używać naczynie wzbiorcze

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Oscar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/09/05, 21:28




przez Oscar » 17/09/05, 22:31

bonjour,

Dużo słyszę o problemie z rozwojem bubblera, więc może mówię bzdury (nie będzie to pierwszy ... gorzej i tak zaczynam: ph1r :) ale jeśli chodzi o montaże, to używamy bezpośrednio zbiornik wyrównawczy jak barbotaż i płyn chłodzący zamiast wody, czy to nie zadziała?

(w każdym razie byłoby to prostsze)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 17/09/05, 22:56

Problem polega na tym, że zbiornik wyrównawczy jest pod ciśnieniem i że woda chłodząca zostanie zużyta. Jest to bardzo niebezpieczne dla silnika ... Ponadto woda chłodząca zawiera dodatki zapobiegające zamarzaniu, korozji ...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 17/09/05, 23:09

lol, gdyby to działało ... Zwłaszcza, że ​​silnik doceni glicerol ... z drugiej strony nie będzie długo działać ... ponieważ pracując bez wystarczającej ilości płynu chłodzącego silnik może nie lubić ...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/09/05, 23:39

Halo
Zdecydowanie odradza się stosowanie nowoczesnych silników z czystą wodą, aluminiowe głowice cylindrów nie lubią korozji, pompa wodna potrzebuje smaru w płynie chłodzącym, a jeśli chcesz pracuj tylko z wodą samochodową na pustyni, lepiej jest zawsze utrzymywać tę samą wodę, która ostatecznie stabilizuje się i jest mniej korozyjna, chociaż lepiej jest dodawać dodatki chroniące metale. Tutaj w Quebecu nie przychodzi nam nawet na myśl spacer po wodzie, we wrześniu wyruszasz na północ, ryzykujesz zamrożenie grzejnika w nocy.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 18/09/05, 12:23

Ponadto nie pamiętam, kto (to było w grupie yaho), ale ktoś to zrobił na 205
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Oscar
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/09/05, 21:28




przez Oscar » 18/09/05, 14:01

Właściwie to myślałem o stworzeniu systemu, który uzupełniałby system chłodzenia, kiedy i ze zbiornikiem w bagażniku (ponieważ LDR zostałby zużyty), ale prawdą jest, że w dniu, w którym zapominamy o napełnij zbiornik witaj obrażenia.
0 x
DAVIO
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 49
Rejestracja: 14/02/05, 21:17
x 1




przez DAVIO » 18/09/05, 18:42

Weź inny za złom, zintegruj miedzianą rurkę między wlotem a wylotem, wydaje się to możliwe.
Możesz więc dodać do niego wodę bez korzystania z LDR.
Zwróć uwagę na uszczelnienie między miedzią a LDR.
jak myślisz
Niepokoi mnie wymiana ciepła z LDR do wody bełkotowej, która byłaby słaba.
Pomysł do pracy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 18/09/05, 18:48

David napisał:Niepokoi mnie wymiana ciepła z LDR do wody bełkotowej, która byłaby słaba.

dlaczego miałby być słabszy niż w konwencjonalnej wymianie wody i wody?
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83