Uwielbiam najnowszą reklamę Greenwashing firmy Areva

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Uwielbiam najnowszą reklamę Greenwashing firmy Areva




przez netshaman » 03/02/11, 19:39

Wow świetne!
Kocham!!!
Zwłaszcza na końcu, kiedy obok farmy wiatrowej i paneli fotowoltaicznych widzisz niegrzeczną elektrownię atomową, wszystko jest czyste!
I super Ecolo wow za mocne, brakuje więcej niż pitis zoizeaux...
I hasło: „produkujmy z mniejszą ilością CO2!”
Nadal są zbyt silni, by przepuszczać pęcherze na neony!
(I powiedziałem neony)
Spraw, aby ludzie uwierzyli, że energia jądrowa jest energią odnawialną, więc to nudne moje k...!
Widzę, że w pobliżu nie ma żadnych bzdur...
: Mrgreen:

Edytuj przez Christophe: aby dowiedzieć się, o co chodzi, oto reklama, o której mowa
http://www.youtube.com/watch?v=_eQ1hp7PFQg

Deszyfrowanie wideo przez Sortir du Nucléaire: http://www.youtube.com/watch?v=8do3qgk7uDg
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/02/11, 20:14

Wystarczy dodać kilka zdjęć Czarnobyla z 1986 roku i Czelabińska z 1957 roku na youtube do tego ogłoszenia!!!!
i niektóre zdeformowane dzieci.

Odwrotny wynik?????
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 03/02/11, 20:23

Uh, masz link do ogłoszenia, o którym mowa?

Mam na myśli ten o historii „energetyki przemysłowej”, ale nie usłyszałem (ani nie zrozumiałem) tego samego przesłania co ty…

Tak, pokazują turbiny wiatrowe i panele słoneczne (greenwashing), ale nie twierdzą, że atom jest odnawialny… tylko, że ludzkość potrzebuje coraz więcej energii…
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 02 / 11, 20: 26, 1 edytowany raz.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 03/02/11, 20:25

Pięćdziesiąt lat temu firmy, które przystąpiły do ​​usuwania zanieczyszczeń, należały do ​​dużych, silnie zanieczyszczających firm. To się nazywa wygrywać pod każdym względem.
W przeciwnym razie reklama jest dobrze zrobiona, ponieważ przeciętny konsument zapamięta tylko to, co sugeruje reklama, a nie to, co naprawdę reprezentuje.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 03/02/11, 20:28

Janic napisał:Pięćdziesiąt lat temu firmy, które przystąpiły do ​​usuwania zanieczyszczeń, należały do ​​dużych, silnie zanieczyszczających firm. To się nazywa wygrywać pod każdym względem.


Oh? Bo już tak nie jest? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28770
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5561




przez Obamot » 03/02/11, 20:53

Tak demago, że może być przedmiotem pracy odwracającej znaczenie, aby uczynić z niej pastisz nie ... : Mrgreen:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/02/11, 22:11

To właśnie miałem na myśli, dodając do tej reklamy telewizyjnej kilka zdjęć Czarnobyla i Czelabińska!!

Ponadto możliwe jest pozwanie za fałszywą lub wprowadzającą w błąd reklamę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 04/02/11, 09:46

Jeśli myślę o tej samej reklamie, co ty, nie ma oczywistego i formalnego oszustwa: mówią, że energia z mniejszą ilością CO2... więc:

a) już mówią, że nie (jak powiedziało lobby nuklearne kilka lat temu) BEZ CO2... ale z MNIEJ CO2... więc słuszna uwaga.

b) przemówienie nie sprzedaje atomówki jako energii odnawialnej. Nie myl CO2 z odnawialnością...

Nie jestem zawodowcem od broni jądrowej i nie chcę ich bronić, ale hej, nie przesadzaj… jeśli chodzi o usta, zrobili już znacznie gorzej!

Potem komunikat: węgiel -> ropa naftowa -> nuke -> enr jest i nie jest taki zły...

Szkoda, że ​​reklama nie zaczęła się od... drewna, które było główną energią ludzkości dla... eee, nie wiem, kiedy zacząć liczyć... 40 000 lat?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6586
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1674




przez Macro » 04/02/11, 10:36

dedeleco napisał:To właśnie miałem na myśli, dodając do tej reklamy telewizyjnej kilka zdjęć Czarnobyla i Czelabińska!!

Ponadto możliwe jest pozwanie za fałszywą lub wprowadzającą w błąd reklamę.


No dalej, do dzieła... Znajdź prawnika i wysadź wszystko w powietrze. Masz wszystko, czego potrzebujesz w argumentach naukowych, aby to wszystko wysadzić...

AREVA to bardzo, bardzo duży pakiet dobrych, dużych pieniędzy... Który trzyma za nosem 80% europejskich i afrykańskich przywódców... Śmiało Dédélco...

Niestety, mogliby nawet reklamować się, mówiąc, że pluton jest dobry w butelce dla niemowląt, że byliby nie do zdobycia....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28770
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5561




przez Obamot » 04/02/11, 11:53

Przypomina mi to EDF, który ma praktycznie monopol na rynku energii elektrycznej i który się dla nich reklamuje! Chociaż nie mają konkurencji !!!

Najśmieszniejsze jest to, że wszystkie te „reklamy”, w końcu to my za nie płacimy… oczywiście… : Mrgreen:
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 158