Doping pantone w Mercedesie MB100 (tak samo jak 220d)

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
ROM1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 11/03/09, 00:09

Doping pantone w Mercedesie MB100 (tak samo jak 220d)




przez ROM1 » 16/10/09, 14:12

Pozdrawiam wszystkich
Chciałem zainstalować system pantone na moim
ciężarówka (mercedes, który ma ten sam silnik co 220d z grupy reakcyjnej
bezpośrednio) nagle myślę, aby zrealizować ten sam GVI, który zintegruję w
rurę wydechową bez jej modyfikacji (poza dwoma otworami wlotowymi
i wylot wody).

Jeśli chodzi o część reaktora, myślę, że umieściłbym ją właśnie na
wylot spalin silnika (myślę, że to część żeliwna, ale
Nie jestem pewien) i zainstaluj go jak GVI z dwoma otworami i
spawanie, z drugiej strony, jak to jest przed lampą wydechową I
pyta czy to nie zakłóci pracy silnika bo nie ma
nie miałby takiego samego prześwitu dla gazu???

W przeciwnym razie dla wymiarów mam pod ręką pręt o średnicy 8 mm
odzysku stali nierdzewnej (była w śmietniku z wyposażeniem kuchni, tzw
Nie wiem, jaki to dokładnie rodzaj stali nierdzewnej, czy to ma znaczenie?).
Zastanawiam się nad cięciem na 15 cm.

W przypadku rury to samo pochodzenie i ma średnicę wewnętrzną 9 mm i
12mm na zewnątrz. Myślę, że zostawiając 3 cm więcej z każdej strony niż pręt,
co daje 21 cm.
W przypadku złączek miedzianych lub wężowych nie wiem, co jest lepsze.
a jeśli istnieją średnice, których należy przestrzegać?
Do przesadzania na przyjęciu mam dwa rozwiązania:
- jak bezpośrednia reakcja w czterech punktach.
-lub nieco dalej w górę na wężu w jednym punkcie.

Zrobiłem kilka zdjęć, aby mieć o tym pojęcie.
twoim krytykom i nie tylko
Rom

zdjęcia do naśladowania
Ostatnio edytowane przez ROM1 22 / 10 / 09, 12: 40, 2 edytowany raz.
0 x
ROM1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 11/03/09, 00:09

WSPIERANE ZDJĘCIA




przez ROM1 » 16/10/09, 14:15

Obraz
Obraz
Obraz
0 x
Akasha
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 09/04/09, 09:18
x 1




przez Akasha » 16/10/09, 16:02

Niezły twój projekt, musisz być chętny do rozpoczęcia, jak sądzę???!

Jeśli chcesz pomoc, jestem w okolicy, więc może możemy sobie pomóc, ale nie wiem jeszcze zbyt wiele o tym...

Idź powodzenia : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: PANTONE NA MERCEDESIE




przez Flytox » 16/10/09, 18:52

Witaj Rom1, witaj w klubie! :P
ROM1 pisze:... i zainstaluj go jak GVI z dwoma otworami i
spawanie.z drugiej strony jak to jest przed króćcem wydechowym zastanawiam się czy to nie zakłóci pracy silnika bo nie będzie takiego samego prześwitu dla gazów???

Kiedy wyjścia nie są symetryczne, nie pomaga to w cyklicznej regularności pracy silnika, ale…. dopiero prawdziwy test naprawdę powie, czy to akceptowalny kompromis, czy głupota.

W przeciwnym razie dla wymiarów mam pod ręką pręt o średnicy 8 mm
odzysku stali nierdzewnej (była w śmietniku z wyposażeniem kuchni, tzw
Nie wiem, jaki to dokładnie rodzaj stali nierdzewnej, czy to ma znaczenie?).
Zastanawiam się nad cięciem na 15 cm.
W przypadku rury to samo pochodzenie i ma średnicę wewnętrzną 9 mm i
12mm na zewnątrz. Myślę, że zostawiając 3 cm więcej z każdej strony niż pręt,
co daje 21 cm.

- Stal nierdzewna lub złom nie robią żadnej różnicy, z wyjątkiem najwyraźniej poziomu rdzy.
- To znacznie mniejsze średnice niż to, co mogliśmy zobaczyć na Econologie. Andrzej? Czy próbowałeś czegoś takiego?

W przypadku złączek miedzianych lub wężowych nie wiem, które są najlepsze i czy istnieją średnice, których należy przestrzegać?

Działają dwie szkoły, nie jestem przekonany, czy jest to bardzo ważny parametr. Dla średnic wewnętrznych tych rur, myślę, że najlepszym kompromisem jest zakres 10-15 mm.

Do przesadzania na przyjęciu mam dwa rozwiązania:
- jak bezpośrednia reakcja w czterech punktach.
-lub nieco dalej w górę na wężu w jednym punkcie.

Ten parametr wydaje mi się ważniejszy, masz szczęście, powinieneś być w stanie bez problemu wykonać 2 rodzaje połączeń na kolektorze dolotowym. To, co jest dobre w jednym silniku, może być złe w innym (objętości, długość, temperatury, turbulencje nie są takie same).
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
ROM1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 11/03/09, 00:09




przez ROM1 » 17/10/09, 15:53

Witam
dziękuję za zachętę, Flytox Nie do końca rozumiem, kiedy mówisz „wyjścia są symetryczne”.
Następnie dla średnic kształtek myślę, że zostanę między średnicą GVI a średnicą rury reaktora.Zastanawiam się, jaka średnica gdzie?
Ach i jeszcze coś, jeśli zrobię 4-punktowy przeszczep na dolocie, ponieważ jest to część aluminiowa, której nie mogę spawać, więc jeśli są ludzie, którzy mają coś, jestem otwarty na pomysły. . .
tutaj, jestem w tej chwili w Tuluzie, więc jeśli są tacy, którzy już to zrobili i mają czas, mam....
a +
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/10/09, 19:03

Halo

tylko moja opinia na temat tego buildu

Przede wszystkim nie dotykaj żeliwa kolektora, jeśli nie jesteś przygotowany do lutowania do lutu (rozszerzenie sztywnego pręta w żeliwie może spowodować jego pęknięcie)
umieść rurę reaktora tuż poniżej w małym S (jak na rysunku GV) możesz umieścić ją na standardowej rurze 1/2 rury gwintowanej z każdej strony i lutować w tej rurze
Ponieważ jest to stała praca, jeśli to możliwe, znajdź sobie rurę ze stali nierdzewnej.

Następnie znajdź sobie pręt ze stali nierdzewnej dostosowany do twojej tuby, gry mają dobrą tolerancję od 0,8 mm do 1,2 mm
Pręt 8mm wydaje mi się mały? (Mam 19 mm w Mercedesie 300D i 12,7 mm w Chevrolecie)
Ogólnie standard prętów wynosi 12,7 mm (1/2 cala), co dokładnie pasuje do rury 1/2 "w zależności od grubości reaktora
Długość 150mm do 200mm można grać wokół tych liczb 100mm to minimum.
Wywierć otwór w kolektorze dolotowym (aluminium) tuż przed odpowietrznikiem oleju gwint 3/8 rury i wkręć złącze, podłącz to za pomocą prostej miedzianej rury 3/8 cala (nie mogę powiedzieć, czy robisz wpis w każdym cylindrze jeśli różnica jest duża (nie próbowałem) ja optuję za prostotą budowy..
Miedziana rura najpierw robi się gorąca czasami 200c w moim przypadku do izolacji elektrycznej? po przejechaniu 1000 km wnętrze rury oraz pręt pokrywa się szarą warstwą

Sami zadecydujecie czy zrobicie GV, bełkotkę czy inną, w każdym razie macie miejsce na rurze wydechowej, która opada i jesteście blisko wejścia do reaktora.
wydajność zależy w dużej mierze od wejścia do reaktora

Pamiętaj, aby zbudować prosty dostępny zespół i móc łatwo wprowadzać modyfikacje, dostępny pręt, chociaż nie na poziomie pręta dokonasz największej zmiany, po zainstalowaniu prawie go już nie dotykasz, raz na 30 000 km, jeśli to konieczne, aby usunąć kamień, jeśli chodzisz po twardej wodzie (szczelina powietrzna między prętem a rurką po pewnym czasie staje się bardzo mała, co zmniejsza przepływ wilgotnego powietrza)
Nie zniechęcaj się przez pierwsze 1000km, osiągi są dość słabe, więc nie modyfikuj za bardzo na początku, będzie dobrze po pojawieniu się szarej warstwy na przewodzie miedzianym, który wchodzi do silnika.


André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 17/10/09, 22:40

ROM1 pisze: Flytox Nie rozumiem, kiedy mówisz „wyjścia są symetryczne”.

Źle się wyraziłem, chciałem powiedzieć, że jeśli w kolektorze wydechowym wstawisz nową przeszkodę (twój reaktor) to nie będzie on w równej odległości od każdego zaworu wydechowego i nie będzie miał takiego samego spadku ciśnienia dla każdego wydechu wylot każdego cylindra. Wcześniejszy kompromis producenta (akustyka i przepływ) może zostać zakłócony i może dojść do utraty momentu obrotowego na tym lub innym cylindrze przy tej lub innej prędkości roboczej, a nawet powstania mniej lub bardziej szkodliwego rezonansu podczas napełniania silnika. W rzeczywistości, kiedy modyfikujesz pulę, łatwiej jest obniżyć wydajność niż ją zwiększyć : Mrgreen:

Następnie dla średnic kształtek myślę, że zostanę między średnicą GVI a średnicą rury reaktora.Zastanawiam się, jaka średnica gdzie?

Gdy średnica rury jest zbyt duża, para stygnie szybciej (źle przy niskich obrotach/obciążeniu!?). Gdy rura jest za mała, spadek ciśnienia znacznie wzrasta, a gaz przepływa znacznie szybciej w środku (nie jestem pewien, czy jest bardzo dobry :płakać: )

Ach i jeszcze coś, jeśli zrobię 4-punktowy przeszczep na dolocie, ponieważ jest to część aluminiowa, której nie mogę spawać, więc jeśli są ludzie, którzy mają coś, jestem otwarty na pomysły. . .

Do montażu w moim R19 z kolektorem dolotowym ze stopu aluminium, wykonałem „wtłoczoną” w aluminium miedzianą rurkę o średnicy 12 mm i aby ją utrzymać, wymodelowałem z zewnątrz na miedzi, małą piramidę z żywicy o wysokości około 10 do 15 mm za pomocą tego rodzaj produktu. Najwyraźniej utrzymuje temperaturę, parę itp. ... przez > 15000 km
A+

Obraz

Obraz
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/10/09, 02:11

Halo

Czy robiłeś porównanie między wejściem jednokanałowym w dolocie a wielokanałowym właśnie na poziomie głowicy cylindrów?

Ponieważ ci, którzy pracują z turbo, są dość daleko przed turbo..

André
0 x
ROM1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 11/03/09, 00:09




przez ROM1 » 18/10/09, 17:53

cześć wam
dla Andrzeja:

Po pierwsze nie dotykaj żeliwa kolektora jeśli nie masz możliwości lutowania lutem (rozszerzenie sztywnego pręta w żeliwie może go złamać)


Myślę, że mógłbym zlutować reaktor, a nie spawać (czy lutowanie pozwala na rozprężanie?), i w tym przypadku ponawiam pytanie odnośnie umiejscowienia reaktora przed jednym z króćców wydechowych, czy grozi to zakłóceniem osiągi silnika takie jakie mi zasugerował flytox.


Czy robiłeś porównanie między wejściem jednokanałowym w dolocie a wielokanałowym właśnie na poziomie głowicy cylindrów?

Ponieważ ci, którzy pracują z turbo, są dość daleko przed turbo..

w mojej ciężarówce nie ma turbosprężarki i na razie zbieram tylko informacje i sprzęt, aby uniknąć powtarzania błędów popełnionych przez innych.Poza tym, że jest to mój pojazd codziennych podróży, nie mogę sobie pozwolić na wstrzymanie go. Chciałbym mieć w miarę mały margines błędu w wykonaniu nowych części silnika.
Oto powody tych dość wybrednych pytań.

Dla reaktora spróbuję znaleźć większą średnicę, ale nie jest to łatwe. Dużo już szukałem i to wszystko, co znalazłem.
Gdyby nie montaż, to mam wrażenie, że opisujesz mi montaż taki, jaki widzieliśmy we wszystkich innych osiągnięciach, z rurą (na komorę reaktora) zespawaną w poprzek przewodu wydechowego, podczas gdy to, co sobie wyobrażałem, to wkładasz część reaktora w kolektor wydechowy tak samo jak wkładam gvi w rurę wydechową (zrobi to taki szybki i prosty montaż 4 otwory i 4 luty ) chyba że potwierdzisz flytox na pierwszą uwagę, w w tym przypadku wykonam "tradycyjny" montaż.

a do przeszczepu zgodnie z tym co wyczytałem we wszystkich waszych wymianach na stronie najlepiej przeszczep jak najbliżej przyjęcia, więc chyba zrobię przeszczep w 4 punktach jak merco bezpośredniej reakcji nawet jeśli to trochę więcej pracy, jeśli to jest optymalne, wydaje się wykonalne przy użyciu środków, którymi dysponuję.

a +
rom
Narysuję schemat jak ja to widzę...
0 x
ROM1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 11/03/09, 00:09




przez ROM1 » 18/10/09, 20:37

schematyczne fotoreportaże

Obraz
Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96