Sprzedawaj energię elektryczną sąsiadom: co mówi prawo?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Sprzedawaj energię elektryczną sąsiadom: co mówi prawo?




przez chatelot16 » 08/12/07, 11:40

cześć

Właśnie zacytowałem pomysł na inny temat, ale wolę otworzyć nowy, aby nie mieszać wszystkiego

w liberalizacji interesuje mnie prawdziwa wolność: jeśli chcę robić dużą kogenerację i chcę sprzedawać ciepło i energię elektryczną bezpośrednio moim sąsiadom: czy jest to obecnie dozwolone?

inny przypadek, w którym sprzedaż energii elektrycznej jest interesująca: dla nowej konstrukcji trochę izolowana: instalacja nowych linii 220/380 przez edf jest bardzo droga, instalacja transformatora jest jeszcze droższa: istnieje metoda nowocześniejsze i bardziej ekonomiczne dzięki wysokonapięciowemu łącznikowi prądu stałego i falownikom

kiedy mówimy o liberalizacji energii elektrycznej: myślimy o kilku operatorach w tej samej sieci: to, co uważam za ekscentryczne

gdzie jest prawdziwa wolność?

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Sprzedaż energii elektrycznej swoim sąsiadom: co mówi prawo?




przez Christophe » 08/12/07, 11:57

chatelot16 napisał:że chcę sprzedawać ciepło i energię elektryczną bezpośrednio moim sąsiadom: czy jest to obecnie dozwolone?


Nie znam dokładnych tekstów prawnych, ale oto, co zawsze słyszałem.

EdF nadal ma monopol na „transport” energii elektrycznej (nawet jeśli nie jest bezpośrednio EDF, ale jedną z jego spółek zależnych „RTE”). Więc nie możesz sprzedawać energii swoim sąsiadom bez przechodzenia przez EdF ... i tym samym tracąc ich "marżę" w tym procesie ... a nawet wyobrażając sobie ciągnięcie własnych kabli (a zatem nie używanie ich "rurki") zostaniesz również wyjęty spod prawa.

Jeśli chodzi o ciepło, jest inaczej, uważam, że w tekście ustawy nie ma nic na ten temat, ale transport z ciepłem na kilkudziesięciu metrach jest niezwykle kosztowny (wraz z instalacją). ..

chatelot16 napisał:gdzie jest prawdziwa wolność?


W EdF nie ma ... to tylko wiatr, trochę jak w ich spotach reklamowych z odnawialnymi źródłami energii. Dlatego jesteś „zobowiązany” do przejścia przez edf. Ale czasami opłaca się przez nie przejść, ale trzeba mieć solidne plecy przez pierwsze lata ...
0 x
Cedouimsss
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 07/12/07, 16:41
Lokalizacja: herault




przez Cedouimsss » 08/12/07, 12:18

Tekst dotyczący zakupu energii elektrycznej nie pochodzi z EDF, ale z oficjalnego dziennika republiki, co oznacza, że ​​nie tylko EDF kupuje energię elektryczną.

Ktoś, kto nie korzysta z EDF, zostanie kupiony prąd, a także ktoś, kto korzysta z EDF, z tym wyjątkiem, że będzie mniej papierkowej roboty.
0 x
„Jeśli rozumiesz wszystko, co powiedział ci sprzedawca, to musiał gdzieś popełnić błąd”.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 08/12/07, 12:20

Tyle że Edf zawsze miał monopol na transport ... czy to ostatnio się zmieniło?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 08/12/07, 23:08

jest to zasada: albo państwo działa edf jako usługa publiczna, która gwarantuje wszystkim taką samą cenę, albo liberalizujemy

wolność to nie tylko możliwość wyboru między dużymi firmami, które zjedzą nas na surowo, jak w przypadku telefonu: chodzi o to, że każdy powinien móc sprzedawać tyle energii, ile może sprzedać

aby stworzyć małą sieć wiatrową i kogeneracyjną, potrzebujesz przechowywania baterii: baterie nie mają bardzo dobrej wydajności: ale koszty administracyjne EDF są gorsze niż energia tracona przez baterie

technicznie edf powinien radzić sobie lepiej niż bębny; ale to trochę jak sncf, który technicznie powinien być tańszy od drogi i który jest praktycznie zbyt drogi
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 192