Adaptacja Pantone na pandzie 1000

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
cyanoline
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/06/05, 20:59




przez cyanoline » 24/06/05, 00:12

Witam,

Jak mówiłem wcześniej, planuję zamontować zestaw do dopingu wodnego w Pandzie 1000 z silnikiem Fire.
Załączam schemat intencji (wzór reaktora: króciec rury o średnicy 13 do rdzenia).

Do podgrzania wody w zbiorniku zamierzam wykorzystać wodę z układu chłodzenia silnika.
Następnie za pomocą (w zbiorniku bełkotki) sondy temperatury tego samego typu, co w obiegu wody chłodzącej, steruję zaworem elektromagnetycznym, który otworzy się w temperaturze T° na wlocie gazu, pod wpływem podciśnienia, pod gaźnikiem (będę musiał zrobić część adaptacyjną).
...tak jak będę musiał dorobić jeszcze jedną przejściówkę, aby wychwycić (na wylocie komory) część spalin w kierunku reaktora (a następnie ponownie wtłoczyć ją w stronę rury wydechowej).
Połączenia obwodu chłodzenia zostaną wykonane za pomocą elastycznej rurki identycznej z obwodem silnika.
Wydech na giętkiej rurce (wydech specjalny) też... ale to wszystko na razie teoretycznie, dlatego przedstawiam Wam to rozwiązanie w celu zasięgnięcia opinii osób, które adaptowały już tego typu reaktor do samochodu.

W szczególności chciałbym:

1- wiem, czy ktoś już eksperymentował z układem elektrozaworów sterowanym sondą tak blisko wlotu gazu (widziałem podobne układy, ale które znajdowały się przy wlocie powietrza w bełkotce)?

2- dowiedzieć się, czy ktoś już eksperymentował ze zbiornikiem na wodę bełkotliwą wyposażonym w wężownicę podłączoną do obwodu chłodzenia z systemem pozwalającym na utrzymanie poziomu zbiornika ze zbiornika wody w bagażniku, który działa.

Pozdrowienia Dan z 76 Seine-Maritime
Ps: w przypadku diagramu nie można przesłać pliku PDF. Wymagany jest 51200, a w skrócie jest to 45056, spróbujemy!
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 90