Volkswagena Garbusa 1302

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Fabrice
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 07/05/06, 19:38

Volkswagena Garbusa 1302




przez Fabrice » 07/05/06, 19:46

Witam, jestem w trakcie przerabiania biedronki i chciałbym się dowiedzieć, czy uda mi się ją obrócić w procesie Pantone.
:| :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 16/05/06, 12:10

powitanie

prowadzenie tego z pantone jest możliwe, ale niełatwe do opanowania, ale z dopingiem nie ma problemu, śmiało i zgłoś się na forum
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79487
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11102




przez Christophe » 16/05/06, 15:53

Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 09 / 09, 12: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/05/06, 20:39

Powodzenia i nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, co dla nas przygotowałeś.
Czy na Coxie nie były zainstalowane systemy Vix?

Obraz
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

silnik pantone w vw beetle 1302




przez Denis » 16/05/06, 20:55

zestaw PMC był sprzedawany dla sternika, celem był cox de mexico. Zobaczę, czy uda mi się znaleźć...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/05/06, 22:01

Witam Denis
Na biedronkach w Meksyku jest to 100% Panton z małym gaźnikiem do kosiarki (wystarczy spaliny z dwóch cylindrów do ogrzania reaktora) ogłoszone wyniki były dobre..
Ale początkowo te silniki wytwarzały 10 litrów na 100 km za
1600cc miałem takiego w młodości.. pił więcej niż DS 19 z podwójnym nadwoziem Webera.. w tamtych czasach benzyna nic tu nie kosztowała, 0,10 dolara za litr, amerykańskie samochody kosztowały 25 przy 30 litrach na 100 km
Widzimy, że panton jest skuteczny w chciwych silnikach i w dieslach starej generacji, które dymią, ale w nowej generacji (dobrych dieslach) trudniej jest go ulepszyć.

André
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

silnik pantone w vw beetle 1302




przez Denis » 16/05/06, 23:06

tak, André, to właśnie zauważyłem na początku moich badań.
Jeśli chodzi o wzmocnienie Pantone, to jest dobre dla moich samochodów kolekcjonerskich :D Szkoda, że ​​całej technologii nie da się zastąpić kawałkiem rurki : Chichot: szkoda, producenci z dumy nie przejdą na ten system, nie przesadzajmy: posłuchajcie kilku majsterkowiczów, którzy mają na tyle nieświadomości, żeby to wszystko wrzucić do internetu :: :: szkody...nieopłacalne
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 16/05/06, 23:51

Andre napisał:Widzimy, że panton jest skuteczny w przypadku chciwych silników i dymiących silników wysokoprężnych starej generacji, ale w przypadku nowej generacji (dobrych silników wysokoprężnych) trudniej jest go ulepszyć. André


dobry wieczór
Logicznie rzecz biorąc, myślałem, że rozumiem:
aby mieć dużo ciepła do „zapełnienia” reaktora, trzeba bardzo mocno obciążać silnik (w ten sposób temperatura na wylocie spalin wzrasta)

ale ponieważ dzisiejsze silniki są zawsze zbyt mocne do tego, co muszą robić (samochody), rzadko mamy okazję „załadować” prawidłowo (wystarczająco długo), aby „zalać”

wyobraź sobie, że stoisz przez 5 minut na podłodze w mieście w samochodzie o mocy 150 KM z automatyczną skrzynią biegów

a to wszystko bez palenia (na dobrze wyregulowanym silniku)
a problem w tym, że bez dymu wydech ciężko jest przekroczyć 700°C i jak tylko trochę odpuszczę pedał gazu to te 700°C gwałtownie spadają
(włóż sondę termopary do próbki, jest spektakularna)

Podobnie jak to, co sprawia, że ​​silnik pracuje uniquement różnica T° pomiędzy „średnia faza kompresji T°"i „średnia T° użyteczna faza wybuchu”

oraz że w silniku, który nie dymi, dobra wydajność tego silnika oznacza, że ​​wzrost T° jest w dużej mierze przekształcany w energię mechaniczną, co w związku z tym ogranicza moc wyjściową T° spalin.

Natomiast w silniku, który łatwo dymi (na czarno) wiemy, że spalanie nie jest całkowite:
1) albo przepływ oleju napędowego jest rzeczywiście za duży, ale spalanie rozpoczęło się normalnie, więc ciśnienie wybuchu dobrze wykorzystane w energii mechanicznej i dymienie zyskuje tylko kilka stopni
2) albo silnik jest bardzo źle wyregulowany i dużo pobiera przy małej mocy, co oznacza, że ​​z jednej strony można dłużej przytrzymać pedał gazu bez wchodzenia w krajobraz, a z drugiej strony spalanie na pewno trwa po fazie eksplozji i prawdopodobnie nadal pali się na poziomie reaktora, gdzie może osiągnąć znacznie wyższą T°, co sprzyjaGruntowanie reaktora, co po zasysaniu skutkuje lepszym spalaniem

Powiecie mi: czy jest lepsze spalanie : Arrow: następnie wartość T° ponownie spada, : Arrow: bez wątpienia potrzebny jest silniejszy spadek dla „rozbroić„reaktor: co niewątpliwie musi się wydarzyć w mieście

tej zasady używa Zac przy pierwszym uruchomieniu, kiedy właśnie dokonał edycji (oczywiście doprowadzonej do skrajności)

: Arrow: prawie całkowicie zablokować wlot powietrza dolotowego, powodując jego całkowite czarne dymienie : Arrowd:
nawet jeśli jego silnik pierwotnie nie dymi, to z pewnością jest za dużo oleju napędowego w stosunku do zasysanego powietrza, a spalanie jest znacznie spowolnione ze względu na brak powietrza, co oznacza znacznie mniejszą kompresję, a co za tym idzie większe spalanie. Powolne i prawdopodobnie nadal pali się po otwarciu zawór wydechowy.

(aby wiedzieć, czy po wykonaniu tej czynności wystarczy samo zrestartowanie)

wracamy do tego samego zjawiska, które próbowałem tutaj wyjaśnić, dlaczego taki wynik i u kogo niektóre „działają” lepiej niż inne
https://www.econologie.com/forums/public2/essaiconsojd4255.xls
(Arkusz 2)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/05/06, 03:31

Cześć piorun
W moim przypadku turbodiesel o mocy 123 KM, gdy całkowicie zablokuję wlot filtra powietrza, leci on przez 4 mm otwór w małym gaźniku wodnym i przez odpowietrznik oleju oraz kilka nieszczelności w skrzynce filtra powietrza.
Trzymam gaz na dole przez 2 minuty (to bardzo długo)
Ponieważ nie siedzę w samochodzie, nie widzę obrotów, ale nie kręci się szybko, maksymalnie przy około 2000 obr/min, podczas gdy ten silnik może pracować przy 4350 obr/min. nie widać dymu.
w pompie wtryskowej znajduje się regulator ciśnienia w kolektorze dolotowym, który reguluje natężenie przepływu pompy.
Wiele osób wyobraża sobie, że położenie pedału gazu jest wskaźnikiem natężenia przepływu pompy, jednak są w błędzie, jest to tylko polecenie sterujące.
Prawdą jest, że wykonanie tego ćwiczenia zalewa reaktor, ale nie pozostaje ono zalane zbyt długo, jeśli w reaktorze nie ma odpowiedniej temperatury,
Główną rolą tego jest przepuszczanie z dużą prędkością wszystkiego, co silnik może przełknąć przez reaktor, ale w tych szczególnych warunkach bardzo trudno jest wygenerować dużo ciepła, jesteśmy bez obciążenia i nie na dużych obrotach, akcelerator na koniec nic nie znaczy...
Dobre warunki to silnik od 1800 do 2000 obr/min na stromej górce z pedałem prawie w dole, żeby nie zmieniać biegów (to automat)
Problem z auto dieslami przy 100 kmh jest przy 2600 obr/min i słabym dodaniu gazu, do poruszania pojazdem zużywa 45 KM, a panton nie lubi 4000 obr/min i nie lubi połowy obciążenia,
Wolnoobrotowy samochodowy silnik wysokoprężny, którego cykl pracy jest zbliżony do prawdziwego oleju napędowego.

W rzeczywistości silniki samochodowe nie są właściwymi kandydatami na panton. Na łodziach lub generatorach pompa wodna powinna być lepsza.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 18/05/06, 09:10

Bonjour!

Uważam, że jedną z głównych przyczyn dobrych wyników Pantone na autostradzie, poza stałą prędkością, jest także bardzo wyraźne silne bulgotanie (utlenianie), które stwierdzamy w teście zac lub andré, gdy całkowicie blokujemy powietrze wlot filtra.
Podejrzewam, że 2 minuty to bardzo dużo czasu, bo próbowałem przez kilka sekund i przez okienko mojego bubblera widać ogromne wiry, jakie on powoduje, wygląda jak gejzer!
Musiałem przestać, za mało połykałem wodę z moim żałosnym bełkotem na wlocie rury ssącej 1/2.

Andre napisał:Wiele osób wyobraża sobie, że położenie pedału gazu jest wskaźnikiem natężenia przepływu pompy, jednak są w błędzie, jest to tylko polecenie sterujące.


Oto bardzo interesująca uwaga, która zaprzecza wszystkiemu, co do tej pory słyszeliśmy, np.: „Oszczędzam pieniądze, bo mniej naciskam na pedał gazu”.

ps: przepraszam, super za to małe mieszkanie
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 64