Wpływ na nowszy pojazd?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
lenobono
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/03/08, 18:48
Lokalizacja: Kanada

Wpływ na nowszy pojazd?




przez lenobono » 25/03/08, 23:59

Witam,

Obecnie badam możliwość dostania się do instalacji systemu Pantone na pojeździe testowym, a następnie ewentualnie w firmie o szerszym wpływie, gdzie oferowałbym usługę konwersji dla ogółu społeczeństwa...

Problem, przed którym teraz stoję, polega na tym, że osoba posiadająca umiejętności mechaniczne, z którą chcę współpracować, mówi mi, że system pantone jest stosunkowo przestarzały, biorąc pod uwagę dzisiejsze pojazdy i miejsce, w którym się znajduję (w Kanadzie).

Oczywiste jest, że wszystkie instalacje reaktora Pantone są wykonywane na starszych pojazdach, silnikach Diesla i ciągnikach... Zaczynam wątpić w przydatność takiego systemu w nowszym pojeździe.

Na przykład posiadam Forda Focusa z 2002 r. i ten typ pojazdu, ze względu na przepisy, ma już system anti-pollution, który obejmuje czujniki, które automatycznie dostosowują dopływ paliwa/powietrza do silnika w celu optymalnego spalania paliwa, a także ponownie wprowadzają część spalin do silnika.

Dlatego według mojego znajomego mechanika ten system ma już wszystkie cechy systemu pantone, pomijając oczywistą przewagę w zakresie usuwania zanieczyszczeń. Obecny system pojazdu, według mechanika, już teraz prowadzi do poprawy osiągów o około 30%. Ponadto, ponieważ dzisiejsze pojazdy są zautomatyzowane i skomputeryzowane, modyfikacja systemu bez ingerencji w komputer pokładowy i spowodowania jego awarii lub awarii byłaby dość skomplikowana.

Tak więc moje pytanie (wersja uproszczona) dotyczy tego, czy system Pantone jest naprawdę niezbędny dla obecnych pojazdów (lata 2000 i więcej), czy tylko starsze pojazdy z silnikami wysokoprężnymi i ciągniki mogą skorzystać z tej zasady!
0 x
:Lenovo Bono

Jestem dobrym Lenovo!
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 26/03/08, 09:29

Absolutnie!

i jesteśmy w trakcie teoretycznej debaty na ten temat
znajdziesz odpowiedzi na ten temat: https://www.econologie.com/forums/dopage-mot ... t4883.html

Dobra lektura
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Ozyrys
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 13/12/07, 23:54




przez Ozyrys » 27/03/08, 00:58

leno bono,
To bardzo ciekawe pytanie!!!

Osobiście, z punktu widzenia odrzucania CO2, odpowiedziałbym na następujące pytania:
Ponieważ to najstarsze pojazdy są najbardziej zanieczyszczające (i najliczniejsze), doping wodny i pantone znajdują tam swoje największe zainteresowanie.

W najbliższej przyszłości, w oczekiwaniu na możliwy przełom technologiczny, który pozwoli nam jeździć energią niekopalną:
- albo od razu odnowić światową flotę samochodową!!!, jak chciałby pan Peugeot swoją ostatnią kampanią "Błękitny Lew", który chciałby, żebyśmy wymienili nasze stare używane samochody na nowe "gołębie", ale hej w tych czasach siły nabywczej do połowy masztu, to może być stosunkowo trudne... i nie rozwiązuje problemu z ekologicznego punktu widzenia (bo koniecznie trzeba będzie produkować więcej samochodów), poza wzbogaceniem się producentów samochodów, nie wiem co to może przynieść...


- lub zacząć już dziś opracowywać proste i niedrogie (w porównaniu z obecnymi rozwiązaniami) rozwiązania, takie jak doping wodny, który bardzo dobrze sprawdza się w najstarszych modelach będących w obiegu (znacznie liczniejszych, jeśli weźmiemy pod uwagę globalną flotę samochodową w obiegu, gdy wiemy, że znaczna część naszych starych samochodów kończy swój żywot w krajach południowych).

-oczywiście można też zabrać swój rower....

Krótko mówiąc, myślę, że Pantone nie jest przeznaczony (na początku) do wyposażania nowych samochodów, które emitują coraz mniej CO2 (w porównaniu ze starymi samochodami, nawet jeśli daleko nam do tego, co byłoby potrzebne do skutecznej walki z globalnym ociepleniem i innymi problemami zdrowotnymi związanymi z zanieczyszczeniem) w każdym razie proces ten jest moim zdaniem bardzo skuteczny w przypadku starych samochodów, ciężarówek i silników przy stałym obciążeniu, na tym etapie jego rozwoju, dopóki nie zostanie ulepszony, aby zapewnić lepsze zyski w nowszych pojazdach.

więc jeśli masz okazję poeksperymentować nie wahaj się....

Dobre zrozumienie, cześć
0 x
„Kiedy mężczyzna strzelił ostatni
drzewo, złapał ostatnią rybę, zanieczyszczone
ostatnia rzeka, to pójdzie
pamiętaj, że nie można jeść pieniędzy ”.
Przysłowie indiańskie
lenobono
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/03/08, 18:48
Lokalizacja: Kanada




przez lenobono » 27/03/08, 12:20

Kapitanie, myślę, że mój poziom techniczny nie pozwoli mi w najbliższym czasie zrozumieć tego tematu. Jeśli zastosuję tę technikę, prawdopodobnie będzie to poprzez program „Przywróć swój samochód do życia” lub coś podobnego.

Będę kontynuował badania nad żywotnością tego czegoś...

Tymczasem trochę informacji na temat układu kontroli emisji, o którym wspomniałem, który już istniał... Przypomniałem sobie, że ten układ był "katalizatorem" (lub katalizatorami) i o ile mi wiadomo, jest to to samo, co znajduję na następnej stronie:
http://www.faurecia.fr/pages/products/exhaust.asp

Może układ katalizatora da się zintegrować z systemem pantone, może odwrotnie, a może te dwa bezwzględnie muszą być niezależne... Myślę, że jest to temat do dalszych badań (postaram się przyczynić do tematu, do którego linkuje kpt.).
0 x
:Lenovo Bono



Jestem dobrym Lenovo!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 27/03/08, 12:57

lenono napisała:Kapitanie, myślę, że mój poziom techniczny nie pozwoli mi w najbliższym czasie zrozumieć tego tematu.


Dobra rada, zacznij od przeczytania tego: https://www.econologie.com/synthese-des- ... -3589.html

Prostszego podsumowania nie mogliśmy zrobić...

ps: Maloche odpowiedziałem na twoje 2 pytania do chatam w innym temacie... ale nie wiem czy jesteś zadowolony : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 27/03/08, 22:44

Poczekaj, zobaczę
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108