Email: investirdanslesenr@laposte.net
Pocztowy: „Wspólne inwestowanie w energię odnawialną”
9 rue Dumenge, 69317 Lyon Cedex 04

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ----------------------------------------
Biuletyn zamiaru subskrybowania kapitału spółdzielni SARL
„Wspólne inwestowanie w energię odnawialną”

Ja, niżej podpisany:
Imię / nazwa firmy:
Imię / RCS:
Strona główna / Siedziba:
Zawód / działalność:

deklaruje zamiar subskrybowania jednej lub więcej akcji tej spółki pod statusem SARL „Wspólne inwestowanie w odnawialne źródła energii”, których wysokość zostanie określona przez komitet sterujący (propozycja między 300 a 500 euro).

Data i podpis:


Wyślij do:
Email: investirdanslesenr@laposte.net
Pocztowy: „Wspólne inwestowanie w energię odnawialną”
9 rue Dumenge, 69317 Lyon Cedex 04
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/11/08, 13:41

jak na tej INFO ENERGII, po prostu wprowadź swój kod pocztowy, aby mieć listę potencjalnych dostawców energii elektrycznej (i / lub gazu), i to nie tylko Enercoop!

ten system działa jak w przypadku równości adsl, ale jeszcze nie porównanie cen, musisz przejść do każdej strony ... ale nie jest źle!

dla Enercoop:
Obraz
Jeśli jesteś już producentem i chcesz sprzedać swoją energię elektryczną firmie Enercoop, nie wahaj się z nami skontaktować. Enercoop nie korzysta obecnie z dotacji udzielanych nabywcom energii elektrycznej. Obecni operatorzy są w rzeczywistości jedynymi, którzy otrzymują rekompensatę za dodatkowe koszty związane z zakupem energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Ta sytuacja obecnie nie pozwala nam odpowiadać na wszystkie żądania.
0 x
Corpse Grinder 666
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 148
Rejestracja: 17/11/08, 11:54




przez Corpse Grinder 666 » 19/11/08, 14:09

Korzystam z prośby o marc6585, aby wskrzesić fakt „taniego”.

Przede wszystkim chciałbym dokonać rozróżnienia między dobrem wspólnym a nuklearnym: nie jestem za energią jądrową, ale za przywłaszczeniem wspólnych dóbr społeczeństwu i społeczeństwu.

Czy naprawdę będzie tanie, jeśli zastosujemy się do zasady prywatyzacji (liberalizacja tego, co wspólne, w kapitalizmie, co prowadzi do dalszego zniszczenia i zanieczyszczenia), czy w końcu nie będzie droższe?
Ponieważ jeśli odejdziemy z EDF, oznacza to również pośrednio: zgadzam się z prywatyzacją EDF.
Prywatyzacja energii jądrowej, którą prywatne firmy kupią po niskich kosztach, odsprzedała społeczeństwu po cenie złota, aby pozostawić temu ostatniemu recykling gówna (jeśli to możliwe ...).
Więc jako konsument z pewnością zapłaciłbym bardzo drogo, opuszczając EDF, że obecna cena (chociaż energia elektryczna obecnie nie jest w prawdziwej cenie ...).

Nie chcę cię od tego odstraszyć, ale jak to się już dzieje forum podnosić świadomość naszych działań na dziś i na jutro (ponieważ wczoraj nie trzeba już przerabiać, ale służyć jako doświadczenie);)
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/11/08, 15:35

tak, ale EDF został sprzedany przez państwo sektorowi prywatnemu i zawsze inwestował nasze pieniądze, jak mówisz, w energetykę jądrową, ze wszystkimi powodowanymi problemami: byłoby to konieczne +, nie możemy obwiniać za to samo pudełek wyrazić pragnienie ekologicznych konsumentów, ponieważ mamy większy wybór niż granie w grę?

może dzisiaj jest wciąż trochę drogi, ale z konkurencją powinien pójść, tak jak w przypadku Internetu: dziś France Telecom jest jednym z najdroższych, wczoraj znacjonalizowanych, więc ...

+, powrót do taryf regulowanych jest ostatecznie przyjęty przez Senat, abyśmy mogli wrócić do EDF w dowolnym momencie.

młynek do zwłok 666 napisał:Więc jako konsument z pewnością zapłaciłbym bardzo drogo, opuszczając EDF, że obecna cena (chociaż energia elektryczna obecnie nie jest w prawdziwej cenie ...).

na pewno cad? czy masz proszę listę porównawczą?

co sądzisz o cenach Enercoop:
http://www.enercoop.fr/index.asp?ID=484

aby móc wybrać:
http://www.energie-info.fr/pratique/lis ... urnisseurs
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165