Wodór do silników spalinowych 0% Co2

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
silnik wodorowy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 14/01/08, 19:32

Wodór do silników spalinowych 0% Co2




przez silnik wodorowy » 14/01/08, 19:47

Ponadto, dla Twojej informacji, zapomniałeś na liście środków do produkcji paliwa dla naszych przyszłych pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe, reaktory czwartej generacji, takie jak VHTR. Jest to reaktor neutronów termicznych, chłodzony helem do 1 ° C, którego „liderem” jest Francja. Paliwo będzie miało postać kulek SiC lub ZrC. Jego głównym przeznaczeniem będzie produkcja wodoru, nośnika energii bez CO000.
0 x
mars66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 31/03/08, 12:03

Poproś o informacje




przez mars66 » 03/04/08, 09:43

Witam, właśnie przeczytałem Twoje informacje, które mnie interesują, czy możesz iść zobaczyć, proszę temat, który wczoraj uruchomiłem i daj mi swoją opinię.
Nazwa przedmiotu: łódź wodorowa? Dlaczego nie
Z góry dziękuję
Wojenny
0 x
Daj, wymień, udostępnij, to jedyne słowa, które idą do przodu.
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11

Re: Wodór do silników spalinowych 0% CO2




przez jonule » 03/04/08, 10:15

motorahydrogene napisał:Ponadto, dla Twojej informacji, zapomniałeś na liście środków do produkcji paliwa dla naszych przyszłych pojazdów wyposażonych w silniki spalinowe, reaktory czwartej generacji, takie jak VHTR. Jest to reaktor neutronów termicznych, chłodzony helem do 1 ° C, którego „liderem” jest Francja. Paliwo będzie miało postać kulek SiC lub ZrC. Jego głównym przeznaczeniem będzie produkcja wodoru, nośnika energii bez CO000.


uh chociaż kwak? :?

co to jest VHTR?
ach! reklama dla arevy! Myślałem też : Mrgreen:

Więc to wszystko, w końcu jesteśmy przy rzekomo czystym reaktorze?

produkcji energii elektrycznej H2?
a czym jest nowe sztuczne paliwo SiC ZrC? gdzie je znajdziemy? w auchan?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/04/08, 12:07

Dla informacji, bez reklam: widziałem wczoraj, że zbiornik H2 został zainstalowany na stacji Total w Drogenbos na autostradzie Bruksela-Paryż
(Drogenbos jest bardzo blisko Brukseli)
Rok temu widziałem zawiadomienie o publicznym zapytaniu dotyczące stacji Nivelles Nord na tej samej autostradzie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16198
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 03/04/08, 12:46

Witam wszystkich,

Jest to reaktor bardzo wysokotemperaturowy (VHTR), innymi słowy reaktor wysokotemperaturowy.

Uważaj na granulki SiC lub ZrC… Nie jest to kwestia paliwa, ale tylko powłoki materiału rozszczepialnego, który będzie wykonany przede wszystkim z metali ciężkich i rozszczepialnych, takich jak uran.

Przy wszystkich tych technologiach wciąż mamy do czynienia z problemem odpadów promieniotwórczych. Poziom CO2, jest czysto, ale na resztę ...

VHTR wymaga opracowania wielu materiałów „ogniotrwałych”.
Dla fanów CEA:
http://www.gedeon.prd.fr/ATELIERS/Ateli ... BILLOT.pdf
Wyodrębniony obraz.
Obraz

Myślę, że lepiej byłoby zwrócić się do termodynamicznej energii słonecznej ... dzięki niej możemy zrobić wszystko. Kliknij PHRSD dla ciekawskich.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16198
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 03/04/08, 12:50

Możesz zobaczyć skromną zasłonę zarzuconą na rdzeń, nazywaną po prostu „generatorem ciepła”. Jednak koperty są obficie opisane ... Czyste szczęście ... :zmarszczyć brwi:

Cóż, zobaczmy ... rdzeń z pewnością działa ze stężoną wodą różaną ... Z tego punktu widzenia całkowicie zgadzam się z ostrzeżeniami Jonule.
0 x
Obraz
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/04/08, 13:56

Remundo napisał:Przy wszystkich tych technologiach wciąż mamy do czynienia z problemem odpadów promieniotwórczych. Poziom CO2, jest czysto, ale na resztę ...


nie możemy zobaczyć, ŻE CO2 przemysł jądrowy wytwarza wiele innych gazów cieplarnianych (GHG), które są znacznie bardziej szkodliwe podczas wydobywania rudy, jej przekształcania w paliwo (produkcja zubożonego uranu, broń) jej transportu (jej demontażu) itp ....
atom nie jest ani tani, ani dobry dla środowiska (CO2):
http://www.amisdelaterre.org/Le-nucleaire-n-est-ni-bon-marche.html

zatrzymaj propagandę, zdejmij rolety 8)

„Obecnie 15000% światowej produkcji energii elektrycznej (16 18 TWh) pochodzi z energii atomowej, 38% z wody, 8% z węgla, 18% z ropy i 2010% z gazu. Prognozy na 21000 r. To 40 XNUMX TWh (+ XNUMX% ), silny wzrost wynikający z szybkiego rozwoju takich krajów, jak Chiny i Indie ”.
http://comm.energie.lesverts.fr/article.php3?id_article=12

podgrzać atomy, aby wytworzyć parę wodną, ​​która zamieni turbinę w pfff… naprawdę śmieszne, a wszystko to po to, by wytworzyć elektryczność, która w końcu zamieni elektryczne tostery na ciepło…

w najgorszym przypadku kogeneracja poprawiłaby efektywność ... szkoda, że ​​nie było na niej postu? -)

więc wymyślenie nowego pretekstu do zrobienia H2 nowym paliwem do samochodów, musiałoby już to udowodnić, a przede wszystkim przekonać użytkowników, że będą siedzieć z dziećmi na prawdziwych bombach Obraz

podczas gdy Meyer produkował je w sposób ciągły i bez przechowywania Roll:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11

Re: Wodór do silników spalinowych 0% CO2




przez jonule » 03/04/08, 15:02

motorahydrogene napisał: Jest to reaktor neutronów termicznych, chłodzony helem o temperaturze 1 ° C


a wyprodukowany hel też nie generuje CO2?

wreszcie zastanawiamy się, kto produkuje ten słynny CO2 ..... ci, którzy używają tego pretekstu, nawet nie widzą, że to drzewo skrywa las ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 169