DIESEL: co jeśli znów o tym porozmawiamy?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

DIESEL: co jeśli znów o tym porozmawiamy?

przez jean63 » 02/03/06, 12:11

Znalazłem bardzo ciekawy i bardzo kompletny artykuł na ten temat. Zdajemy sobie sprawę, że we Francji jesteśmy wyjątkiem i że kraje takie jak Norwegia, Japonia itp. spowalniają wzrost liczby pojazdów z silnikiem Diesla: przyczyny tego są jasno wyjaśnione w tym BARDZO KOMPLETNY artykuł : Arrow:

http://fractales.inria.fr/~louchet/perso/diesel.html

Moglibyśmy o tym dyskutować długo, ponieważ istnieje wiele punktów, które sprawiają, że myślimy, że podążamy złą drogą.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
Jean-Francois
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 27/11/04, 00:18
Lokalizacja: Poitiers w Vienne

przez Jean-Francois » 09/03/06, 23:34

Cześć Jean, już gdzieś czytałem ten artykuł......to prawda, nigdy nie przepadałem za silnikami diesla ze względu na paliwa kopalne, które brzydko pachną, a producenci samochodów nie robią nic w tej kwestii sprawić, by pracowały cały czas na HVB (co zaplanował Rudolf), z mojej strony olej lniany byłby dobrym kompromisem dla obecnych silników Diesla (tak jak planował Rudolf)….. z drugiej strony nie znam wydajności na hektar lnu
w międzyczasie pierdnę segmenty;słonecznik roto na moim ruchu (który mam zamiar wkrótce sprzedać z boschem zamontowanym na j8s R21)
w przeciwnym razie w moim Nissanie jest benzyna

zawoalowane voilou :P
0 x
Jeff mnie rodzi się z laską w jednej ręce i stanowiska spawalniczego w innym :-)
... ______
... / ______ \
. (00 00 = H =)
..IiI "" "" "" .. III Vraoummm !!!!!
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

przez drwal » 10/03/06, 12:35

Artykuł ten był już tu cytowany w Twoim "słynnym" poście na temat LPG, tak mi się wydaje... W każdym razie nie jest to nowość w ekonologii.

Problem z tym artykułem jest taki, że jest napisany w sposób stronniczy (swoją drogą, jeśli go promujesz, myślę, że to nie przypadek... : Wink:). Co więcej, niektóre linki są nieaktualne i do niczego nie prowadzą, a także zawierają fałszywe twierdzenia...
Na domiar złego zgadza się z tymi, którzy do dziś twierdzą, że dyskutuje się o wkładzie CO2 pochodzącego z działalności człowieka w wzrost efektu cieplarnianego... To nie jest zbyt poważne! :zmarszczyć brwi:

Krótko mówiąc, jest to artykuł zpojedyncza osoba, nawet jeśli wyświetla wiele linków z różnych stron internetowych (jeśli jest zainteresowanie, nie zastępuje to dobrze udokumentowanej syntezy), co wyraża zatem osobisty punkt widzenia a nie wniosek grupy roboczej lub zespołu badawczego...

Dlaczego w tych warunkach miałoby się to odnosić?

Poza tym zaczynasz od fałszywego twierdzenia (powiedzmy, mam prawo powiedzieć, że to bzdury, co, mam prawo? :P ).
To nie jest „Francją„co jest wyjątkiem, większość najbardziej zaludnionych krajów w Europie ma rynek samochodowy inny niż na innych kontynentach, z wielu powodów…
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

przez jean63 » 10/03/06, 13:11

Ouhlala, drwal wrócił ze swoim toporem! (mój bardzo znany post na temat LPG! wygląda na to, że masz problem z przewróceniem strony!).

To jest ARTYKUŁY w tym temacie. Takich można znaleźć mnóstwo; Powiem szczerze, że chciałem sobie kupić 307 SW HDI 2 lata temu, myślałem, że to topowy model pod każdym względem. Chciałem wymienić swój stary LPG R25.

A ostatnio znalazłem artykuły i badania dotyczące szkodliwości oleju napędowego na ziemi. Zacząłem odkrywać żałosny kamuflaż sadzy w zaworze EGR. W sierpniu ubiegłego roku mój syn kupił Citroena 1,9 D z przebiegiem 26000 XNUMX km i po wymianie katalizatora. Znany diesel w regionie powiedział mi, że zawór EGR musiał się zaciąć... przekonamy się po przejechaniu wielu kilometrów, czy mówił prawdę.

Stamtąd, badając olej napędowy, dowiedziałem się reszty......... Wydawałoby się ponadto, zgodnie z zeznaniami na ten temat forum, że silniki HDI i CDI są zawodne i źle się starzeją. Mogę znaleźć dla Ciebie posty (gil67 i co najmniej jeden inny).

Poza tym nie mam żadnego interesu i żadnych działań mających na celu obronę lub zniszczenie diesla, jest mi to obojętne. Zauważyłem, że edycja Pantone ma wiele dobrego dla „układu oddechowego” silników Diesla. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

przez drwal » 10/03/06, 13:22

Zapomniałeś o poczuciu humoru i szyderstwie w domu? Szybko, wróć i zdobądź je, bardzo ci się przydadzą! : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

przez Cuicui » 10/03/06, 14:07

Drwal napisał:Zapomniałeś o poczuciu humoru i szyderstwie w domu? Szybko, wróć i zdobądź je, bardzo ci się przydadzą! : Wink:

Zastanawiam się, czy ataki osobiste są w tym bardzo przydatne forum... :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

przez jean63 » 10/03/06, 14:23

drwal : Arrow:

Zapomniałeś o poczuciu humoru i szyderstwie w domu? Szybko, wróć i zdobądź je, bardzo ci się przydadzą!


Szczerze mówiąc, uważam, że w tej kwestii to ty naprawdę masz problem; widzimy, jak pojawiasz się w odcinkach z niewyjaśnioną agresywnością. Nie myślisz, że będę grać w twoją grę za każdym razem. Twoja odpowiedź jest całkowicie niewłaściwa, więc nie będę kontynuowała Twojej odpowiedzi niezależnie od Twojej odpowiedzi. 8)
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

przez drwal » 10/03/06, 14:46

jean63 napisał:drwal : Arrow:

Zapomniałeś o poczuciu humoru i szyderstwie w domu? Szybko, wróć i zdobądź je, bardzo ci się przydadzą!


Szczerze mówiąc, uważam, że w tej kwestii to ty naprawdę masz problem; widzimy, że przybywasz po odcinku z niewyjaśniona agresja. Nie myślisz, że będę grać w twoją grę za każdym razem. Twoja odpowiedź jest całkowicie niewłaściwa, więc nie będę kontynuowała Twojej odpowiedzi niezależnie od Twojej odpowiedzi. 8)

Une niewyjaśniona agresja ? : Chichot: Biedny przyjacielu, niewiele potrzeba, abyś wyszedł w 1/4 obrotu... :?

Czy nie byłbyś trochę zbyt łaskotliwy? Nawet paranoik?

Podjąłem środki ostrożności, obawiając się z góry, że odbierzesz to wszystko wystarczająco źle, aby dodać humoru do mojej odpowiedzi, aby trochę rozluźnić atmosferę...
Niestety to nie wystarczyło... :|

Co powinienem zrobić? Że za każdym razem powstrzymuję się od sprzeciwiania się Twoim ukierunkowanym uwagom? Ty masz swoje zdanie, ja mam inne, które nie zgadzają się z Twoimi i mówię Ci, to wszystko...

Jeśli trudno ci przyznać, że się z tobą nie zgadzamy, to nie ja mam problem, myślisz?

Krótko mówiąc, uważam za bardzo niefortunne, że po raz kolejny skupiacie się Państwo na drobiazgach, ale to nie znaczy, że się zmienię.
Un forum to miejsce wymiany myśli i konfrontacji punktów widzenia, dlatego nie zawaham się powiedzieć, co myślę, nawet jeśli sprawię Ci niezadowolenie...

PS: nie zapominaj o bardzo ważnej roli komunikacja niewerbalna w wymianie między ludźmi (patrz między hominidami ). W tym przypadku mimika odgrywa dużą rolę.
Na a forum, miejsce niemal natychmiastowej zdematerializowanej wymiany, jedyną sztuczką, która się do tego zbliża, jest użycie uśmieszki... Czyli buźka, która się uśmiecha, mruga lub jest psotna nigdy nie jest niewinny !
Dziękuję, że wziąłeś to pod uwagę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

przez jean63 » 10/03/06, 15:01

post
to ty to napisałeś, kiedy zostało to pogrzebane i dawno zapomniane.

To oczywiste, że nie trzymam się prawdy i Ty też, mogę Ci zwrócić uwagę, że to Ty zajmujesz się paranoidalny chociaż nie sądzę, abyś miał jakiekolwiek kompetencje do oceniania kogoś w kategoriach, które są w tym przypadku nieodpowiednie forum.

Właściwie to raczej uważam, że szukasz m....... nikt tutaj się tak nie zachowuje, powinieneś zadać sobie pytania.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

przez drwal » 10/03/06, 15:17

jean63 napisał:
post
to ty to napisałeś, kiedy zostało to pogrzebane i dawno zapomniane.
To odrobina humoru, trochę ironii, przyznaję. Z Twoich licznych reakcji wynika, że ​​nie masz zbyt wiele poczucia humoru... :|

jean63 napisał:[...] wskazać Ci, że to Ty masz do czynienia paranoidalny chociaż nie sądzę, że masz jakąkolwiek umiejętność oceniania kogoś w sposób, który jest ponadto nie na miejscu w takim przypadku forum.
Podróbka ! Wygląda na to, że nie masz na to czasu comprendre Co czytasz.
Ciekawi mnie Wasza reakcja, to pytanie, a nie potwierdzenie...
A wyrażenia, których używasz (które zaznaczyłem pogrubioną czcionką), nasuwają mi myśl, że rzeczywiście bardzo często czujesz się atakowany, podczas gdy w rzeczywistości jest to albo pytanie, albo żart. W każdym razie nic, co uzasadniałoby taką dysproporcję między czynem a jego konsekwencjami.

jean63 napisał:Właściwie to raczej uważam, że szukasz m....... nikt tutaj się tak nie zachowuje, powinieneś zadać sobie pytania.
Nie, nie szukam bzdur (tak, tak jest napisane, masz prawo to napisać, to nie jest obraźliwe słowo), ale lubię konfrontować swój punkt widzenia z ludźmi, którzy na pewne tematy wiedzą więcej ode mnie. Przez to przechodzi nauka i zdobywanie doświadczenia.
I w tym procesie prawdą jest, że mam trochę problemów ze wspieraniem swobodnych, nieweryfikowalnych, fałszywych twierdzeń i tak dalej. Więc reaguję.
A pytania, zadaję je sobie. Teraz wszystko zależy od Ciebie, ale także bezpośrednio od Ciebie.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 204