Brak prądu (w Belgii), przerwy w dostawie prądu lub przerwy w dostawie prądu planowane na zimę

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79449
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093

Brak prądu (w Belgii), przerwy w dostawie prądu lub przerwy w dostawie prądu planowane na zimę




przez Christophe » 06/09/14, 11:18

Belgia straciła w tym roku 3 te reaktory jądrowe z powodu pogłębionej konserwacji.

Wniosek: zapowiedziano duże ryzyko niedoboru na tę zimę (długie ogrzewanie elektryczne na żywo). Dostawcy zaplanowali już strefy zrzutu ładunku (strefy 6).

Obraz

Szczegółowa mapa: http://economie.fgov.be/fr/consommateur ... age/carte/

Przegląd prasy:

Niedobór energii elektrycznej: Oto gminy objęte planem zrzutu obciążenia


http://www.lalibre.be/actu/belgique/pen ... 6d4d53219a

Elektryczność: czy będziemy w ciemności tej zimy?

W ostatnich miesiącach obawia się, że kraj będzie musiał żyć przez kilka godzin bez prądu. Strach wzmocniony przez najnowsze badania Elii, menedżera sieci energetycznej, który planuje 49 na godziny 116 bez zasilania.

(...)


http://trends.levif.be/economie/politiq ... 24735.html

Niełatwo chronić przed zaciemnieniem


http://trends.levif.be/economie/entrepr ... 24719.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 07/09/14, 15:53

Zwykle dystrybutor ma pod łokciem „chciwych” użytkowników, dla których za bardzo korzystną stawkę przez resztę roku żąda odcięcia w przypadku szczytu, w szczególności wszystkie branże wyposażone w jednostki ratownicze, które są wtedy zaczęło się ...

Jeśli to wykracza poza to, to rzeczywiście jest poważne!

Są grupy na Leboncoin!

[Mianowicie, że nasze systemy grzewcze są "elektro-zależne": kotły regulowane, pompy obiegowe ... Właśnie to badam, ponieważ mam ograniczone zaufanie do naszego systemu, sieci dystrybucja starzenie się we Francji i ryzyko przeskoczenia na takim czy innym odcinku w przypadku szczytu… Natykam się na głupi problem: nie mogę znaleźć danych o jakości generowanych prądów; czy są one dostatecznej jakości, aby dostarczyć kotły z wyrafinowanymi płytkami elektronicznymi - i drogie! - ??? Cóż, żaden producent nie rozmawia o jakości swojego sygnału! Właśnie na chinoiserie, na załączonym w środku dokumencie przyznałem, że to urządzenie nie było zalecane do układów elektronicznych - komputer itp ... - radzili przejść przez falownik .. .]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 08/09/14, 11:49

Did67 napisał:[radzili przejść przez falownik ...]
Do zasilania elektroniki istnieją grupy ze zintegrowanym falownikiem (grupa „falownik”).
Mają także tę zaletę, że częstotliwość prądu jest wtedy niezależna od prędkości silnika.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/09/14, 12:00

Tak też myślałem ... do niedawna czytałem o forum że ktoś znalazł "kwadratowy" sygnał na falowniku i powiedział, że wielką zaletą falownika jest tak naprawdę oszczędność paliwa, przy silniku regulującym obroty, ale że nie było gwarancja jakości sygnału!

[Przy okazji, przeczytałem również, że falownik Hondy sprawia, że ​​sygnał jest prawie idealny ... Ale za cenę ... Honda !!!]
Ostatnio edytowane przez Did67 08 / 09 / 14, 15: 13, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79449
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093




przez Christophe » 08/09/14, 12:36

Dobra uwaga zrobiła!

Nie dziwi mnie, że jest to pseudo sinus w grupach falowników do 500-600 €

Ponieważ tylko 1000W True Sine UPS kosztuje 400-500 €! (połowa ceny za pseudo sinus)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/09/14, 15:19

OK. Zrozumiałem.

Tak więc Honda nie pobiera opłaty za swoją reputację (producent silników) ... jak rozumiem.

Szalone jest to, że nie znajdujemy charakterystyki sygnału (z wyjątkiem tego, że Honda potwierdza, że ​​można podłączyć najbardziej wrażliwe urządzenia ...HONDA EU20i zapewnia idealny prąd nawet dla najbardziej wrażliwych urządzeń, takich jak komputery, telewizory, urządzenia dźwiękowe itp.

Więc po wszystkim wszystko zależy od tego, co jest podłączone. Jeśli jest to stare wiertło na budowie, idź do chinoiserie ... Jeśli to trochę wrażliwa elektronika ... musi być ciężka!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79449
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093




przez Christophe » 08/09/14, 15:30

Did67 napisał:.HONDA EU20i zapewnia idealny prąd nawet dla najbardziej wrażliwych urządzeń, takich jak komputery, telewizory, urządzenia dźwiękowe itp.


Mówienie tego jako argumentu nie jest zbyt trafne: wszystkie te urządzenia mają wewnętrzny zasilacz transformatorowy ... więc ich działanie nie jest bardzo wrażliwe na pseudosinus, ponieważ dlatego urządzenie działa na "transformowanym" prądzie.

W najgorszym razie jest to wewnętrzny transformator, który zużywa się szybciej!

Myślę, że przeciwnie, śrubokręt (i wszystko, co ma silnik elektryczny) jest znacznie bardziej czuły niż czysta elektronika ...

A śrubokręt, który podłączyłem do pseudo-sinusa, wydawał hałas niezbyt miły ... i nie mówię o szczytowym prądzie przy rozruchu (patrz instrukcja wszystkich falowników: maksymalna moc silnika napędzanego falownik odpowiada w przybliżeniu 1 / 3 mocy nominalnej tego falownika)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/09/14, 17:53

OK.

Skończę, że będę mniej głupi!

Moim specyficznym problemem jest to, że chcę "zapewnić" działanie mojego kotła na pelety, który obejmuje obwody elektroniczne, silniki, silniki o zmiennej prędkości (wentylator powietrza ma zmienną prędkość, obliczoną przez panel sterujący ), cyrkulatory itp.

Myślę, że nie mam prawa do tego sygnału!

Przypuszczam, że na wiertarkach i narzędziach itp. To wariator mocy (tyrystor, nie ???) musi toastować, ponieważ opiera się na "cięciu" fali sinusoidalnej ...

„Bestia” z silnikiem typu „wszystko albo nic”, bez regulacji, musi być bardziej przystosowana?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 08/09/14, 18:02

Ale nie mogę znaleźć wątku, w którym ktoś zeznał, że spalił jego komputer, myślę ...

Dziwne, z tym, co mówisz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 10/09/14, 07:21

Wczoraj wieczorem przeszukałem katalog SDMO.

Jednostki "rustykalne" (nie inwerter, a czasem nie AVR - regulacja napięcia) są zalecane do wielu urządzeń budowlanych, wiertarek, szlifierek, młotów pneumatycznych, stodół itp. W zależności od ich mocy.

Dlatego wydaje się, że „zwykłe” silniki elektryczne (wszystko albo nic) nie mają problemu z tymi podstawowymi sygnałami.

Zauważyłem jednak, że tylko grupy „Inverter” miały wzmiankę: „drąż do regulacja elektroniczna". Więc myślę, że wytwarzają czystszy sygnał, zgodny z elektroniczną regulacją tyrystorową (wahania mocy / prędkości) ???

Rynek dla tych grup stanowiących plac budowy, kwestia sprzętu elektronicznego (komputer, telewizja ...) nie jest wymieniona!

Później w ich katalogu znajdują się „grupy domowe” do domów jednorodzinnych, itp ... i przypuszczam, że jest kompatybilny do wszystkich zastosowań. To jest domniemane. Ale nie jesteśmy już w tym samym przedziale cenowym!

Wreszcie, niektóre grupy (w tym Honda) są powszechnie producenci wyposażenia przyczep kempingowych ; dlatego „możemy pomyśleć”, że dostarczają wszelkiego rodzaju sprzęt AGD, w tym rodi, TV, kanały, Moulinex, lodówkę ... bez stwarzania problemu ...

Dla mojego kotła, mając „sterowane” wentylatory (zmienna prędkość: dostosowanie przepływu powietrza do spalania do modulacji mocy / regulacji dopływu pelletu) doszedłem do wniosku, że potrzebowałbym Falownik!

Skieruję swoje badania w stronę producentów sprzętu do przyczep kempingowych / mobilnych ... [przynajmniej do badań i identyfikacji modeli]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148