W JP Petit

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
~ Jean-Marc ~
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 19/11/04, 20:18




przez ~ Jean-Marc ~ » 23/11/04, 22:10

Dobry wieczór wszystkim,

Oto jeszcze jedna strona (w języku francuskim) na ten temat z podsumowaniem zestawu na ciągniku i kilkoma hipotezami na temat operacji.

http://www.jp-petit.com/

@+

~ Jean-Marc ~
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 23/11/04, 23:03

Jestem zaszczycony, że moje imię jest wymienione na stronie JP Petit, nie przeszkadza to, że link do ekonologii zrobiłby ... lepiej;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 24/11/04, 22:17

Uważam, że artykuł jest dość mylący ... szybko gubimy się między różnymi koncepcjami niekoniecznie związanymi z wtryskiem wody ... Oto fragmenty, które „wybrałem”:

„CP, dopalanie, polega na ciągłym spalaniu poza komorami spalania przez ponowne wtryskiwanie nafty do spalonych gazów. Ale wtedy używamy katalizatora, który jest po prostu ... po spalaniu z wtryskiem wody (pytania i pytania, jaka jest masa wody ładowanej przez Mirage III do zasilania komputera?).

Gdy miałem wtedy dwanaście lat, podczas wizyty w paryskim pokazie lotniczym, w Grand Palais zapytałem amerykańskiego prezentera, jaka woda jest używana w systemach pocztowych spalanie dość niedawnego wprowadzenia. Odpowiedział, że to rozbije cząsteczki węglowodorów i poprawi spalanie. (&&& Jeszcze raz witamy szczegóły na temat tego, co wiemy o mechanizmie dopalania. Odsetki niespalonych zi bez wtrysku wody itp.). "


„O ile mi wiadomo, uwolniona energia pochodzi tylko ze spalania nafty, a nie z tej ... wody, która ponadto może być ładowana elektrycznie, odgrywa rolę katalityczną. (I inne pytania do przejście do producentów silników: w jaki sposób woda faktycznie działa w tych dopalaczach. Czy występuje elektryzacja medium? Czy woda odgrywa rolę po prostu z powodu jej dipolarnego charakteru cząsteczka?) ”

„Te przeciwne cyrkulacje powodują rozdzielenie ładunków elektrycznych, generując bardzo silne pola elektryczne. W chmurze rozpad występuje, gdy pole wynosi między 100.000 XNUMX woltów na metr a jednym megawolt na metr. Chmura burzowa przekształca się zatem w dynamiczny kondensator. Oddzielenie ładunków jest utrzymywane przez ruch w górę. Jedynym sposobem na „rozładowanie tego kondensatora” jest uziemienie go, tj. „do ziemi”. Aby to zrobić, potrzebujesz linii przewodzącej i powstaje w postaci łuku elektrycznego. Jest błyskawicą. Występuje awaria, rozerwanie, tworzenie cienkiego, bardzo silnie zjonizowanego kanału, ogrzewanego przez efekt Joule'a. To nagrzewanie jest tak intensywne, że nagłe rozszerzenie się wspomniany kanał powoduje falę uderzeniową zwaną grzmotem. Widoczna jest błyskawica, zewnętrzna względem chmury, ale cała chmura kondensatora przechodzi przez mini-łuki, które starają się przywrócić jej n neutralność elektryczna, częściowo, ponieważ ta sama chmura może działać wielokrotnie. Ruch wilgotnego powietrza w górę ładuje kondensator itp. Jest to kondensator wielosuwowy, który przestaje działać po ustąpieniu ruchu powietrza w górę.

Zastanawiam się, czy ten „reaktor Pantone” nie działa na schemacie, z elektryfikacją tej mgły powietrza i kropelek wody wysyłanych za gaźnikiem. Gdyby tak było, wytworzone pole elektryczne miałoby bardzo skuteczny wpływ na spalanie, odgrywając rolę katalityczną. To by tłumaczyło bardzo znaczący spadek zanieczyszczenia. Normalny: spalamy więcej paliwa.

Moim zdaniem (ale mogę się mylić) niezwykła wydajność „silnika Pantone” wynikałaby z faktu, że wprowadziłby on wyjątkowo sprytną katalizę elektrodynamiczną. Możemy to nazwać bardziej adekwatnie:

Układ katalizy elektrodynamicznej ”


„Myślę, że pomysł zastosowania mgły pary wodnej jako katalizatora, być może z elektryfikacją, jest interesujący i może mieć zastosowania przemysłowe wyraźnie wykraczające poza kosiarkę, ciągnik, resuscytację pojazdu na zewnątrz Pomimo dowodów na zmniejszone zużycie i zanieczyszczenie, tym, co wzbudziło pewne podejrzenia o „reaktorze Pantone” (nazwa nie jest dobrze wybrana), jest mit „ woda „.”

„Jeśli nastąpi elektryfikacja, możemy się zastanawiać, czy nie spowoduje to powstania tlenków azotu, a zatem generuje nowe zanieczyszczenia. Przechodzimy do wniosku, że tlenek azotu NO jest cząsteczką, która w powietrzu , ma najniższy potencjał jonizacji, najłatwiej daje wolne elektrony, przeciwnie, jony NO +, ale zanieczyszczeniem jest NO2, który zmieszany z wodą daje kwas azotowy NO3H („kwaśny deszcz”).

Wszystko to należy rozważyć, zmierzyć, skwantyfikować, co nie musi być bardzo skomplikowane. niektórzy majstrowie dokonali pomiarów napięć oraz uzyskali wartości i natężenia. Ale bez błędu były to napięcia „poprzeczne”, w kierunkach prostopadłych do osi „reaktora”. To jest pole osiowe, które chcielibyśmy poznać. Ale uwaga: pomiar DDP w płynie dwufazowym lub plazmie, jeśli osocze nie jest pozbawione pułapek. Uważaj na „efekt ekranu” (ekranowanie sferyczne). Możemy wykonywać proste pomiary przewodności elektrycznej, zmieniać materiały na rury koncentryczne.

Określono, że cyrkulacja spalonych gazów musi odbywać się w przeciwnym kierunku niż cyrkulacja mgły wodnej. To działałoby w kierunku elektryfikacji ośrodka, a nie prostego transferu termicznego, który byłby wówczas niezależny od kierunku przepływu gazu. "
0 x
m136044
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 23/11/04, 11:54




przez m136044 » 28/11/04, 14:37

„CP, dopalanie, polega na ciągłym spalaniu poza komorami spalania przez ponowne wtryskiwanie nafty do spalonych gazów. Ale wtedy używamy katalizatora, który jest po prostu ... Spalanie końcowe odbywa się za pomocą wtrysku wody (&&& pytanie, jaka jest masa wody ładowanej przez Mirage III do zasilania komputera?).

Mówiliśmy już długo o wtrysku wody do maszyn wirnikowych w lotnictwie na forum PMC FRANCE z YAHOO, będę krótko:
Zwiększone wydajności maszyn wirnikowych i stopów ogniotrwałych najnowszej generacji przyczyniły się do porzucenia wtrysku wody.

Były dwa rodzaje wtrysku wody:

Wtrysk do górnego stopnia sprężarki HP, który miał wpływ na zwiększenie masy gazowej wchodzącej do komór spalania, a tym samym „oszukał” regulator paliwa (Jednostka Sterująca Paliwem), który w ten sposób zwiększył masę wtryskiwanego paliwa QC. Efekt chłodzenia NGV i turbiny HP był tylko przypadkowy. B747-100 wyposażony w Pratt & Wittney JT9 zużywał około 500 kg wody demineralizowanej na silnik przy starcie, nieużywana ilość na pokładzie została natychmiast opróżniona, aby nie pogorszyć obwodów przez zamrożenie i nie transportować niepotrzebnego ładunku.

Wtrysk woda-metanol bezpośrednio do komór spalania przyniósł wzrost energii (przez metanol) + chłodzenie wodą. - RR DART turbośmigłowy na Fokker 27 / Bréguet Alizé - Wodę na pokładzie można zatrzymać na kolejny start.

W obu przypadkach wtrysku wody nie stosowano systematycznie, ale tylko w przypadku krótkiego toru lub dużego obciążenia.


Spalanie końcowe nie ma absolutnie nic wspólnego z wtryskiem wody ani katalizatorami. Jest stosowany tylko w silnikach turboodrzutowych. „Spalamy” z tyłu turbiny paliwowej, której spalaniem zarządza regulator, który kontroluje przepływ paliwa i ciśnienie w dyszy poprzez sterowanie klapami (powiekami lub osłonami) z tyłu tej ostatniej. To rozluźnienie zapewnia dodatkowy zastrzyk kosztem wykładniczego zużycia.
Jedynym cywilnym silnikiem, który został wyposażony w dopalanie, był RR Olympus - SECMA (Concorde). Był to komputer typu wszystko albo nic / start, w przeciwieństwie do większości silników wojskowych, które mają modułowy ciąg, który można stosować we wszystkich fazach lotu.
Czasy działania komputera są śledzone secondes.

Pytanie, jaka jest masa wody przenoszonej przez silnik Mirage III (silnik ATAR 9B lub 9C SECMA) do zasilania komputera? ..... 0 kg !!!

Z poważaniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 16/12/04, 20:34

To mistrzowska lekcja, którą nam tutaj dajesz : Lol:

Mam nadzieję, że przeczytam cię ponownie forum
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 75