Dobry plan liberalizacji?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Helene Desgrottes
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 23/08/07, 13:54

Dobry plan liberalizacji?




przez Helene Desgrottes » 23/08/07, 13:56

Znalazłem kontrakt, który gwarantuje mi, że ceny mojej energii będą zawsze niższe od taryf regulowanych, aż do ich zniknięcia. Nie rozumiem, dlaczego więcej o tym nie mówimy, bo eliminuje to niedogodności związane z brakiem możliwości powrotu do taryfy regulowanej. Co myślisz? Sprawdziłem, wszystko jest w umowie.
Dostałem poradę od http://www.selectra.info która dostarcza osobom fizycznym informacji o różnych dostawcach i wydaje mi się wiarygodna.

Hélène
0 x
Helene Desgrottes
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 24/08/07, 00:59

Czy możemy wiedzieć, kto jest tym dostawcą, który oferuje taką gwarancję?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Helene Desgrottes
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 23/08/07, 13:54

dostawca




przez Helene Desgrottes » 24/08/07, 11:17

nie chcę się reklamować forum na wypadek, gdyby nie było to poważne, ale spójrz na komparator http://www.selectra.info
0 x
Helene Desgrottes
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/08/07, 11:22

Drwal napisał:Czy możemy wiedzieć, kto jest tym dostawcą, który oferuje taką gwarancję?


To nie jest dostawca, ale porównywarka, ale przed otrzymaniem wyceny musisz podać swoje dane osobowe...

Jest taka ciekawa strona:
http://www.selectra.info/choisirelectricite.html

Hej, widząc wyniki, założę się, że strona jest prowadzona przez resellerów POWEO... Czy się mylę?

Z drugiej strony informacje prawne nie podają nic poza 2 nazwiskami i 1 telefonem komórkowym: http://www.selectra.info/mentionslegales.html

Jest inny darmowy komparator:
http://www.comparenergies.com/

Jest w katalogu od 1 minuty: https://www.econologie.com/annuaire/libe ... -0025.html
0 x
Helene Desgrottes
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 23/08/07, 13:54




przez Helene Desgrottes » 24/08/07, 11:34

Tak, tam też widziałem jego porównywarki, ale byłem w kilku serwisach i dawali różne ceny za to samo zużycie.... Ale ta sprawa z selectra poradziła mi za darmo i poprosiłem, żeby mi jasno wytłumaczyli, jak obliczyli cenę żeby mnie nie oszukać, już wiem czego się spodziewać. ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego porównywarki online nie wszystkie pokazują te same ceny?
0 x
Helene Desgrottes
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/08/07, 11:41

Helene Desgrottes napisała:Czy ktoś ma pomysł, dlaczego porównywarki online nie pokazują tych samych cen?


Tak, to proste, ponieważ nikt nic o tym nie wie!

Liberalizacja oznacza, że ​​ceny nie są regulowane (nie są stabilne), a zatem różnią się w zależności od podaży i popytu i mogą gwałtownie wzrosnąć. Oczywiście sprzedawcy są ostrożni, aby nie podawać takich informacji.

Na przykład podczas fali upałów w 2003 roku realna cena energii elektrycznej została pomnożona przez 100 za szczyt!

W interesie liberalizacji nie jest tak naprawdę płacenie mniej… pomimo tego, w co ludzie są skłonni wierzyć. Jednakże istnieje prawdziwe zainteresowanie: możliwość wyboru czystszego źródła!

Ale JEDYNYMI ważnymi dostawcami zielonej energii (ale z konieczności nieco droższej) są EnerCoop i GEG, co więcej, ten ostatni uprzejmie połączył econo: http://www.geg.fr/recherches-frequentes.php

Zobacz: https://www.econologie.com/liberalisatio ... -3410.html
0 x
lukaslegranda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 24/08/07, 12:01




przez lukaslegranda » 24/08/07, 12:14

Nie, ceny oferowane przez dostawców są stabilne w ciągu roku, więc wszystkie porównywarki powinny podawać podobne wartości w krótkim okresie. Więc wyjaśnienie nie pochodzi stąd. Rzeczywiście ceny rynkowe energii elektrycznej są częściowo przerzucane na dostawców, ale ci ostatni nie przenoszą ich natychmiast na klientów.

Nie mam informacji, że zielone oferty od Direct Energie, Electrabel i Poweo są nieaktualne. Jakieś szczegóły na ten temat?
Z drugiej strony oszczędności proponowane przez wszystkich alternatywnych dostawców są realne. Jedynym problemem jest nieodwracalność zmiany: jednak kilku dostawców gwarantuje ceny poniżej tej stawki do 2010 roku lub nawet na zawsze dla dostawcy, którego nie wspomnę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 24/08/07, 12:24

Tak, to może wyjaśnić te różnice, ale logicznie należy wyjaśnić metodę obliczeń, prawda?

Ponadto, jeśli ceny są stabilne przez 1 rok, prawo mówi, że nie ma możliwości powrotu za nocleg do ceny regulowanej po jej opuszczeniu...

To trochę jak reklama kredytu, która mówi: przez pierwsze 12 miesięcy nic nie płać...

Z globalnego ekonologicznego punktu widzenia jesteśmy ZA WZROSTEM cen energii, ale nie wolno nam wyśmiewać się z ludzkich twarzy, obiecując im, że liberalizacja oznacza obniżenie rachunków, bo w rzeczywistości ostatecznie jest na odwrót ...

Powtarzam: jedyne zainteresowanie to zielony prąd!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 24/08/07, 15:40

lucaslegrand pisze: nawet na zawsze dla dostawcy, o którym nie wspomnę.


cześć lucaslegrand i witaj

widocznie umiesz czytać i pisać wnioskuję, że masz ponad 4 lata; Normalnie na starość nie powinniśmy już wierzyć w Świętego Mikołaja.

Umowa tego typu jest podpisywana między osobą fizyczną (Ty) a osobą prawną (dostawcą).
W prawie wszystkich umowach w przypadku zaginięcia jednej z osób umowa zostaje zerwana.
Jest to więc niezwykle proste, gdy uzbiera się wystarczająco dużo frajerów, aby zmienić status firmy, a tym samym już podpisane umowy.

Zobacz, jak poczta staje się bankiem pocztowym z kosztami pomnożonymi przez 60 w ciągu 2 lat. : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
lukaslegranda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 24/08/07, 12:01

Re




przez lukaslegranda » 25/08/07, 10:40

Dziękuję za ironię w stosunku do mnie, jestem bardzo wzruszony takim szacunkiem w tej sprawie forum który wydaje się dobrze uczęszczany.
Wychodzę z punktu widzenia, że ​​niektórzy alternatywni dostawcy nie mogą nic zrobić z dobrego i prostego powodu, że mają wizerunek do zachowania w oczach opinii publicznej (jeden z nich, na przykład, sponsoruje Ekspertów na TF1) i ich akcjonariuszy ( oszustwo nie opłaca się na giełdzie). Z drugiej strony, dla państwa informacji, jesteśmy zintegrowani z Unią Europejską, która dokonała tej liberalizacji i jest gwarantem, podobnie jak Rada ds. Konkurencji, prawdziwej konkurencji na tym rynku. Jest zatem więcej niż prawdopodobne, że w miarę postępu ich kolejnych prób alternatywni dostawcy będą mieli dostęp do coraz tańszej energii EDF.
Obecnie potrzebne jest, aby alternatywni dostawcy wnieśli wartość dodaną w porównaniu z EDF: oczywiście są tańsi (mniejsze koszty strukturalne), ale muszą również przedstawiać oferty ZIELONEJ energii, aby wywrzeć naprawdę pozytywny wpływ.
Z poważaniem,
Lucas
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166