Innowacyjna inicjatywa!!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
louJB
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/11/06, 10:13
Lokalizacja: Amsterdam, Awinion, Beaune

Innowacyjna inicjatywa!!




przez louJB » 05/11/06, 11:04

Mam skuteczny pomysł na ograniczenie emisji i różnych zanieczyszczeń w sposób krótkotrwały, ale pożyteczny i regularny:

Ustanówmy Europejski Dzień NieElektryczności. Dzień tygodnia lub dzień w roku, w którym wszyscy zgadzają się nie używać żadnego urządzenia elektrycznego! Dobra, muszę to teraz ustawić. : Idea: :|
Ostatnio edytowane przez louJB 05 / 11 / 06, 11: 22, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 05/11/06, 11:08

Nieźle!
jeden dzień w miesiącu wydaje mi się możliwy.
Nawet zrobić to samodzielnie?
jeśli wszyscy potkną się raz w dowolnym momencie, czy będzie to to samo, co wszyscy w tym samym czasie?

PS:
Nie będziesz musiał otwierać lodówki i ponownie podłączać telefonu „przewodowego”.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 05/11/06, 15:34

0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 05/11/06, 18:11

: Lol: : Lol: : Lol:

Brawo Rulian, jesteś szybki!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/11/06, 09:00

latem nawet centralne ogrzewanie potrzebuje prądu do działania, a wiele osób nie ma pieca opalanego drewnem.
w dalszym ciągu nierozsądne byłoby zatrzymywanie lodówek
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 06/11/06, 09:08

zatem dzień „minimalnego utrzymania”?
lodówka, żelazne płuco, ...

(chociaż dla niektórych niezbędne minimum przekracza średnią z maksimów : Evil: )
0 x
louJB
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 05/11/06, 10:13
Lokalizacja: Amsterdam, Awinion, Beaune




przez louJB » 06/11/06, 09:14

niezbędne minimum Tak, to brzmi dobrze dla com, ale nie każdy ma takie samo minimum. Są ludzie wrażliwi na zimno, inni bardziej na światło. Nie, potrzebujesz dnia troglodyty z lodówką, jak za czasów naszej młodości! (ech, jak wtedy, gdy byli młodzi)
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 06/11/06, 09:22

W niezbędnym minimum możemy określić:
bez telewizora, bez pralki / suszarki
brak zmywarki
brak odkurzacza
brak zamówienia
brak stereo (duże wzmacniacze = duże zużycie, wszystko jest względne...)
żadnego oświetlenia godnego Pól Elizejskich
bez żelaza
brak piekarnika do pizzy
brak stanowiska spawalniczego, tokarki do drewna, ogólnie narzędzi
itp...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Pollux
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 07/05/06, 23:08
Lokalizacja: Paryż
x 1




przez Pollux » 06/11/06, 11:35

nie wszystkie jednocześnie, w przeciwnym razie elektrownie jądrowe będą miały duży problem z przeciążeniem!

bardziej przydatne wydaje mi się wprowadzenie obowiązkowego wyłączania oświetlenia okiennego na noc. Myślę szczególnie o oknie salonu samochodowego, który znajduje się niedaleko mojego domu. (oprócz sprzedaży substancji zanieczyszczających środowisko marnuje energię elektryczną : Evil: : Evil: )... Obliczyłem w przybliżeniu moc zużywaną do oświetlenia salonu dealerskiego na podstawie liczby żarówek (żarowych, nawet neonowych czy fluorescencyjnych : Evil: ): ponad 1 kw!!! ja, który zużywa 120 W oświetlenia i 400 W różnych sprzętów AGD (w tym 250 na komputer) :? ), robi mi się niedobrze, gdy widzę, jak sprzedawca C2 zrujnował moje wysiłki w mniej niż 02 sekundy :płakać:
Przypominam dla informacji, że podczas pierwszego kryzysu naftowego taki obowiązek został wprowadzony... Zastanawiam się natomiast, czy nie przeciążyłoby to elektrowni EDF (które, aby uniknąć problemów, muszą pracować 24 godziny na dobę w reżimie nominalnym) teraz, gdy „jesteśmy całkowicie nuklearni”.

Pollux
0 x
krytyka jest konieczne, ale wynalazek ma zasadnicze znaczenie, ponieważ w żadnym wynalazku jest krytyka konwencji ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/11/06, 11:42

Rzeczywiście nie jest wcale wykluczone, że tego rodzaju inicjatywa, jakkolwiek sumienna, stwarza problem dla elektrowni jądrowych: nie zapominajmy, że problem Czarnobyla powstał w wyniku próby powstrzymania nagłego

cóż, nie zapominajmy, że w dni bez samochodów nadal jeżdżą pojazdy, że na pewno znajdą się ludzie, którzy zapomną wyłączyć podgrzewacze wody itp....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 107