Olej opałowy przekracza XNUMX euro za litr

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars

Olej opałowy przekracza XNUMX euro za litr




przez martien007 » 26/05/08, 16:43

AFP 26 05:2008

Nowy rekord cen paliw we Francji, olej opałowy przekroczył 1 euro

Jak wynika z opublikowanych w poniedziałek danych Francuskiego Związku Przemysłu Naftowego (Ufip), ceny wszystkich paliw we Francji osiągnęły w zeszłym tygodniu nowy rekord, siódmy tydzień z rzędu, a cena oleju opałowego przekroczyła próg 1 euro za litr.

Średnia cena litra oleju napędowego, najczęściej zużywanego paliwa we Francji, budzącego złość rybaków, w ubiegłym tygodniu wyniosła 1,4380 euro wobec 1,4105 euro w poprzednim tygodniu.

Litr superbezołowiowej 95 przekroczył próg 1,45 euro do 1,4659 euro w porównaniu do 1,4454 euro tydzień wcześniej.

Jeśli chodzi o cenę oleju opałowego, przekroczyła ona symboliczny próg 1 euro, na poziomie 1,0041 euro wobec 0,9627 poprzednio.

Ceny Ufip odpowiadają średnim tygodniowym, ale mogą różnić się z dnia na dzień lub w zależności od stacji paliw i dlatego mogą być znacznie wyższe. Z drugiej strony paliwa często sprzedawane są po kosztach w hipermarketach, jako lider strat.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 26/05/08, 19:33

Cóż, to głupie dla ciebie (wszystkich, którzy grzeją się olejem nawet latem dla twojego ECS)... nie możemy powiedzieć, że cię nie ostrzegaliśmy.

Osobiście ta informacja mnie nie interesuje, a nawet powiedziałbym więcej Mam to już w dupie, bo od prawie roku nie używam olejku... sorry, ale chyba zacznę stawać się egoistą, bo jak zobaczę reakcję niektórych z Was na te forums jest nad czym płakać (nad tym jaką ludzkość nam pozostawiła)...

Powinieneś był o tym pomyśleć wcześniej...ale nie jest jeszcze za późno na działanie...więc sprzedaj swoje nowe kotły olejowe (musisz jeszcze znaleźć kupca...).

Więc kto chce drewno solarne?
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 26/05/08, 19:39

Witam,
Mnie też z daleka interesuje cena paliwa krajowego, stąd moje pytanie, czy na stronie są artykuły o kosztach zmiany ogrzewania: może nie każdego stać na przesiadkę z kotła olejowego na coś innego tak...
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 26/05/08, 19:42

Istnieją setki stron z poradami dotyczącymi zmiany trybów ogrzewania na ten temat forums oraz na stronie internetowej: https://www.econologie.com/forums/search.php

Celowałem głównie w idiotów (nie ma innych słów), którzy to zrobili récemment zainstalowałem kocioł olejowy lub zbudowałem dom wybierając ogrzewanie olejowe... No cóż, na wakacje pojadą mniej daleko...: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 27/05/08, 00:38

renaud67 napisał:Witam,
Mnie też z daleka interesuje cena paliwa krajowego, stąd moje pytanie, czy na stronie są artykuły o kosztach zmiany ogrzewania: może nie każdego stać na przesiadkę z kotła olejowego na coś innego tak...

Dokładnie, problemem dla tych, którzy mają nieco stary kocioł opalany olejem, jest posiadanie środków finansowych na jego wymianę, a zwłaszcza rozpoczęcie od izolacji!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 27/05/08, 08:37

Ile kosztuje samodzielne ocieplenie domu? 1000 do 2000 €? (mówię tylko o poddaszu/piętrze... Krótko mówiąc, budżet mniejszy niż wakacyjny...

Olej opałowy za 1 € jest zatem dobry (przepraszam tych, którzy myślą tylko o swojej twarzy), ale mam nadzieję, że inne energie (niekopalne) przez to wszystko nie odlecą (por. drwale, którzy biorą za emirów)...
: Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16242
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5276




przez Remundo » 27/05/08, 09:24

Cześć Krzysztof, witam wszystkich,

Oczywiste jest, że wraz ze wzrostem cen ropy naftowej izolacja domu może ulegać coraz szybszej (nawet do 5 lat) amortyzacji, zwłaszcza że może to skutkować pewnymi ulgami podatkowymi.

Jednak gwałtowny wzrost cen ropy i związany z ogrzewaniem mechanicznie skażą inne sektory (zwłaszcza drewno), ponieważ ludzie odwrócą się od węglowodorów w kierunku kłód lub, co gorsza, peletów, które są sektorami bardzo słabo rozwiniętymi w stosunku do potencjalnego popytu.

Ogólnie rzecz biorąc, taki wzrost cen ropy pociąga w górę KAŻDY sektor, od garnka jogurtu, przez belę siana, po mięso, nie wspominając o przemyśle. :|
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 27/05/08, 09:31

Problem z drewnem polega na tym To nie jest prawo podaży i popytu. (wydaje mi się, że w ciągu jednego roku instalacje drewniane nie wzrosły dziesięciokrotnie... cena drewna już poszybowała w górę), ale jasne i netto powiązanie gospodarcze cen ropy naftowej, powiedziałbym nawet bardziej rażąco niż energii elektrycznej czy gazu!!...

Zatem stery za ponad 60 € to zwykła kradzież... Poza tym, ile jest sprzedawanych w kolorze czarnym?

Jedynym akceptowalnym wyrównaniem byłaby korekta cen benzyny do pił łańcuchowych oraz smaru do łańcuchów i oleju do ciągników do pojazdów ciągniętych... reszta to spekulacje... :?

Przy tej cenie oleju opałowego (istnieje szansa, że ​​zimą 2008 kWh oleju opałowego będą droższe od ogrzewania elektrycznego) nastąpi kolejna dramatyczna konsekwencja: powielanie grzejników 100% elektrycznych wszelkiego rodzaju...

Jeśli będzie to mniej szkodliwe dla portfela, znamy wszystkie szkody, jakie wyrządza ogrzewanie elektryczne… mówiąc globalnie.
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 27/05/08, 10:22

Tak, zwykle przy takich cenach.

Powinno to zachęcić producentów pelletu do rozwijania swojej instalacji, gdyż dobrze zarabiają i mają na to pieniądze.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 27/05/08, 10:28

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152