Zielona energia elektryczna i oszczędność energii: paradoks?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Zielona energia elektryczna i oszczędność energii: paradoks?




przez Christophe » 10/07/08, 22:00

Wkrótce przejdziemy na zieloną umowę na energię elektryczną (wreszcie zielona przynajmniej częściowo jest lepsza niż nic).

Dlatego zadałem sobie następujące pytanie, które z pewnością zaskoczy niektóre z nich: zużywanie zielonej energii elektrycznej sprzyja rozwojowi energii odnawialnej, dlatego im więcej zużywam, tym więcej płacę, a tym samym bardziej sprzyjam rozwojowi zielonej energii elektrycznej ,

Tak więc dochodzimy do nieco paradoksalnej sytuacji: im więcej energii zużywam, tym lepiej dla planety :)

Więc gdzie podpisujesz?

: Chichot:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 10/07/08, 22:11

Powiedziałbym nawet więcej:

Osioł ma dwoje uszu
Christophe ma dwoje uszu
Więc Christophe jest osłem
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 10/07/08, 22:12

Pffff Mówiłem poważnie ... więc nie widzę raportu ... i przypominam, że to TY płaci rachunki za prąd ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 10/07/08, 22:23

nie ma elektryczności, która byłaby dobra dla planety. w końcu jest trochę mniej źle.
Ach, tak, powinniśmy być w stanie odzyskać burze z piorunami ... rozciągnij drut między dwoma podniesionymi punktami. naprawić przez przebicie. : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 10/07/08, 22:46

Cóż, źle sformułowałem i nikt nie zrozumiał mojego głupiego „humoru”: im więcej zużywam zieloną energię elektryczną, tym bardziej jest ona dobra dla rozwoju energii odnawialnych ... więc dla planety w dłuższej perspektywie ...

Czy tak jest lepiej czy nie?
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 10/07/08, 23:06

stwierdzenie sylogizmu, że jest ono ważne lub rozstrzygające, oznacza potwierdzenie, że jego forma jest ważna. Jego materialna prawda nie ma jednak znaczenia. Więc sylogizm

Wszystkie stworzenia zębate to kleptomaniacy,
Teraz kurczaki mają zęby,
Więc kurczaki są kleptomanami

jest formalnie ważny. Z drugiej strony nie ma ona materialnej wartości prawdy.

Źródło: wikipedia


Ponieważ nie mamy takiego samego postrzegania świata, chciałem zwrócić uwagę na przypadek, w którym logika nie mogła zostać zweryfikowana (z niewielkim przybliżeniem, zgadzam się):
Konsumpcja to sprzyjanie rozwojowi odnawialnych źródeł energii
Enr są dobre dla planety
Tak więc konsumowanie jest dobre dla planety

Pomyślałem, że możesz mieć wystarczająco dużo dystansu do własnych przemówień, aby znaleźć tam humor (co byłoby miłe) ... Zapomniałem podstawowego parametru, twojej osobowości.

Ciężko, ciężko ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 10/07/08, 23:10

Czy rozumiesz, dlaczego nie powinniśmy edukować kobiet? : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/07/08, 23:36

Sylogizmy, jest o wiele więcej zabawy! (które również łączą się z błędami ...)

Dwa rozśmieszają mnie:

Wszystkie koty są śmiertelne
Teraz Sokrates jest zabójczy,
Więc Sokrates jest kotem.

Jedzenie szynki sprawia, że ​​pijesz
Lub pić quenches,
Więc jedzenie szynki gasi pragnienie.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Zielona energia elektryczna i oszczędność energii: paradoks?




przez Did67 » 25/09/08, 12:44

Christophe napisał:Wkrótce przejdziemy na zieloną umowę na energię elektryczną (wreszcie zielona przynajmniej częściowo jest lepsza niż nic).


Poza twoją tautologią (tak myślę?) Że jeśli to jest żart, to łódź i że jeśli to nie jest żart, nie rozumiem go! Nie sądzę, żeby to się bardzo zmieniło. To marketing.

Dzisiaj (mówię w imieniu Francji, ale twój belgijski dostawca, isil), rozprowadziłem mieszankę 80% energii elektrycznej pochodzenia jądrowego, x% hydrauliki, y% energii cieplnej, epsilon% wiatr i ponownie epsilon% energii słonecznej ...

Nazywało się to elektrycznością sprzedawaną zgodnie z abonamentem.

Teraz część z nich sprzedaje część „odnawialną” pod nazwą „zielona energia elektryczna” (droższa ???? Nie wiem, przypuszczam), a inni będą mieli 100% energii jądrowej. Teoretycznie. Ale ponieważ elektrony nie wiedzą, skąd pochodzą, że w końcu i tak nawet nie podróżują, nic się nie zmieni.

Pesymistyczny wniosek: ogólnie pytanie dotyczące energii: na początku nic się nie zmieniło. Z drugiej strony, przypuszczam, że przychody EdF wzrosną (jeśli nie, wątpię, aby robili wszystko, co w ich mocy, aby robić cały szum, kampanie reklamowe itp.).

Optymistyczny wniosek: jeśli popyt jest duży, a korzyści ciekawe, EdF będzie musiał znaleźć coraz więcej „zielonej energii”, dlatego inwestuje w odnawialne źródła energii (przypuszczam, że z powodu intelektualnej uczciwości mają jednostkę certyfikującą, która zweryfikowała, że „nie sprzedają więcej zielonej energii niż produkują lub kupują). Bezpośrednio lub pośrednio będzie to promować rozwój tych energii ...

Więc tak, dlaczego nie „zainwestować”, płacąc za tę samą droższą energię elektryczną (no cóż, nadal nie wiem! Może EdF jest altruistą i naprawdę zależy im na planecie).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Re: Zielona energia elektryczna i oszczędność energii: paradoks?




przez Christophe » 25/09/08, 13:00

Did67 napisał:Dzisiaj (mówię w imieniu Francji, ale twój belgijski dostawca, isil), rozprowadziłem mieszankę 80% energii elektrycznej pochodzenia jądrowego, x% hydrauliki, y% energii cieplnej, epsilon% wiatr i ponownie epsilon% energii słonecznej ...


Nie, jeśli wybierzesz EnerCoop, najbardziej ekologicznego dostawcę alternatywnego, nie masz JOULES atomów, nawet jeśli twoja uwaga na temat elektronów jest prawdziwa: jest to mechanizm kompensacyjny

W Essent (prawdopodobnie tam właśnie jedziemy) najlepiej ocenia się ranking Greenpeace.

Ale masz rację w tym sensie „dostawcy” mylą zieloną energię elektryczną, a więc pochodzącą ze źródeł odnawialnych, z elektrycznością bez CO2… to mnie zasmuca…

ps: pkoi wpływy wzrosłyby? Tutaj jest to dokładnie ta sama cena, co konsumujesz zielony (odnawialny) lub neonowy zielony (jądrowy) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 75