Poproś o opinię „G +” + olej roślinny.

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Matthew
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 01/12/07, 17:09
Lokalizacja: Gironde - Entre-deux-mers

Poproś o opinię „G +” + olej roślinny.




przez Matthew » 27/12/07, 23:57

Witam wszystkich i wesołych świąt wszystkim ...

... ktoś może mi powiedzieć, czy jest dobre współżycie układu G + ze spalaniem oleju roślinnego (50% ... 100%?) na silnikach diesla.

Przepraszam, że zacząłem szukać odpowiedzi na forum, ale zawsze zbaczamy z innego interesującego tematu, wtedy już nie dajemy rady!

dziękuję
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Zadzwoń do opinii „G +” + olej roślinny




przez Andre » 28/12/07, 00:30

Halo
matthieu napisał:Witam wszystkich i wesołych świąt wszystkim ...

... ktoś może mi powiedzieć, czy jest dobre współżycie układu G + ze spalaniem oleju roślinnego (50% ... 100%?) na silnikach diesla.

Przepraszam, że zacząłem szukać odpowiedzi na forum, ale zawsze zbaczamy z innego interesującego tematu, wtedy już nie dajemy rady!

dziękuję


Jedną z głównych niedogodności związanych z pracą z olejem, podczas monowęgla jest zanieczyszczenie przy każdym zimnym starcie
z ryzykiem rozcieńczenia oleju silnikowego
domieszkowanie spowolnioną wodą to zanieczyszczenie, ale nie eliminuje go całkowicie (na zimno normalnie odcinamy wodę w reaktorze, ale podczas pracy na wolnych obrotach i na niskich w miastach wstrzykujemy niewielką część wody)

Ze ściśle ekonomicznego punktu widzenia, w przypadku domieszkowania wodą wydajność jest lepsza w przypadku oleju napędowego.
Przy 100% oleju moje zużycie jest o 10 do 15% wyższe niż w przypadku oleju napędowego + dopingu.
Nie wykonano pomiaru 100% oleju bez domieszkowania.

Chociaż kilka forums tłuste przyjeżdżają z przeciwnymi liczbami lepsza ekonomia z olejem co prawda nie przeciążałem wtryskiwaczy ani nie wysunąłem pompy wtryskowej
Nie mam absolutnie nic do zmiany przy oryginalnym ustawieniu, poza domieszkowaniem wody.
Mam też skłonność do zużywania trochę więcej wody na 100% oleju, to daje cios silnikowi i trochę redukuje zapachy w spalinach, nie starałem się mieć jak największego zysku na oleju raczej pozbawiłem mocy .
Jeżdżąc w 100% na oleju, mam również tendencję do pracy na silniku obciążonym większą ilością ciepła.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97